Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Scenic II] zakup scenica II 2003-2004rok


kobus

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Wiec tak...Szuakam ojcu scenica :oops: dotychczas jezdzil paskiem jednak teraz chce kupic cos wiekszego i wpadlo nam w oko scenik II

dokladnie ten

 

http://otomoto.pl/renault-scenic-1-5dci-pr...b-C7926350.html

 

po telefonie facet zszedl na 25tys+oplaty...

co o tym sadzicie?

 

http://motoallegro.pl/item569647778_renaul...c_6_biegow.html

albo ten...facet przy 24.500 sie juz krzywil...

Doradzcie...aut nie ogladalem jeszcze...ale co byscie wybrali? tego pierwsego? roznia sie silnikami...z forum wyczytalem ze 1.5 bywa czasem z nim sporo problemow a wiadomo chodzi o to by bylo ich jak najmniej...ten drugi nie ma tez podlokietnika...

Jak rozpoznac wersje PREVILAGE czy cos takiego? nie do konca mi sie wydaje ze ten pierwszy w takiej jest...a moze ktos sprzedaje z weielkopolski zaufanego scenica?

pozdrawiam i dziekuje za wszelkie odpowiedzi

:oops: lece czytac dalej forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach to jak wróżyć z fusów. Po 1 kup sobie najtańszy miernik magnetyczny grubości lakieru. Następnie idziesz oglądać samochody i badasz. Jeśli samochód ma zgodne wszystkie szyby, nie był bity (albo lekko gdzieś uderzony) to jeśli chcesz dalej sprawdzać to już mechanik lub ASO, ale idziesz w koszty dlatego ta opcja dotyczy aut ktore wstepnie zakfalifikujesz do zakupu.

Co do silnika 1.5 to jest problematyczny ze wzgledu na pompowtryski - zawsze to większe ryzyko niż Common Rail (1.9DCi). Ten drugi troszke lepiej radzi sobie ze Sceniciem II. Poza tym wez pod uwage opony - być może druga oferta ma dodatkowy komplet opon (zawsze to kilka stówek).

Częste usterki w tych scenicach to wyświetlacz (napawa kolo 500zl), jesli sie przydaży to elektryczny hamulec ręczny (1800), dmuchawa (częsta i upierdliwa sprawa więc sprawdzić musisz). Kupisz czy nie kupisz warto jechac i ogladać bo nabierzesz wprawy dzięki której łatwiej będzie ci stwierdzić już na pierwszy rzut oka czy auto wyglada na dany przebieg czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika 1.5 to jest problematyczny ze wzgledu na pompowtryski - zawsze to większe ryzyko niż Common Rail (1.9DCi).

 

Czy ja o czymś nie wiem? Nie spotkałem jeszcze 1.5 na pompowtryskach w Renault :roll:

1.5 dCi i 1,9 dCi to silniki z wynalazkiem Common Rail :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt! brak lampy prawej! ale cholera nikt juz tego nie napisze...czyli mozna uznac ze byl bity...a pewnie lampy szybko nie dostali i tak stoi... co do silnikow to nie wiem naprawde :oops:

musze przemyslec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Privilege powinna mieć tapicerkę pół-skórzaną. Z miernikiem bardzo dobry pomysł. Każdy z tych silników ma jakieś wady jeśli chodzi o eksploatację. Ja jak na razie jestem z 1.5 dci bardzo zadowolony. Osiągi prawie identyczne jak 1.9 dci 120km. Wrażenia subiektywne w czasie jazdy nawet lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albert78, jeżdziłem nie tak dawno tą meganką a nie cięższym scenikiem i naprawdę nie wydaje mi się,żeby odczucia były lepsze niż 1.9dCi.Ale skoro tak piszesz... ;-)

Po co w takim razie kupować 1.9 i płacić więcej za ubezpieczenie (pojemnośc) skoro 1.5 jeżdzi lepiej?

Może zerkniesz na moment (nM) tych silników bo to jest troszeczke ważniejsze niż koniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega trochę przesadził :oops:

Owszem najmocniejsza wersja 1.5 (250Nm) jest prawie porównywalna do 1.9 (270Nm) z wydania ph1, a lepsza od 1.9 dCi (200Nm) z MI. Ale z wersją z ph2 nie ma porównania, a tym bardziej w ciężkim Scenicu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albert78,

 

no właśnie Kolego...chyba nie jeździłeś 1.9dCi skoro twierdzisz że "....Osiągi prawie identyczne jak 1.9 dci 120km. Wrażenia subiektywne w czasie jazdy nawet lepsze...."

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na razie jestem z 1.5 dci bardzo zadowolony. Osiągi prawie identyczne jak 1.9 dci 120km.

No nic nie napisze tylko :oops:

To chyba kolega momentu nie zauważa 8-)

Koniki to nie wszystko :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment momentem, choć wykres momentu ważniejszy. Koniki konikami, a najciekawsze jak wszyscy zbulwersowani na czyjeś "subiektywne" odczucia. Jednak Polska mało tolerancyjnym krajem :-( . Pozdrawiam wszystkich zbulwersowanych właścicieli 1.9. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o te ogloszenia, powiem szczerze oba samochody niestety nie beda bezwypadkowe, bo takie cos zazwyczaj sie pisze (czasami nawet pisze sie za czesto) w pierwszym nie ma lapmy jak juz kolega wspomnial i nie jest t wersja provilage ani tez wersja z silnikiem o mocy 104 km jak podaje sprzedawca gdyz w tym roczniku byly silniki 101 koni, jak pojedziesz go ogladac sprawdz dokladnie prawy tył łacznie z tylnymi prawymi drzwiami.

 

Ten drugi miał malowany tylni zderzak jesli dobrze widac odcien, uwage zwracaja tez prawe tylne drzwi, albo sa w innym odcieniu albo tak swiatlo pada polecam to sprawdzic uwaznie, srodek czysty gałka zmiany biegow nie jest wytarta kierownica tez ok jak i pedaley, przebieg wydaje sie byc prawdziwy choc troche za niski jak na ten rok.

 

Oto moje uwagi, oczywiscie moge sie mylic co od oceny tych aut ale sam szukalem scenica i wiem ze nie ma lekko o zadbany bezwypadkow model.

Jak cos bedziesz jeszcze miał na oku pisz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!