Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instalacja blokady zapłonu ?


Rekomendowane odpowiedzi

Instalacja blokady zapłonu ?

 

Witam,

W Grand Scenie ’04 zamierzam podpiąć „blokadę zapłonu” ( blokada standardowa na dotyk z 20A stycznikiem).

 

Proszę o podpowiedz gdzie zlokalizować potrzebne przewody do podpięcia blokady, potrzebuje:

 

- plus stały (czyli nie ginący po wyłączeniu auta)

- plus ginący (po włączeniu auta)

- przewód zapłonowy ( coś co skutecznie zablokuje rozruch, lub pompę paliwową)

 

 

Ponadto wyczytałem że warto utrudnić dostęp od komputera, tak aby złodziej nie mógł się podpiąć ze swoim sprzętem. Gdzie znajduje się komputer i gniazdo diagnostyczne , no i jak najlepiej zablokować dostęp ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko masz w skrzynce bezpiecznikowe tz.BSM obok akumulatora tam też znajduję się komputer wtrysku .Unieczynienie komputera wtrysku przed wpięciem się z innym komputerem polega na tym że zamieniasz w komputerze i we wtyczce do niego zasilanie plus i minus To znaczy tam gdzie jest plus dajesz minus i z minusem robisz to samo Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro o blokadzie mowa to też się zastanawiam nad blokadą. Zastanawia mnie to że już wstępnie autko jest dobrze (tak mi się wydaje) zabezpieczone firmowo i nie chcę wkładać dodatkowych elektronicznych zabezpieczeń bo wystarczą problemy z elektroniką firmową :mrgreen: I teraz czy warto się bawić w to ? Czy to autko jest tak chodliwe ? Poza tym na złodzieja nie ma lekarstwa a można jedynie utrudnić więc może warto jedynie ubezpieczyć od kradzieży (nie jest to aż tak drogie) i spać spokojnie.

 

Jak uważacie forumowicze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na złodzieja wystarczy zastosować jeden ukryty przełącznik który nam odetnie zasilanie po stacyjce jednak wiem że jak mają już autko zakosić o i wezmą je na lawetę jak nie odpalą, ale co do chodliwości renaultów to bym sie sprzeczał jak na razie firmy ubezpieczeniowe nie odmawiają jak to jest w przypadku modeli VW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie to podstawa, przynajmniej minicasco, a blokada zapłonu, lub paliwa to dla świętego spokoju i uniknięcia papierkowej roboty z odzyskaniem odszkodowania.

 

Z własnego doświadczenia wiem że najpewniejsze są właśnie blokady własnej roboty i taka chcę założyć w swoim aucie.

 

Odcięcie paliwa podobno odpada w silnikach 1,9 DCI z powodu wysokiego ciśnienia jakie jest pompowane w przewodach, dlatego postanowiłem założyć odcięcie elektryczne na przewodzie zapłonowym, lub zasilającym pompę.

Chętnie bym prosił o dokładną informację jaki dokładnie przewód powinienem „przeciąć” i gdzie się znajduje w moim modelu, kolor itp. do podłączenia blokady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak, możesz dokładniej opisać co gdzie szukać ? Nie jestem szpecem w elektronice, a nie chciałbym coś skopać.

Zastanawiam się, aby może podpiąć blokadę pod zasilanie zwykłej pompy paliwa, która znajduje się przy zbiorniku, ponieważ z elektrozaworem już kiedyś miałem problem przy podłączaniu w poprzednim aucie z imobilajzerem.

 

Ps. Może ktoś już z was montował takie ustrojstwo w Scenic II 1,9Dci i poprowadził by mnie krok po kroku w jakie kable się wpinać ( kolor itp. )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!