Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działają głośniki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam firmowego kaseciaka renault tuner list. Zauważyłem jakiś czas temu, że nie działają mi głośniki w drzwiach. Wyjąłem radyjko, wszystkie kostki są niby powpinane prawidłowo, żaden kabel nie jest przerwany ani nic w tym stylu. Macie jakieś pomysły co mogło się stać i jak usunąć usterkę?

 

PS - czy ktoś mógłby podrzucić linka do układu kabli w kostkach na wyjściu? Może poprzedni właściciel coś kombinował i poprzepinał kable ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, uznajmy że tematu w ogóle nie było. Na drugi dzień po umieszczeniu posta na forum, sprawdziłem drzwi i okazało się, że głośników po prostu nie ma :/ nie wiem tylko czy zniknęły podczas wizyty u mechanika czy poprzedni właściciel postanowił je zachować sobie na pamiątkę.

 

Tematem nagłośnienia zainteresowałem się po tym, jak jechałem z kumplem jego meganką (I ph II, 1,9 diesel) i dźwięk w jego autku był dużo fajniejszy.

 

Znalazłem już odpowiednie głośniczki na allegro, po niedzieli powinny być już u mnie. Dzięki za zainteresowanie tematem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Trochę odświerzę temat ponieważ, u teścia w megance jest ten sam problem co kolega opisał na początku z tym że głośniki są i nie grają po obu stronach, tweetery i głośniki w półce działają, żadnych luźnych kabli za radiem nie ma, głośnik w drzwiach kierowcy wyciągałem, jest podłączony, jest sprawny bo sprawdzałem u siebie. Nie chcę rozkładać pół samochodu tylko po to żeby poznać jego "anatomię". Prosił bym, aby ktoś mi powiedział gdzie szukać przyczyny.

 

Z tego co wyczytałem to tam nie ma zwrotnicy, że głośniki w drzwiach są połączone ze świstkami, więc wpadłem też na pomysł żeby zobaczyć podłączenie przy maluchach może tam coś poprzedni właściciel na grzebał. Tylko nie pasuje mi to że po obu stronach nie działają ;/ Co o tym sądzicie?

 

PS. Wtyczka jest dobrze wciśnięta w radio.

Edytowane przez momi5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek możesz "poruszać" (rozłączyć, złączyć, ewentualnie psiknąć jakimś specyfikiem do złączy) kostką na słupku, a jak to nie pomoże to jak było pisane wcześniej miernik w rękę i trzeba szukać gdzie jest przerwa.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź połączenie kostki w drzwiach, między drzwiami a kabiną. Głośniki z przodu (syki+midbassy) są połączone przy kostce iso do radia. Więc sprawdzanie przy sykach połączeń nie ma sensu, jeśli syki działają. Sprawdź połączenie kostek do samych głośników w drzwiach, oraz czy do kostki iso, wchodzą po 2 kable na kanał (lewy,prawy-przód). Ja bym obstawiał, że któraś kostka drzwi-kabina nie domaga.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!