Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Glosniki Megane Coupe III


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o Wasze sugestie co do modeli głośników którymi zastąpiliście fabryczne. Mój znajomy zainstalował sobie Infinity (za 800 zł) i wygłuszył drzwi (nie sam a w warsztacie Car audio) i nie słyszę żadnej rewelacji. Oczywiście głośniki grają zdecydowanie lepiej niż fabryczne ale za taką kasę to niestety dla mnie niesatysfakcjonująco.

 

Dodam iż pomimo wygłuszenia - "gra" mu tapicerka, tak jak wczesniej na fabrycznych. :)

U mnie w tej chwili również na fabrycznych w prawych drzwiach daje o sobie znać tapicerka, szczególnie jak odtwarzam coś z iPod'a lub pendrive'a gdzie "kultura" dzwięku przekazywanego na głośniki jest zdecydowanie wyższa niż z tunera radiowego.

 

Jak pisałem wyżej - proszę piszcie o dokonanych przez Was zmianach oraz o Waszych odczuciach.

 

P.S.

Wspomniany kilka postów wyżej oryginalny subwoofer jest niedostępny w ASO i nawet nie można go sprowadzić z centralnego magazynu we Francji. Co ciekawe (przekazał mi to pracownik ASO który również jeździ Megi III) pomimo, że ten subwoofer pojawił się w ofercie nawet z ceną to nigdy nie był dostępny w sprzedaży i najprawdopodobniej Renault odstapiło od zamówienia jego produkcji u podwykonawcy - chyba w Blaupunkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem taki subek jak reno proponuje na swojej stronce ale na allegro parę dni temu za 650 zł był, więc możesz go spokojnie kupić, ale myślę że lepiej wstawić wzmacniacz choćby nawet monoblok i pożadniejszy subek w tej kwocie się spokojnie zmieścisz albo wmacniacz aktywny jeszcze prościej. A co do zmiany głośników w drzwiach to nic nie da jeśli nie dorzucisz wzmacniacza. Reasumując : wymiana głośników przód na dedykowane+zwrotnice+gwizdki, tylne zostawić i wykorzystać na średnie tony, do bagażnika subek + wzmacniacz 4 kanałowy (tylne głośniki sterowanie razem z subkiem) ale we wzmacniaczu można ładnie poustawiać co jak ma grać.

Jestem po wizycie w warsztacie audio. Taka zamiana na całkiem "niezły" sprzęt to ok 2.000zł.

Oczywiście można to zrobić i za 5 tys i za 30 tys. - kto jak lubi.

ps. po wizycie ale przed decyzją o montażu najpierw muszą mi w reno wymienić tapicerkę w drzwiach bo mi ją uszkodzili, wtedy wezmę się za audio.

Oczywiście marzeniem pozostaje możliwość wymiany radia na pożądne 50watowe ale niestety nie ma w tym kształcie hihih no a paneli przejściowych też jeszcze nigdzie nie ma, wtedy radyjko napędzałoby swobodnie głośniki a do bagażnika poszedłby tylko aktywny subek byłoby to chyba najbardziej optymalne rozwiązanie.

 

[ Dodano: 2010-03-02, 10:48 ]

to strona (poniżej link) do akcesoriów dla meg coupe III na niemieckim serwisie reno mają już tam radia i wiele innych rzeczy niedostępnych w Polsce

 

http://www.renault.de/renault-modellpalett...erPriceType=TTC

 

[ Dodano: 2010-03-02, 10:49 ]

http://www.renault-aftersales.de/home.php?...cb7&cat2id=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołożyłeś fabryczne gwizdki czy inne jeśli inne jakie?

 

Mam fabryczne, zdjete po 2 miesiacach, poniewaz zmienialem kompletnie przednie glosniki + wygluszanie drzwi. Jak chcesz to odezwij sie po te gwizdki.

 

Wracajac do brzeczenia boczkow, mi czasami tylko przy wiekszym basie w jednym miescu brzeczy boczek, dociskam loksiem i jest cisza. Dlatego jade na poprawke, znaczy na doklejenie kolejnej warstwy, ( sa dwie - wewwnatrz drzwi i zamykajaca otwor )

DO trzeciej warstwy uzywa sie grubeszej , bardziej gabkowej maty, ktora zamierzam wykleic boczek i te wszystkie plaskiki od wewenatrz. <czerwona> i po klopocie

A dodam ze nie mam 13" , poniewaz wsadzilem tam 16.5" :mrgreen:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak grają te głośniki, zastanawiam się nad wymianą albo przynajmniej na dokupieniu gwizdków( tzw. tuning) <czerwona>.

Z chęcią bym posłuchał jak grają, czy Twoje auto nie stoi na Bemowie?

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodam ze nie mam 13" , poniewaz wsadzilem tam 16.5" <czerwona>))

 

Wprawdzie do otworu w drzwiach (blacharka) da się włożyć większy głośnik niż 13" jednak średnica maskownicy głośnika w tapicerce ma 13" a nie 16,5" więc taki głośnik gra Ci cześciowo w tapicerkę drzwi od spodu - żadne wygłuszenie Ci nie pomoże. Nawet jeżeli nie będzie "skrzypienia" to część fali akustycznej pozostanie pod tapicerką - lepiej włożyć pożądną 13" niż większy głośnik który nie gra pełną średnicą "do przodu".

 

... ale to Twoja Megi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem 16,5" i wcale nie żałuje i namawiam wszystkich na większe

Nie wierze ze 13-ka zagra lepiej, każdy Ci powie ze 16-ka głośniej i lepiej nie słyszałeś - nie krytykuj a z tymi falami to przesadziłeś, żeby to usłyszeć trzeba zrobić audio za min 30.000 zł

 

P.S

co to trzeszczenia czy brzęczenia.

Brzęczy boczek nawet przy oryginalnych głośnikach. Nie wiem jak u was ale u mnie brzęczy w jednym miejscu, miej więcej na środku na samej gorze tapicerki drzwi - jak chowa się szyba - a co śmieszniejsze jak docisnę łokciem jest git i dlatego ściągam boczek i coś w tym miejscu wykleję, zresztą najlepiej cały boczek wykleić jako 3 warstwa

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi kolegi thomaskce wnioskuje, że nie miał fabrycznie zmontowanych gwizdków aż z ciekawości sprawdziłem u mnie i jakimś cudem ja mam z tyłu i z przodu czyżby ich miało nie być a są ?? Sprzęcik Arkamys oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze ze 13-ka zagra lepiej, kazdy Ci powie ze 16-ka glosniej i lepiej

 

Upraszczasz temat - nie każda 13 zagra lepiej i głośniej od 16. Gdyby tylko taką miarą oceniać głośniki to very współczuję ...

To tak jakby powiedzieć, że Golf jest lepszy od Megane <czerwona>.

 

nie slyszales - nie krytykuj

Słyszałem (wprawdzie nie w Twojej Megi) i mam inne zdanie (zreszta nie tylko ja), a jeżeli masz problem z krytyką to nie powineneś raczej zaglądać na forum w którym nie każdy musi miec takie same zdanie jak Twoje.

 

a z tymi falami to przesadziles, zeby to uslyszec trzeba zrobic audio za min 30.000 zł

Fala akustyczna nie jest uzalezniona od kwoty wydatkowanej na sprzęt :mrgreen: .... każdy gośnik ją wytwarza - proponuję powtórkę z fizyki.

A ponadto zadaj sobie pytanie po co dokonałeś tzw. wyciszenia drzwi i co powoduje drgania tapicerki oraz tzw. rezonans blacharki.

 

co to trzeszczenia czy brzeczenia.

brzeczy boczek nawet przy oryginalnych glosnikach

 

Normalka, jaki jest koń (Megane) każdy widzi - na tego typu powtarzające się dolegliwości najlepsza jest tzw. płynna uszczelka. Pociągnij na krawędzi tapicerki i w miejscach spinek/zatrzasków i wkrętow które trzymają tapicerkę.

 

Moja skromna rada - nie przesadzaj z dokładaniem kolejnych warstw maty bo obciążysz (i tak juz ciężkie) drzwi i będziesz miał problem z opadającymi drzwiami (stały problem w Megankach 3 drzwiowych)

W konsekwencji uszczelki pomiędzy drzwiami i kabiną nie będą dobrze spasowane i będziesz włosy rwał z głowy bo z zewnątrz będą dochodziły wszyskie "dzwięki ulicy"

 

[ Dodano: 2010-03-10, 01:49 ]

Z wypowiedzi kolegi thomaskce wnioskuje, że nie miał fabrycznie zmontowanych gwizdków aż z ciekawości sprawdziłem u mnie i jakimś cudem ja mam z tyłu i z przodu czyżby ich miało nie być a są ?? Sprzęcik Arkamys oczywiście.

 

Co do tweeterów to u mnie ich również nie było z przodu - wersja Dynamique z z full radiem (tj. Arkamysem, bluetoothem i Audio Connection Box).

Wygląda na to, że póżniej fabryka poprawiła ten "błąd" i jezeli dobrze kojarzę to już wszystkie Meganki mają montowane tweetery.

 

Natomiast zaintrygowała mnie Twoja wypowiedź dotycząca tylnego zestawu głośników.

U mnie i jak sądzę u większości użytkowików Megi (Coupe) z tyłu jest tylko jedna maskownica głośnika. Wiem na pewno, że na rynku niemieckim każdy Coupe w wersji Dynamique i wyższej miał z tyłu odseparowany zestaw dwudrożny tak jak z przodu (maskownice głośników były umieszczone zaraz obok siebie). Więc albo masz farta i samochód z "desantu" niemieckiego albo fabryka zaczęła coś znowu zmieniać/poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zaobaczymy jutro wstawiam swoją megi do audio car i wytłumiam drzwi +zmiana głośników(16,5 cm) na system ale bez wzmaka prosto z radia a mam 15 watowe - twierdzą uparcie że zagra b.dobrze i wystarczy, choć chciałem dopłacić do 4 kanałowego wzmaka i je podpiąć. Natomiast tył odłączają i w bagażnik idzie skrzynia+dwukanałowy wzmak. Jeśli przód mnie rozczaruje mocą każę im dać wzmacniacz 4kan zamiast 2 i je podpiąć też.

W piątek mam odbiór wiec dwa dni montażu. Ciekaw jestem jak to zagra.

 

ps będę miał do zbycia 3 głosniki (1 mi pognietli w aso przy demontażu) oryg 15 watowe oraz 4 szt. oryg. 30 watowe praktycznie nie grane.

 

ani z tyłu ani z przodu nie miałem gwizdków niestety auto odebrane w lutym 2009 r. ale jest z 2008 r. I fala niestety zzapomnieli też założyć czujnika deszczu w fabryce-hihih.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem co już myśleć o Renault. Jest to chyba ostatni mój samochód tej marki.

U mnie jak pisałem z przodu brak tweeterów pomimo miejsc montażowych a z tyłu tylko po jednym głośniku i nawet nie ma drugiego otworu na tweeter ! (odbiór w marcu 2009r.)

 

@gs500f & @MarioIII podajcie dokładnie jaki sprzęt został/zostanie u Was zainstalowany (marka, model itp.). Wprawdzie każdy ma inne subiektywne preferencje "odsłuchowe" ale być może ułatwi to innym wybór sprzętu.

 

Z mojego (skromnego) doświadczenia wynika, że najtrudniej "zgrać" optymalnie głośnik z radiem. Nie każdy drogi głośnik będzie grał pełną mocą z każdym radiem - i nie chodzi tu o głośność <czerwona>.

W Mazdzie miałem kiedyś taką paradaksolną sytuację, że zwykły Pioneer grał bardzo poprawnie z fabrycznymi głośnikami. Zachciało mi się zmiany odtwarzacza na lepszy - topowy model JVC. Po podłączeniu myślałem, że było jakieś zwarcie bo głośniki tylko sobie pobzykiwały. Okazało się, że głośniki są OK jak grają z Pioneerem a do JVC dopasowałem dopiero głośniki po próbach z ponad 10 modelami różnych marek.

 

Życzę zadowolenia z dokonanych wyborów i jak pisałem wyżej podajcie co dokładnie włożyliście do Waszych Megi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!