Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Glosniki Megane Coupe III


Rekomendowane odpowiedzi

No to widze że troche problemu będzie z wymianą głośniczków, a już miałem jechać do jakiegoś car audio w poniedziałek na wymiane ... myślicie że taki warsztat car audio podejmie się wymiany tych głośników ???? czy muszę z tym jechać do renault ??

 

Pozdrawiam

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowalem gwizdki...ufff co sie nameczylem

Trzeba sie zaopatrzyc w specjalna wtyczke dedykowana do Renault dostepna w ASO badz dobrym elektronicznym.

wtyczka pod zaslepka jest zamocowana w plastiku ktory mozna wylamac, jak kto chce, wtedy jest znacznie wiecej miejsca a samo zamontowanie to z mojej strony troche prowizorka bo glosniczek trzyma sie na tasmie dwustronnej :mrgreen:

roznice slychac od razu ;)

tych drzwiowych nie wymieniam narazie bo to duzo kombinowania a nie chce ciac nowego autka <ok>

w tygodniu pociagna mi kabelki do bagaznika abym mogl podlaczyc jakis aktywny subik z wejsciem sygnalu glosnikowego i bedzie gicior ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamontowałem sobie gwizdki. Przekonałem dealera, że powinny być w standardzie (obiecał system audio z 6-cioma głośnikami) i dostałem je za free ;-) Sam montaż trwał z 5 minut - pod zaślepkami były plastiki do wyłamania, w nich zamocowane były wtyczki do głośników. Gra od razu lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto jest już całe rozebrane. Miejsca pod głosniki 13cm jest duzo i wejdzie kazdej wielkości 13 tka (około 8cm max grubości). Niestety 16 mimo ze da się wsadzic to maskownica jest za mała i bedzie grac w tapicerkę wiec trzeba rzeźbić. Ja się na to nie zgodziłem i zamówiłem przyzwoite 13tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam wszystkich serdecznie,

 

tak czytam i i czytam o tych glosnikach i doszedlem do wniosku, ze to jakas chyba pomylka jest, jak mozna w dzisiejszych czasach zamontowac 13 w takim samochodze ?tuzto jakas patologia motoryzacyjna. No nic, ja mam tego calego arkamysa, czy jak to sie tam nazywa (zamowilem to tylko ze wzgledu na connection box, jak zamawialem fure to ta opcja juz byla tylko dostepna z arkamysem niestety). Mialem plan wymiany seryjnych glosnikow na system hertza hsk165, bo takowy czeka do zamontowania, ale widze, ze nic z tego nie bedzie. Na pewno bede cos kombinowal, bo ta muzyka w RM3 nawet z tym arkamysem to kupa jest niestety. I tu rodzi sie moje pytanie. Czy wie ktos co sie dzieje w tylnych drzwiach, co madrego tam inzynierowie wsadzili??

 

pozdrawiam serdecznie

pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego? Przeciez 13cm glosniki spelniaja swoja role znakomicie.

Dla przecietnego uzytkownika wystarcza w 100%.

Jak ktos chce zeby lupalo to tak czy inaczej wymieni.

Pomijajac fakt ze dobre, dobrze zamontowane 13 zagraja bardzo przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie tej klasy (wcale nie uwazam, ze jest to super luksus),powinny byc 16, a nie 13. W samochodach z nizszej polki mozna juz spotkac wieksze i lepiej grajce glosniki niz w megane3, ale to jest moje zdanie. Nie zamierzam sie klocic, bo nie o to chodzi. Poprostu szukam optymalnego rozwiazania problemu, jakim jest poprawa dzwięku, w moim aucie i mam nadzieje, ze doswiadczenia innych uzytkownikow tego forum pomogą mi znalesc wyjscie. Oczywiscie w miare moich skromnych mozliwosci, rowniez postaram sie pomoc

pozdrawiam

pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merittus, zgadzam się - 13 to jakieś nieporozumienie jest. I tak w III dali głośniki z przodu wyżej, bo w II grały mi na stopy, a te z tyłu (miałem sedana) to już wogóle, popierdywanie a nie granie.

W II przerobiłem całe audio - z wywaleniem fabrycznego radia - straszna bieda była. IMO jeśli ma fajnie grać to inaczej się nie da, trzeba całe audio od nowa zbudować z wygłuszaniem drzwi i wzmacniaczem włącznie. Wymiana samych głośników na 16 nie wiele da. Tyle że przerobienie audio to nie mniej niż 5 tyś. jeśli ma być jakiś fajny efekt końcowy. Ale jak w cupe się drzwi dociązy matami - to nie wiem co na to ich zawiasy :|

W II narazie dorzuciłem "gwizdki" - jak na 70 pare zł - całość dużo lepiej gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z checia bym przyjechal, ale dopiero odbieram moja MEGI .....

i co mam przyjechac ... MATIZEM ??

chyba ze jak piszesz .... w celach integracyjnych.....a nastepny zlot...juz MEGI :D

 

Proszę doczytać w regulaminie o zasadach pisowni postów.

 

[ Dodano: 2009-07-30, 16:59 ]

Panowie,

Dzis na stronie RENAULT znalazłem w akcesoriach SUBWOOFER pasujących jak piszą do oryginalnego radia.

CZy ktoś moze juz orjentowal sie jak się montuje owy SUBek ?

A moze ktos juz ma cos takiego, chetnie poslucham jak to gra?

post-15866-1243535210_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!