Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obwód przepływomierza powietrza 1,9 dti 2000


rudzielex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak jak w temacie. juz mialem stres pewnego razu, ale sam do tego doszedlem, ze jak nie poczekam az zgasnie kontrolka poduch i SERV, to bede jechal max 90km/h i bedzie go mulilo. Nie pozwoli na wiecej jak 2000 obr/min. Jak odczekam i wszystkie kontrolki zgasna - jest chyba dobrze ;-) troszke i tak mi sie wydaje ze jest przymulony, ale nie mam porownania z zadnym innym takim modelem ;-( pojechalem na komp. Pan podpial i powiedzial ze jest blad na obwodzie przeplywomierza powietrza. wypial kostke. popryskal WD 40 i powiedzial, ze bedzie dobrze. Blad nie zginal i dalej jest tak samo, ze trzeba czekac... co to mili Forumowicze moze tak naprawde byc? Moze ktos cos mial podobnego? Moze cos mozna po kosztach ze tak powiem zrobic?

Za wszelksie odpowiedzi wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypial kostke. popryskal WD 40 i powiedzial, ze bedzie dobrze.

To niekiepskiej klasy fachowiec jak styki elektryczne psiuka WD-40 :oops:

Na początek odepnij kostkę od przepływomierza i wtedy zrób jazdę próbną.

Możesz też przejrzeć tematy o błędzie EKG (żółta kontrolka usterki elektronicznej), zapchanym katalizatorze, zaworze EGR no i o wspomnianym przepływomierzu.

Podpinałeś pod Clipa czy uniwersalnym komputerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, ze ja to sie na tym nie znam jak to bylo podlaczane. Wpial mistrzuniu kostke tam gdzie sa bezpieczniki i wyskoczylo mu cos na jego komputerku :oops: A z tym katalizatorem, to moze i jest cos na rzeczy, bo jakos ostatnio tak dziwnie smierdzi ;-( takie nieskatalizowane spaliny, jak z autobusu ;-) ale to moze dlatego, ze zima jest... sprawdze, dzieki wielkie

 

[ Dodano: 2009-02-18, 10:32 ]

a i z tym zaworem EGR to tez sobie przypomnialem wyskakiwalo mu cos ze jakos nie halo, ale w normach bylo, ze nie bylo wielkiej tragedii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR można wyczyścić, także problem niewielki.

Jak jeździsz głównie po mieście to kat może być zapchany. Ja swój wywaliłem i nie narzekam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj szukajki.Masz wszystko o EGR opisane dokładnie jak wyjąć i wyczyścić. Może pomoże.Choć na ten biedny zawór zwalane są wszystkie możliwe usterki.

Spróbuj wypiąć obie kostki na raz (przepływomierz i EGR ) i zobacz jak się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odlaczylem przeplowomierz i EGR i nie trzeba bylo czekac az zgasnie SERV zeby mial moc. Podlaczylem pozniej sam przepluwomierz a EGR zostawilem odlaczony i sytuacja ta sama, czyli trzeba czekac az wszystko pogasnie zeby normalnie dzialal. Wiec co to moze byc w takim razie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz do wymiany.Kup oryginalny Siemens.Potrafisz odkręcić?.Jak bedziesz miał na wierzchu to zczytaj numery.Niekupuj podróbek bo nic nie warte.Koszt od 460-520 zł (niestety).Zawór EGR możesz wyczyścić.Nie zaszkodzi. Jakis czas mozesz jeździć bez podłączonego przepływomierza i zaworu.Samochód będzie więcej palił ale nic mu się nie stanie.

Napisz jak zakończysz boje z przepływką.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!