Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana pompy wody a pasek rozrządu


Rekomendowane odpowiedzi

Wiam. Na forum prosiłem jak zlokalizować wyciek wody. Teraz już wiem, że leje się z pompy. Mam pytanie , czy jak bedę wymieniał pompę muszę obowiązkowo wymienić pasek? Wymieniałem go jakies 15-tyś km wczesniej. Czy ukległ zabrudzeniu, zawilgoceniu itp. przez to, że z pompy się lało. A może go jeszcze zostawić.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! Pasek jest jednokrotnego użytku. Pasek to jakieś 50-100 zł więc nie warto oszczędzać. Przyglądnąłbym się też rolkom bo jak się tam woda lała to różnie może być. Ale to trzeba zobaczyć żeby ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca mam scenica 1.9 dci - 2000r. i już mam to za sobą.Części /pompa wody

+ rozrząd kpl. 550 zł , dla mechanika 200zł / w tym wymiana oleju/. I jest OK /na razie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady. Na forum piszecie, że należy założyc nowy pasek. Mój mechanik mówił mi,m że spokojnie mogę założyć strary. Teraz sam nie wiem. Jestem tego zdania, że jeżeli trzeba to lepiej teraz dać 5 dyszek więcej i miec święty spokój, niż później żałować. A tak wogóle to kupiłem auto i jak wszyscy (szczęśliwcy nowych samochodów) postanowiłem zmienić pasek mimo to, że była naklejka informująca o zmianie przed 15tysiącami km. Teraz jak wyciągłem pompę okazało się, że była założona bez uszczelki? Ktoś tu już wtedy walił ściemę. Autko kupiłem w niemczech.

Doszedłem do wniosu, że niemcy też juz robią auta na polskę - żeby się ich posbyć. Teraz trzeba uważać nie tylko no to czy było bite, ale czy nie majstrowali przy silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompę okazało się, że była założona bez uszczelki

Bo tam nie ma uszczelki (przynajmniej w moim silniku), uszczelnia się ją silikonem.

Co do paska to bym wymienił, tym bardziej, że z pompą było coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wczoraj odebrałem auto od mechanika :P - przy wymianie pompy wody wcale nie jest konieczna wymiana paska <piwko> - u mnie pasek był wymieniany ok 10000 km temu - teraz pompa miała wyciek :-x - zawsze przy wymianie paska należy wymienić pompę wody :!::!: (w autach, w których pompa wody napędzana jest paskiem rozrządu) - sprowadziłem auto, które było po wymianie paska - okazało się, że nie była wymieniana pompa wody :P - teraz ciekła - mechanik stwierdził, że stan paska jest bardzo dobry i nie ma potrzeby go wymieniać - tak na marginesie - wymiana pompy wody to koszt 330zł w woj. śląskim :roll: - 200 robocizna, 100 pompa i 30 płyn (mam nadzieje, że mechanik ze mnie za dużo nie zdarł!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Th_omas zrobiłeś jak uważałeś, ale proponowałbym nie propagować tego na forum i nie zalecałbym brać z tego przykładu. Z tego względu, że jeśli pompa cieczy chłodzącej jest napędzana paskiem rozrządu, to zasada jest taka, że Paska rozrządu (po ułożeniu się go - czyli pokonaniu X kilometrów) nie powinno się go ponownie zakładaćnapinać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra niech będzie może nie mam racji, jednak uważam, że jeżeli pasek zębaty, wszystkie koła i wałki są symetryczne a sposób w jaki pasek pracuje (chodzi tu o pracę silnika - nie zatrzymuje się on zawsze w tym samym położeniu - czyli np jego ułożenie podczas "bezruchu" zawsze jest inne) to nie ma znaczenia w jaki sposób go założymy tym bardziej, że jest to guma - fakt faktem - but też jest z gumy a potrafi się odkształcić (ułożyć, dopasować do nogi) - gdyby nasz pasek się odkształcał (układał) zmieniałaby się jego rotacja - a co z tym idzie rotacja wałka rozrządu - pasek jedynie może się naciągać - po to oczywiście stosuje się napinacze - dla mnie więc nie ma znaczenia owe ułożenie paska rozrządu....zresztą mądruję się a zobaczę jak długo na tym pojadę...oby jak najdłużej <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!