Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo proszę o pomoc,mam scenica z 2004 i od pewnego czasu mam problem ,na początku wyskoczył komunikat (sprawdź emisje),później zaczął gasnąc w czasie jazdy ,wiec wymieniłem aku,ale po trzech dniach nowy aku był kompletnie rozładowany ,a jeszcze wcześniej po komunikacie dolałem do paliwa płyn oczyszczający katalizator,ze ów błąd zlikwidować ,ale problem aku został.Dzisiaj jak stwierdziłem ze aku padł strzeliłem pilotem i usłyszałem dziwny dźwięk w schowku przy pasażerze,jest tam żółty przekaźnik i to on tak strzelał.Jeśli ktoś może mi pomoc to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile pokazuje ??

chyba jest bo nie swieci sie kontrolka ladowania

to w takim razie zmierz pobór prądu, w momencie kiedy nie korzystasz z samochodu, czyli otwórz maskę, odłącz krańcówkę od alarmu, ustaw miernik na Amperomierz, podłącz pod aku (szeregowo), włącz alarm i odczytaj wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest pobór prądu z aku, a momencie kiedy nie korzystasz z samochodu ?? To napięcie 14,5V mierzone było w jakich warunkach ? Z włączonymi dodatkowymi odbiornikami prądu, czy nie ?

ale po trzech dniach nowy aku był kompletnie rozładowany

jak to stwierdziłeś ? Jakie miał napięcie ? A może tylko był kiepski styk na klemach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafek1 nic nie wywróżymy jeśli nie podasz podstawowych parametrów, czyli wszystko to co było pisane wyżej:

1. Napięcie ładowania:

a. bez obciążenia

b. z obciążeniem

2. Poboru prądu w momencie kiedy nie korzystasz z samochodu

3. Jak stwierdziłeś, że stary akumulator jest rozładowany, czy wykluczyłeś braksłabą masę, zaśniedziałe klemy - słaby styk, czym smarowałeś zaciski, mierzyłeś napięcie na w momencie gdy "stwierdziłeś", że jest rozładowany ?

 

Jakiej porady oczekujesz od nas ? Może też być to jakaś wada fabryczna akumulatora tak jak pisze Lewy, posiadamy zbyt mało danych, żeby jednoznacznie określić przyczynę "rozładowywania" się aku.

 

I jak rozwiązałeś problem ?? Co było przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej nie wiem co jest ,ostatnie dwa dni bylo ok. a dzisiaj rano próbuje otworzyc go z pilota i sorry nie dziala .Otworzylem go awaryjnie wlozylem karte naciskam start i slysze jak co pyka w bezpiecznikach w schowku ,jest to jakis zolty przekaznik i on tak pykal moze tu jest przyczyna,przed wyjeciem aku zmierzylem prad i byl 6.66 po zdjeciu klemy + bylo 8.77 moze to pomoze ustalic przyczyne prosze o pmoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!