Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

jesli chodzi o ten na łubinowej to nie wiem czy warto - robili tam przekladnie ludzie z aso z brukowej i im 2 spier... trudno to brac za jednoznaczna wyrocznie, ale szkoda mi sprawdzac czy to byl wypadek przy pracy, czy zaczyna im to wchodzic w rutyne. jakos w przyszlym tygodniu podjade na tramwajowa obadac ile by moja kosztowala ect, a jak zrobie to sie podziele wrazeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja robiłem ostatnio regenerację w Rzeszowie - firma HPA. Powód regeneracji - stuki przy kręceniu kierownicą. Za regenerację 500 zł, montaż + demontaż + geometria - 300 zł, łącznie 800 zł i gwarancja na 1 rok.

 

Ale niestety musze jechać, żeby poprawili, bo przy obrocie w lewo mam 1 i 3/4 obrotu , w prawo tylko 1 i 1/4, u mnie mechanicy powiedzieli, że można to zrobić na drążkach i ściągać kierownicę, ale gwintu może zabraknąć albo może mało zostać i być może jest to spowodowane złym złożeniem przekładni (pomyłka np o 1 ząbek za daleko) i dlatego się tak dzieje. Nie uśmiecha mi się tam jechać na cały dzień ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie takie pytanie:

Maglownice mam po regeneracji i było ok, od jakiegoś czasu jak się zagrzeje to kierownica mi ciężko chodzi :evil: tak w przypadku drobnych ruchów, korygowania toru jazdy mało płynnie tylko przeskakuje tak ok 3-5 stopni naraz. Byłem już u mechanika który to robił, stwierdził że jest za bardzo ściągnięta i trochę ją poluzował, i nie wiele to dało. Mam pytanie czy jest gdzieś zbiornik z jakimś płynem do wspomagania, bo może mi trochę takiego płynu auto zjadło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź, właśnie nie wiedziałem czy mam hydrauliczne czy elektryczne (bo nie mogłem znaleźć zbiorniczka z płynem) muszę podjechać jeszcze do mechanika niech obejrzy, mam nadzieje że to nie padające wspomaganie, bo znowu jakieś dzikie koszty :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Lewy,

A ja mam wlany olej Mobil do automatycznej skrzyni biegów. Jest na nim napisane, że do układów wspomagania też sie nadaje.

 

to napisałeś w innym temacie? to jak to w końcu jest? jest płyn, olej czy nie ma, możesz wyjaśnić bo się gubię :mrgreen: a kierownica chodzi ciężko

 

[ Dodano: 2009-01-23, 16:28 ]

dobra dzwoniłem do ASO i co się dowiedziałem:

płyn Elf-matic (czy coś takiego)

a zbirnik znajduje się z przodu po lewej stronie pod nadkolem. Ide do auta poszukać!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly1984, to jest post jeszcze z czasów posiadania MI :mrgreen: Wtedy faktycznie po regeneracji maglownicy miałem zalany Mobil ATP sośtam, cośtam.

Teraz mam MII i uwierz mi, tu nie ma wspomagania hydraulicznego :mrgreen:

Tak z grubsza wygląda kolumna kierownicza ze wspomaganiem w MII oraz maglownica (jak widać bez przewodów hydrauliki):

post-3-1232731817_thumb.jpeg

post-1-1232731817_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!