Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane combi 1400 16V


krzysztoftad

Rekomendowane odpowiedzi

Ta dyskusja nie ma sensu. Dla jednego moc będzie wystarczająca, a innemu będzie mało - to bardzo subiektywne odczucie. Ostatnio jechałem 1.6 110KM w MIII i dla mnie był strasznie mułowaty. Proponuję krzysztoftad przejechać się innym 1.4, wtedy będziesz miał dokładne porównanie.

A kolejny raz przypomnę - panowie przyśpieszamy momentem obrotowym, a nie mocą :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotychczas jeżdziłem thalią 1400 8V 75 KM maxymalnie pojechała 170 km.....ale ten samochód od razu reagował na wcisniecie gazu.Natomiast w megane po wciśnieciu 3/4 pedału gazu dopiero wówczas czuć,ze samochód zaczyna sie zbierać.Coś tu jest nie tak .Myślałem,ze cos podpowiecie żeby samemu sprawdzić ale widze ,ze nic z tego nie wyjdzie. pozdrawiamK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem teraz mam 130hp ale 1.4 mi się zbierał super ( wydaje mi się że się ścigał bo szliśmy równo , a masa u niego w kombi też robi sporo więc może dlatego ? ) ;-) też radzę się przejechać sąsiada bądź znajomego 1.4 16v i porównasz. Tak szukając po necie 1.4 16v ( ma 11,9 ) sec a mondziak ( 11.2 ) więc dużej różnicy nie ma,a Ja chłopaki pisze tylko jak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc z boku na ten temat, to rozwinęła się niczego nie wnosząca dyskusja, ja bym sprawdził czy otwiera się do końca przepustnica, nich Ci ktoś wciśnie gaz i zobacz pod maska czy otwiera się do końca, katalizator też by należało obadać. Może by nawet było warto podjechać i podpiąć się pod kompa bo może być uszkodzony któryś z czujników podciśnienia np. sterujący kątem wyprzedzenia zapłonu. Może cewki już leżą, a może świece już mają dosyć i zapłony gubi. Jak chcesz to się możemy jakoś spotkać i popatrzymy co tam się dzieje, zawsze co 2 głowy to nie jedna :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli silnik nie bierze oleju, to raczej (tak na logikę) kompresja jest OK. Poszedłbym raczej w kierunku diagnostyki składu mieszanki - być może auto bierze gdzieś lewe powietrze, pada przepływomierz, sonda lambda, coś w tym stylu. Sugeruję wybrać się do KUMATEGO mechanika z CLIPem, który odczyta parametry pracy silnika (wykresy sond, wydajność przepływki, odczyty z czujników itd.) a nie tylko potrafi odczytać i skasować błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje ,ze jest tu cos z zapłonem ,,brak przyspieszenia zapłonu,,. Trochę muszę jeszcze pojezdzic jak podreperuje finanse to podjadę do elektryka . Trasa a-1 przy predkości 120 km spalania 7 ltr.

 

[ Dodano: 2009-03-04, 16:00 ]

Mam jeszcze takie pytanie jak odłaczę przepłymowierz to czy nie zrobię szkody silnikowi,czy można bez tego jeżdzić?

 

[ Dodano: 2009-03-04, 16:19 ]

Czy bez szkody dla silnika można odłączyć przepływomierz i jezdzić bez niego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przejedz się troszkę jakimś starym dieslem itp a jak wsiądziesz do Megi to będzie demonem szybkości wtedy będziesz widział różnice sprawdzone :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!