Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Malowanie zacisków


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

No Scenic to akurat nie powód do "chwalenia się"...

 

 

 

z całym szacunkiem ale nie tobie o tym decydować-jeszcze jedna taka wypowiedź i będziesz miał się czym chwalić pod swoim profilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Scenic to akurat nie powód do "chwalenia się"...

 

Nie rozumiem po co takie idiotyczne komentarze

A według Ciebie malowanie zacisków to już chwalenie się? Sory za OT

 

Tomik 1970 mam bardzo podobnego Scenic'a do twojego :-P . W najbliższym czasie zaprezentuje.

 

A co do zacisków to popytam w sklepie co najbardziej proponują, bo jak czytałem to opinii co do farb jest masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu24, hammerite jak najbardziej jest ok.

Podstawa to dobre oczyszczenie zacisków i odtłuszczenie.

Warto wspomnieć, że po malowaniu prowadnic klocków, zmniejsza się wymiar na klocki i dobrze jest wtedy zastosować blaszki, a klocki delikatnie zeszlifować, żeby nie były wbite na sztywno - taki dopisek z mojego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna ekstrakcyjna wystarczy. Są też takie odtłuszczacze do hamulców w sprayu:

http://images35.fotosik.pl/353/1b0af66be9b78c47.jpg

są dość dobre, ale taka puszka kosztuje ok 12 zł vs 3 zł za 0,5l benzyny ekstrakcyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wolę czarny kolor, najlepiej matowy... Kolorowe zaciski to mogą być w sportowych wielotłoczkowych markowych zaciskach, a nie na takim fajansie jak w naszych seryjnych Renówkach (pomijając wersję wyczynową Megane). Bo czym się tu chwalić?

 

Grzechu24,

A według Ciebie malowanie zacisków to już chwalenie się?

Grzechu24,zadaj to pytanie gościowy z cytatu...

Widać, że nie czytałeś poprzedniej strony tematu.

 

 

 

Warto wspomnieć, że po malowaniu prowadnic klocków, zmniejsza się wymiar na klocki i dobrze jest wtedy zastosować blaszki, a klocki delikatnie zeszlifować, żeby nie były wbite na sztywno

Lub nie malować tego miejsca a jedynie oczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie malować tego miejsca a jedynie oczyścić.

Między metal a zacisk dostanie się wilgoć, później rdza i malowanie od nowa. Ja zrobiłem po swojemu i od dwóch lat spokój, jedynie poprawki na zaciskach, w miejscach, gdzie lakier odskoczył po uderzeniu felgą przy zakładaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu24, najlepszy byłby "TRI", (trójchloroetylen) jednak ze względu na przynależność do grupy substancji niebezpiecznych R45 i podwyższonych limitów emisji, został wycofany z powszechnego użytku. Tak więc pozostały inne rozpuszczalniki organiczne dostępne w handlu do zastosowania. Jednym z tańszych, szeroko dostępnych i wystarczających do tego celu jest benzyna ekstrakcyjna.

Skoro już tu głos zabrałem.

Zastanawiam się na jaki kolor pomalować zaciski w moim sceniolu drugim, który stoi na srebrnych alusach, a karoseria to grafit. W poprzednim granatowym, zaciski i bębny są czerwone, tu chciałbym uniknąć krzykliwych kolorów a jednocześnie by ładnie wyglądało i komponowało się z całością.

virtual.jpg

Fota Virtual. Co doradzicie <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam się ale ja w swojej granatowej Lagunie pomalowałem srebrnym kolorem. Jest spokojnie , bez krzyku. U ciebie gojgien pasowałby też srebrny pod kolor felg lub grafit dopasowany do nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!