Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

rafek1 prosisz o pomoc, a nie chcesz podać podstawowych parametrów, zdecydowanie nam to utrudniasz. W poście powyżej zapewne pisząc "prąd" masz na myśli napięcie, wnioskuje to po tym jak dalej napisałeś ze po zdjęciu klem było 8.77, raczej ciężko było by zmierzyć prąd pobierany przez samochód po ich zdjęciu, no chyba, że piszesz o prądzie zwarciowym akumulatora, ale to wtedy nie opowiada wartości jakiej podałeś. Reasumując upewnij nas, że to chodzi o napięcie ??

Jeśli tak to 6,66V przy podłączonych klemach to zdecydowanie dużo za dużo za mało jak na nowy akumulator, napięcie powinno być zdecydowanie w granicach 12,5V-12,7V i w tych granicach powinno być również po odłączeniu klem.

Do ustalenia teraz pozostaję czy jest to wina akumulatora (wada fabryczna - tak jak to pisał kol. Lewy (mam nadzieje, że dobrze zinterpretowałem jego wypowiedź)), czy rozładowanie akumulatora następuję podczas postoju samochodu (moment kiedy nie korzystasz z samochodu) poprzez jakiś odbiornik, czy może trzeci wariant, uszkodzony jest alternatorregulator napięcia (nie zawsze, musi się to objawiać palącą się kontrolką od akumulatora na desce...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie masz bardzo ładne, przydałoby się, żebyś teraz zmierzył prąd jaki jest pobierany z akumulatora, przełączasz miernik na mierzenie amperków, odłączasz jedną z klem i szeregowo wpinasz się miernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że masz miernik elektroniczny. A więc przełączasz zakres na 10A DC (to tak dla bezpieczeństwa miernika), w mierniku trzeba pewnie będzie przełożyć ten czerwony kabelek w gniazdo wyżej - tam gdzie jest napisane 10A.

Odpinasz klemę z + akumulatora, podpinasz ów klemę pod ten czerwony kabelek od miernika (pewnie będziesz musiał to trzymać w garści), a czarny kabelek od miernika łączysz z + akumulatora. Odczytujesz wynik.

P.s. Trzecią ręką robisz zdjęcie i wrzucasz na forum <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowny Zdunmanie ale moj mierniczek to taka elektriniczna padlinka z kabelkami na stale ,wiec powiedz mi jak to zrobic na takim gowienku <piwko>

 

[ Dodano: 2009-04-10, 13:02 ]

Zdunman ,a powiedz mi czy BSI jak dostanie wilgoci to moze rozladowywac aku

 

[ Dodano: 2009-04-21, 22:50 ]

wymienilem na nastepny nowy aku 55ah i jest to samo jezdzi kilka dni i po aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!