Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zarysowany zderzak


Aveo

Rekomendowane odpowiedzi

są różnego rodzaju preparaty, ale trudno ocenić głębokość rys po zdjęciu. Jakby element był czarny i nielakierowany to mógłbym Ci polecić taki preparat (w opakowaniu jak pasta do butów). W tej sytuacji chyba zderzak będzie musiał się z lakiernikiem zaprzyjaźnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa wyjścia - albo kupisz sobie ten element na ale drogo w kolorze, albo udasz sie do lakiernika na malowanie. Koszt moze być podobny. Ja po zniszczeniu przez myjnie dostałem kosztory na lakierowanie 250. Po krótkich targach ASO zgodziło sie dokonać tego za te pieniądze.

Po krótkim poszukiwaniu na alledrogo kupiłem cały element za 110 zł, za 15o zł ASO przełożyło i mam w oryginalnym lakierowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mały element (teraz widzę na innym zdjęciu) myślę, że na szrocie byś coś znalazł. Nawet w ASO wydaje mi się, że koszt nie byłby duży. Na allegro też powinieneś znaleźć z jakiegoś rozbitka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest taki mały. Jest to cały pas zwężający się pod klapą bagażnika.

Może jakiś drobno ziarnisty papier? Jedynie trudność sprawiłoby dobranie koloru. W końcu to czarny plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro to jest czarny plastik to na szybko mozna to zatuszowac....

papier 2000, najlepiej na mokro, delikatnie poprzycierac zeby rysy stracily troche na glebokosci a pozniej zwykle czernidlo do plastikow samochodowych :mrgreen: (w sprayu do kupienia za ok. 20zl)

powinno pomoc na tyle aby oka nie draznilo...

 

btw, widze ze kawalek zderzaka, ten lakierowany, tez Ci porysowali...?

w tym przypadku podobny zabieg:

papier 2000 na mokro trzesz miejsce zarysowane, a najlepiej jeszcze troche wkolo, do "matu" tzn zeby polysk klar stracil - jak zaczniesz robic to bedziesz wiedzial o co biega :) po tym wszystkim dokladnie rozprowadzasz paste polerska typu Farecla (na mokro) czekasz az wyschnie i miekka sciereczka dokladnie wycierasz. dla polepaszenia efektu nanosisz jakis wosk czy inne swiecidelko i gra gitara. roboty raptem na 30-40min

 

lakiernik skasuje Cie za ten sam zabieg ze 100-150zl heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest czarny plastik?

Ten element jest demontowalny o czym świadczy ta aukcja na allegro: http://www.allegro.pl/item577746766_zderza...ik_2002rok.html

Element ten przychodzi do ASO czarny i jest lakierowany (tak twierdzi kiljanczyk na lewinowskie w wawie). Koszt malowania w ASO wynosi 150zł plus koszty montaż, demontaż, Element ten składa się z 3 niezależnych elementów i można wymontować jeden, porysowany i go polakierować. Pod warunkiem, że jest rzeczywiście lakierowany. A jak masz czarny zadzwoń do gościa od tej aukcji może sprzeda ci sam ten element

http://www.allegro.pl/item572631095_tylni_...k_scenik_2.html

Wadą lakierowania jest utrata chropowanej powierzchni przez element.

Ja bym szukal listwy na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic nie uda sie znaleźć na podmiankę, to proponuję wyrównać rysy papierem ściernym i oddać wszystkie trzy części listwy do delikatnego piaskowania. Przywróci to chropowatą powierzchnię i wyrówna ją we wszystkich częściach listwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!