Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana pompy wody a pasek rozrządu


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tylko, że wszystkie noty serwisowe, wręcz zakazują zakładania starego paska, w przypadku jakiegokolwiek grzebania przy rozrządzie. Sam widziałem pompę wody wyjętą z silnika K4M700 o przebiegu 80 kkm (przypomnę gwarancja zaleca 120kkm lub 5 lat) nie dość że była cała skorodowana to jeszcze miała wyczuwalne luzy i bicia, na rolce paska. Tak jak napisał

zrobiłeś jak uważałeś,

Płacz będzie potem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

ja właśnie odebrałam scenica z naprawy- poszła pompa wody - wymieniłam pompę plus pasek rozrzadu, podobno tak trzeba a i jeszcze jakies zaslepki do rozrzadu bo sa na raz

pompa - 145 zł

pasek - 95 zł

zaslepki - 35 zł

plus robocizna 150 zł

pozdrawiam

 

Proszę w regulaminie forum poczytać o zasadach pisowni postów. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie,mój mechanik wymieniając rozrząd w 1.9 DTI 98KM mówił,że u mnie pompa wody nie wchodzi w skład rozrządu,można ją osobno wymieniać,prawda to?Jakoś mnie się wydaje,że pompa wchodzi w skład rozrządu ale pewności nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Mam problem z dokładną lokalizacją wycieku płynu chłodzącego. Prawdę mówiąc to się normalnie leje jak układ nabierze ciśnienia.

Był wymieniany rozrząd w tym pompa. Wyciek jest z tych okolic ale nie widać dokładnie miejsca wycieku. Zdemontowałem nadkole, osłonę dolną silnika ale widoczność jest bardzo ograniczona. Za pomocą lusterka widać ,że cieknie po rurze(chyba metalowej) która wychodzi na wysokości pompy wody z silnika. Do niej dochodzą inne węże gumowe chłodzenia.

Czy na połączeniu tej rury z silnikiem może dojść do nieszczelność?

Proszę o pomoc bo mechanik ,który wymieniał rozrząd mnie zbywa.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wykluczę możliwość przecieku na połączeniu rury z silnikiem to nic innego być nie może jak wyciek na pompie. Rura jest albo zaprasowana albo w inny sposób zamocowana.

Nie mam książki z opisem czy rysunkiem tego miejsca.

 

[ Dodano: 2009-08-30, 17:03 ]

Właśnie znalazłem w necie rysunek układu chłodzenia i jak z niego wynika, ta rurka jest na uszczelce. czyli jest możliwy wyciek w tym miejscu. Żeby dostać się w to miejsce trzeba zrzucić pompę wspomagania, alternator i pewnie jeszcze sporo innych drobiazgów.

Może ktoś miał już doświadczenia w tego typu problemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam oski .Jestem ciekaw jak rozwiązałeś ten problem z wyciekiem w tym miejscu bo u mnie jest ta sama sytuacja tzn cieknie od strony gdzie wchodzi przewód metalowy układu chłodzenia w korpus gdzie jest zamontowana pompa wodna .Tak mi się zdaje ze tam jest przeciek gdyż zauważyłem tam płyn pod tym przewodem. Pompę wodna markową miałem wymienianą z całym rozrządem niecały rok temu to pompa powinna być ok no chyba że złośliwość rzeczy martwych?! Może oski mnie naprowadzisz na jakiś trop . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam problem w moim sceniku 1.9 dci 2002 rok , w niewielkiej ilosci i dosc czesto nieraz wiecej nieraz mniej ubywalo wody w ukladzie chlodzenia w serwisie boscha stwierdzili ze to pompa i wymienili ja, skasowali mnie jak za zboze, wycieki sa nadal, a oni twierdza ze to nie mozliwe, sam zagladalem i stwierdzilem ze kapie z miski olejowej, z przodu silnika nie widac skad ten wyciek jest ze az z miski kapie, prosze Was o pomoc

 

Na forum piszemy używając polskich znaków. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

Bo tam nie ma uszczelki (przynajmniej w moim silniku), uszczelnia się ją silikonem.

 

Jutro będę wymieniał pompe wody. Do nowej pompy mam dołączoną uszczelkę. Więc mam nie dawać tej uszczelki tylko silikon.??

 

Dodano: 29 kwi 2012 - 15:07

dsc03646an.jpg

 

W te rowki nałożyć silikonu i uszczelka do tego.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hejka,mam szybkie pytanko.W moim silniku wymieniłem KZFR bo już wstyd był jeździć i wszystko pięknie ucichło.Teraz jak jest już cicho od strony rozrządu to niesamowicie jęczy mi pompa wody której wcześniej chyba nie było słychać.Czy mogło się jej coś stać przy wymianie paska mikro? bo jak wiadomo ten silnik nie napędza pompy paskiem rozrządu.Wycieku nie ma,luz ma taki dosłownie minimalny tylko tak jakoś ciężko się obraca.Da rade pojeździć tak chwilke?Czy lepiej wymienić od razu bo zaraz będzie lała?

 

Dodano: 10 maj 2013 - 09:41

Pompe wymieniłem na nową,koszt nowej jest znikomy.Teraz jest cichutko.Dodam że odkręcenie tych osmiu śrub zajeło mi pare godzin masakra jakaś szybko się obrabiają i nie obeszło się bez przecinaka i spawarki.To tyle z mojej srony, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!