Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wibracje i drgania


marsel11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem tego typu, Megane 2003 1,9 dCi 180 000 przebieg- podczas jazdy z jakby silnika dochodzą dziwne wibracje, jakby łożysko, ale napewno to nie łożysko, jest nie słyszalne ale odczuwalne drżenie-wibracje coraz bardziej się nasila aż zaczynają się brzęczenia różnych plastików, osłonek itp., poduszki 2 wymienione oprócz górnej niby dobra- i nic, jest to bardziej odczuwalne przy zimnym silniku i nasila się przy głębokich nierównościach, czyli gdy się ugina na amortyzatorach.(nie chodzi o dziurawe drogi, lecz wtedy standardowo również). Doszedłem jeszcze do tego że jadąc np 100 km/h czuję te wibracje, wcisnę sprzegło, czy wezmę go na luz cisza, od razu koniec ale jeśli przy tej prędkości na luzie dodam gazu-sztucznie bez biegu do np:2000 obr. jest dokładnie to samo. Byłem w serwisie Renault- nie wiedzą co to jest, znajomy, który pracuje w serwisie - oglądał również nie wie. Jest to strasznie dokuczające a oprócz tego jakby trochę głośniej chodził.

Druga sprawa że na wolnych obrotach drży i przy ok. 120km/h wzwyż również cały się trzęsie aż się nieprzyjemnie jedzie. Znalazłem kilka podobnych tematów ale żaden do końca nie odpowiada temu co jest u mnie.

Generalnie mimo dużego przebiegu dotychczas byłem bardzo zadowolony z tego samochodu i w sumie nadal jestem ale ostatnio to normalnie już mi ręce opadają.

Proszę o jakąś radę bo normalnie jazda zaczęła mi brzydnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radziłbym Tobie wymianę poduszki górnego mocowania silnika. U mnie była podobna sytuacja i podobne objawy. Z zewnątrz wszystko wyglądało OK jednak poduszka miała uszkodzenia wewnętrznej struktury. Po wymianie silnik chodzi jak nowy.

W serwisie podejrzewali również koło dwumasowe ale w moim przypadku to nie była ta usterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gw68, ja wymieniałe poduszkę przy odobnym przebiegu ale nie miałem takich objawów jakje występują u marsel11. U mnie były tylko przy odpalaniu i wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mam tez wibracje lub drgania nie wiem jak to opisac,sa one na wolnych obrotach ale nie zawsze,i czasem jak wcisne pedal sprzegla to sie nasilaja i tez nie zawsze,pod komputer byl podlaczony i zadnych bledow.mechanicy mi wciskaja wtryski...

Pisze bez polskich znakow bo jestem zagranica a tutaj mechanicy to o porazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. ja mam podobny z drganiami. opisywalem już to na forum.

mniej więcej przy 2000 obrotów gdy dodaje gazu, na biegach 2-6, drży cała buda.

jest to uciążliwe, bo gdy chce jechać 100 km/h na 5 biegu, to akurat coś pod 2000 obrotów i strasznie czuć drgania w fotelu.

jestem umówiony na czwartek do mechanika, podał mi możliwe przyczyny.

- poduszka górna silnika, u mnie ma 2 mm wysokości, powinna chyba 1 cm mieć

- półośka

- koło dwu masowe

inny mechanik powiedział że to mogą być wtryski.

ja tak myślę że nieważne jakie drgania i od czego ma silnik, poduszki powinny je wytłumić. i to jest przyczyną. zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem.Padła mi turbina,mechanik wymienił na regenerowaną.Przejechałem 500 metrów,turbina zaciągneła olej, dostał samozapłonu i wypaliło dwa tłoki.Naprawili niby co się zepsuło,ale doszedł problem drgań.Zaczyna drżeć przy ok 2000 obrotów podczas jazdy,na postoju przy tych obrotach nic się nie dzieje.Czy może żle złożyli rozrząd,bo gorzej też odpala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podciągam. U mnie dosłownie jest to samo. Czasem drży jakby bardziej z tyłu auta jak z przodu. Opony i felgi są OK. Naczytałem się o poduszkach silnika ale wszystkie wiadomości bardzo lakoniczne i nie podpowiadają gdzie i czeko szukać, jak testować itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

ale ja dalej moge na 5 jechac 120 km/h,mechanicy dalej nie wiedza!!!!ja juz te wibracje mam od 0k 20tkm i ani gorzej ani lepiej!!wiec co?!poduszki?czy kolo dwumasowe???ja obstawiam poduszki,ale teraz mi wciskaja kolo dwumasowe.jak jest z tym kolem?mozna jakos je sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod temat.

U mnie wibracje są odczuwalne głównie na biegu jałowym (dużo rzadziej na niskich obrotach). Czasem zanikają.

Czasem s tak mocne, że słychać aż buczenie (jakbym miał głośnik basowy w aucie).

Proszę pomóżcie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!