Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik


Julek

Rekomendowane odpowiedzi

Mój silnik gaśnie gdy jest zimny. Mam założoną instalację LPG. za każdym razem gdy go wysprzęglam gaśnie, problem ten znika, gdy nabierze odpowiedniej temperatury. jest to duży kłopot bo to trwa dosyć długo. a jak stanę na skrzyżowaniu to robi się nerwowa atmosfera :mrgreen: poza tym pracuje nierówno na niskich obrotach proszę o porade co to moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloze sie o piwo, ze gasnie na gazie. (i to jeszcze na podwojnym gazie) :mrgreen: Nie no, Julek, napisz cos wiecej. My mamy podobny problem z ojcem w Tipo, gasnie na LPG. Ale jak sie delikatnie pytrzyma gaz jak obroty spadaja i pozniej pusci pedal to juz trzyma. Tylko w naszym przypadku temperatura otoczenia, nie ma wiekszego znaczenia, jak i temperatura silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej informacji na temat dolegliwości autka. moja meganka gaśnie zarówno na LPG jak i na Benzynie. nawiasem mówiąc to na benzynie pracuje jeszcze gorzej szarpie i potrafi zgasnac nawet jak silnik jest juz zupełnie ciepły. nawet jak przytrzymam pedal i puszcze po jakims czasie to i tak zgaśnie. jakby jeszcze czegos brakowało to dajcie znac to dopisze jakies informacje. dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Ja mam ten sam problem. (opisuję go w innym temacie forum). Megana z gazem, fachowcy mówią,że ten typ tak ma, a tak wogóle to wina tego że jest gaz. Ale tak jak opisuje Julek wydaje mi się,że na paliwie chodzi gorzej. Komputer nie wykazuje praktycznie żadnych nieprawiodłowości. Co do sondy, bo też niektórzy fachowcy zwracali mi na to uwagę to nie jestem przekonany, bo wydaje mi się że nie w każdych warunkach komputer samochodu otrzymuje od niej informacje. Ja zaczynam u siebie kontrolę wszystkich czujników typu ciśnienia atmosferycznego, silnik krokoy, temperatury cieczy czy powietrza, metodą tzw. na piechotę, bo top czyba jedyny sposób. Mam nadzieję, że nie okaże się, że walnięty jest komputer, co też mi sugerowano. Nie wiem czy już doszedłeś co było przyczyną, jeżeli tak to daj info co było.

 

[ Dodano: 2006-11-11, 15:08 ]

Jeszcze jedno pytanko. Czy ta nierówna praca silnka przypomina trochę zarucanie silnikiem tak jakby nie dostawał odpowiedniej iskry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój silnik gaśnie gdy jest zimny. Mam założoną instalację LPG. za każdym razem gdy go wysprzęglam gaśnie, problem ten znika, gdy nabierze odpowiedniej temperatury.

 

Miałem tak w Corsie. Meganki postanowiłem nie "psuć", zwłaszcza że pali mi mniej Pb niż Corsa :mrgreen: Problem został rozwiązany przez wymianę silnika krokowego instalacji LPG oraz kilku regulacjach. W instalacjach LPG jest ponoć jakiś system zwiększania dawki gazu gdy silnik jest zimny (przeciwdziałanie zubożaniu mieszanki) i gdy nie jest dobrze ustawiony to są takie "jajca". Moja rada to zmień warsztat LPG, dobrze wyregulowana instalacja musi działać jak należy, a hasła "speców" w stylu "ten typ tak ma" swiadczą tylko o ich nieudolności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam . Jak masz jeszcze ten problem to spróbuj zresetować komputer. Ja właśnie cieszę się z tego że sie pozbyłem tego naprawde uciążliwego problemu.

Jak to zrobic? Poszukaj mojego tematu "czy jest meganka która nie ma problemow z silnikiem" ( czy jakos tak) tam w ostatnim poscie jest instrukcja jak to zrobic. Mi pomogło wiec warto.

 

Aha jak to zrobisz to się pochwal czy pomogło. Przekona mnie to wtedy na 100% . O.K ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po doświadczeniu z jednopunktowym wtryskiem i LPG w nisanach (100kkm przejechanych) stwierdzam że przełączenie bezpieczne z Pb na LPG wykonuje się przy 75% wskazań temperatury cieczy chłodzącej 40-50 stopni (w sekwencji przynajmniej 35stopni). przy zimnym silniku i jednopkt wtrysku gazu jazda po mieście jest niemożliwa . ruszaj na Pb nagrzej auto i ręcznie włączaj LPG i powinno hulać przez wiele kilometrów;

co do niestabilnych obrotów na Pb/LPG (przy założeniu szczelnego układu zasilania paliwa i powietrza) - problemem jest często wstawiony zawirowywacz powietrza dla dobrego wymieszania mieszanki (z reguły płaskownik "blaszka" w torze powietrznym);

zrobiłem 20 szt prototypów zastępczych i uzyskałem efekt że na Pb jeździła tak samo płynnie jak na LPG (a na początku przy blaszce monterów gazu silnik wariował na Pb - nie dało się jeździć).zawirowywacz podnosi zawartość paliwa w mieszance i dlatego też zakłóca pracę sondy Lambda oraz zwiększa zużycie paliwa;spotkałem majstrów którzy montowali zawirowywacz w obwodzie rezonansowym i silnik nie chciał w ogóle jeździć na Pb.

cyt."no co chciał pan przecież na gaz ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez miałem problem z gasnięciem silnika na LPG udałem sie do mechanika i ten powiedział mi tak:

po pierwsze: polski gaz jest do.... w szczególnosci na tych małych prywatnych stacyjkach chociaz nie zawsze ale jednak...

po drugie: sprawdzimy przepustnicę i wymienimy "membrane" (czy cos takiego nie pamietam co dokładnie powiedział) od czasu wizytu u owego mechanika ciesze sie tym iz silnik nie gasnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!