Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szyberdach elektr.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jednym z elementów mojego auta jest szyber który po zamknięciu nie ustawia się w pozycji 0.

Przejeżdża dalej tak jakbym chciał go schować pod dach.

prosze o jakiekolwiek info jak sie reguluje punkt 0 w megane I '96

Problem jest dość poważny ,ponieważ musze go zamykać na wyczucie.niezawsze się udaje:P

Dzięki z góry za odp.

 

pozdrawiam :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niby niejest zawilgocony ani nic podobnego sprawdzalem.

Prawdo podobnie chodzi o jakąś krańcówke,lub coś podobnego .

Ale podpowiedzcie na jakich stronach tego szukać???

Albo może trzeba go ręcznie ustawić i skasować pamieć punktu 0 ale jak?

Dzięki z wszelkie podpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie kasujcie zadnej pamieci, to nic nie da. To tez nie wida wigoci.W szyberdachu sa krancówki ale na przekładni przy silniku. Na 99% sprawa wyglada tak ze linki ktorymi jest napedzany szyberdach przeskoczyly o pare zabkow na slimaku w silniku i teraz polozenie silnika a raczej przekładni nie odpowiada polozemiu szyby i zamyka sie tam gdzie mu sie wydaje ze jest ok.

Wiec nalezy:

-zdemontowac pokrywe od immobilajzera w podsyfitce, popychajac ja do przodu

-odkrecic caly plastik z wlacznikiami swiatel, szyberdachu i oswietleniem wewnetrzym

- odkreciec silnik szyberdachu od dachu

- popchnac szyberdach recznie do samego tylu, ile sie da go schowac w dachu (mozna to zrobic wczesniej zeby sobie ulatwic strawe)

- teraz przy odkreconym silniku (wraz z przekladnia) przelacznikiem od szyberdachu przejechac tak jakby faktycznie sie chcialo schowac schyberdach w dachu czyli max do tyłu

- no i mozna przykrecic silnik do karoseri

- przetestowac czy dziala ;-) , na 99,9% powinno byc OK :->

 

Tez tak kiedys mialem, a u Ciebie bardzo mozliwe ze usterka ta powstala po zimie jak np szyberdach byl zamarzniety tzn przymarzniety do dachu i ktos przypadkiem go wlaczyl i przesloczylo pare zabkow na slimacznicy

 

Powodzenia

 

Daj znac czy pomogło ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

Masz racje zrobiłem tak i pomogło,chyba czasem warto zaryzykować.Poprostu silnik przeskoczył ,wystarczyło ustawić szyber póżniej wykrzęcić silnik ustawić do i skręcić razem.

Najważniejsze ze zaoszczedziłem troche grosz.

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam również problem z szyberdachem. Otwiera się elektrycznie, tzn powinien. W momencie jak wciskam przyciski słychać takie "tykniecie" i zero efektu. Może wiecie co może być albo za co się zabrać aby zdiagnozować usterkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...
  • 1 rok później...

Witam

Temat dość stary, ale trochę go odświerzę.

Pierwszy przymrozek w tym roku i już pech :(

Chciałem uchylić tylny szyberdach, był przymarznięty, wcisnąłęm przycisk, coś "chrupnęło". Lewa strona szyberdachu otwiera się, prawa nie, jak zamykam to w momencie kiedy szyberdach się zamknie słychać takie "terkotanie" po prawej strnonie tego szyberdachu.

Ciekaze czy coś się urwało czy tylko przeskoczyło?

Pozdrawiam

Jacek1l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem uchylić tylny szyberdach, był przymarznięty, wcisnąłęm przycisk, coś "chrupnęło".

A kto otwiera szyberdach jak przymarznięty :(

Teraz do jakiegoś ciepłego pomieszczenia coby odtajał i musisz posprawdzać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!