Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie mieliście auto przed Megii :) ?


ecolog

Rekomendowane odpowiedzi

Moim pierwszym była SYRENA 105 marchewkowego koloru, z biegami jeszcze przy kierownicy i beczką kitu szpachlowego gdzie tylko się dało pod tym "wspaniałym" lakierem. Sam to kupowałem na giełdzie i sam swoje pieniądze puściłem w ten złom. Zutylizowało się to to na podwórku, gdy nie przeszło przeglądu w SKP. Do dziś mam przednie błotniki z żywic i włókna szklanego, które miały być wstawione. To były lata 80.

Drugi, także dwutakt, z "bliskiego zachodu"- WARTBURG 353, biegi- a jakże pod kierownicą (nawet ergonomiczne to było ale jakże mało sportowe, jak tu sobie rękę na lewarku wozić)

Tu zaczynałem na dobre kolegować się z techniką motoryzacyjną, pierwsze nieśmiałe przeróbki instalacji i ulepszenia. Sprzedany nawet za niezłe pieniądze.

Trzeci 126BIS, 700ccm, wdzięczne autko, taki mały dostawczak, Ten to już miał przerobione co tylko się dało, od automatycznej wycieraczki z tyłu, automat przełączania świateł do jazdy dziennej, przez obejście przewodu oporowego do cewek podczas rozruchu, po tylne wahacze od normalnego malucha. Sprzedawałem kumplowi to dołączyłem oryginalny schemat instalacji z naniesionymi zmianami. Dorysowanego było wiele <czerwona>

Czwarte wozidełko to FORD FIESTA II 1,8D mój pierwszy diesel, świeżo sprowadzony z Niemiec. Auto praktycznie bezobsługowe, a za silnikiem to do dziś tęsknię. Gdyby tylko blacha była lepsza to może jeszcze by w domu ta Fiesta była.

No i piąte, moja obecna kochanka- RENIA MEGI SCENIC 1,9dT. Link do fotek i opisu w moim podpisie.

Szóste- czyli to następne (trochę się rozglądam ale po cichu by Megi się nie dowiedziała) RENAULT GRANDMODUS. Bliższych danych jeszcze nie podam, ot taki na dzień dzisiejszy mi się podoba.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją pierwsza furę odziedziczyłem po dziadku, bo kupił sobie Xsarę. Transit, bo o nim mowa to sprzęt nie do zajeżdżenia. 2,5 litrowy diesel kilkanaście razy przekręcił licznik i w ciągu 18 lat spędzonych w naszej rodzinie nigdy nie zawiódł. NIGDY. Mimo 74 KM jako młody kierowca na brak dynamiki nie narzekałem - 140 miał na szafie i tyle jechał jak było trzeba. Zakończył karierę w rodzinie w dosyć przykry sposób, (opisane w odpowiednim dziale) ale mimo to dowiózł mnie po wypadku do domu, później go doprowadziłem do w miarę przyzwoitego wyglądu, pojeździłem jeszcze trochę i został sprzedany. Po półrocznych poszukiwaniach znalazłem obecną Megankę Coupe <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

126p z 90 roku przez 3 lata

Zastava 1100p z silnikiem 1,5 MPI. Leciutkie autko 850kg z tym serduchem zostawia w tyle większość renówek ;-)

 

[ Komentarz dodany przez: gojgien: 2008-09-22, 01:13 ]

zastawa1100p hehehe fajnie się tym przewozi lodówki na stojąco po zdemontowaniu tylnej klapy, prawie jak w pick- upach. Nawet ta zdemontowana klapa wchodzi do środka. <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyota Corolla 1.4 rocznik 1998 - nadal jezdzi <czerwona>

Opel Astra I 1.6 rocznik 1996 - super auto, wielki bagaznik w kombi

Renault Clio III 1.2 rocznik 2005 - najlepsze auto jakim jezdzilem, zero problemow!

Renault Megane II 1.6 rocznik 2003 - fatalna benzynowka!

Renault Megane II 1.5 dCi rocznik 2008 - na razie super ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia zaczyna się tak:

126p '85 każdy powinien na nim zaczynać naukę - 126p '87 już z alternatorem <czerwona> - Łada 2105 chyba '82 kawał fury - palio wekend '98 wreszcie kombik - obecnie moja megi II grandtour '03 !! róża wśród kwiatów i do tyrania po lesie polo oczywiście kombi `92. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) mazda 121 `92- nie smiac sie prosze heheh pierwsze auto, ktore z reszta w pol zlamalem (wypadku zadnego nie bylo ;) )

2) Renault Clio I `93- do tej pory w rodzinie - dziadek jezdzi i jest bardzo zadowolony <czerwona>

3) Opel vectra A `93 - pierwsze auto do ktorego mam pewien "sentyment"... do tej pory jak widze na ulicy ladnie utrzymana vectre to sie za nia ogladam :roll:

4) Renault Megane I `96 - i mam nadzieje ze posluzy mi troche dluzej niz reszta - mam ambitne plany heheh 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel Corsa 1.0 '98 - auto do którego mam sentyment, ciągle w rodzinie

Renault Megane II 1.5 dci '03 - niestety trafił mi się egzemplarz od cwaniaka ale...

Renault Clio III 1.2 TCE '08 - ... Renault i tak mnie przekonało do swoich rozwiązań <czerwona> na razie 10 tysięcy km bez problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój poprzedni wóz, a zarazem pierwszy własny to : FSO Polonez Caro '95 1,6 GLI z LPG. W kwietniu b.r. odszedł do "krainy wiecznych łowów", ale z godnością - sam tam pojechał (do jazdy jescze by był,ale blachy jakieś takie przewiewne się zrobiły)- zawsze będę miał do niego sentyment,a z aktualnej jednostki zadowolony jestem bardzo i niezamieniłbym na żaden inny(no chyba że na nowszy model <czerwona> )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!