Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Swiatla w nowym megane


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja nie dokupiłem tej opcji za 110 zł. Mam Xenony i u mnie działka tak:

W menu na desce mogę włączyć światła dzienne (wybranie ptaszka)

Jeśli włącznik jest na „0” dzienne świecą się cały czas po odpaleniu silnika.

W pozycji „auto” czujnik zmierzchu zmienia je w mijania.

PS

Pytałem czy brać ten pakiet 110 zł powiedzieli że się zrobi i się zrobiło i jak dla mnie to super wszystko działa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

athlon64x4, zgadza się, to jest to miejsce. Co do wersji to ok ale może w modelu Scenic jest inaczej, trudno się mówi i nie ma co płakać i będzie jak jest czyli nie będzie ;-)

 

Mam tak samo. Auto zamówione z niby światłami dziennymi, a jednak ich brak. Nie mam xenonów.

Już pisałam na forum o tym tutaj , jest miejsce na świata dzienne jw. a jednak ich nie mam.

W salonie zapewniali mnie, że będą. Pytanie: Czy będą je instalować??? (Nie byłam w ASO i się nie pytałam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem auto w zeszłym roku około jesieni, nic nie dopłacałem, tylko zapytałem się dealera czy moja Megi będzie miała i czy będą aktywne światła do jazdy dziennej. Odpowiedział twierdząco i tak jest :) Mam zwykłe światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla użytkowników, którzy chca aktywować światła do jazdy dziennej. Opcje tę koduje się w ustawieniach body komputera. Cała operacja zajmuje 10 sekund. Trzeba jedynie zmienić tryb skandynawski z opcji "Z" na "BEZ" i od nowa ustawić około pięciu opcji (nie pamiętam dokładnie) miedzy innymi typ czujnika światła, czy auto posiada alarm fabryczny itp.

 

Dziś miałem okazje podczas walki z aktywacja ACB w ASO Dąbrowscy w Zabrzu załączyć opcje świateł dziennych dla testu.

 

W autach z końca roku 2010 może być wymagany CLIP v106. Wersja v105 miała duże problemy z prawidłowym wykryciem wszystkich urządzeń w sieci CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie sprawdziłem tego a wróciłem z ustawieniem do trybu skandynawskiego. Przy obecnej pogodzie tak czy tak musiał bym ręcznie przełączać światła z auto na mijania. Być może jak będę dalej walczyć z ACB u nich to poproszę aby włączyli mi te opcje lub po prostu będąc z elektrykiem obok i sam sobie zaklikam co chce :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klarabuch, ja bym ich jednak na Twoim miejscu zapytał skoro obiecali, że koło lutego tym się zajmą. Ciekawe czy wiedzieli o czym mówią bo moim zdaniem trzeba by niezłą rzeźbę zrobić by uruchomić je w Scenicu - tam wszystko zalane plastikiem, nawet otwory nie są wycięte, nie mówiąc już o instalacji.... Generalnie to jest tak, że jak zamawiasz samochód to opowiadają brednie i robią wszystko by wślizgnąć Ci się przez odbyt, jak już wpłacisz zaliczkę to Ty się musisz wślizgiwać by czegokolwiek się doprosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dałam sobie spokój wczoraj byłam w ASO na Jerolimkach (kłopot z tylną wycieraczką ciągle działa po jednym pyknięciu -nie ma wyłącznika). Panowie powiedzieli mi, że cały zabieg będzie polegał na wymianie świateł, bo te nie pasują oraz jakimś dodatkom. Wszystko po to aby mieć dzienne. Poprosiłam pięknie o zwrot kasy za wykupioną opcję i otrzymałam na papierze zwrot w postaci darmowego oleju podczas pierwszego serwisu po 10 000 km.

Ende Fin Finito - daje sobie spokój z tym.

 

Zostawiam to co dotyczy tematu, resztę wywalam.

 

 

Ale masz podnietę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzieli mi, że cały zabieg będzie polegał na wymianie świateł, bo te nie pasują oraz jakimś dodatkom. Wszystko po to aby mieć dzienne.

 

Wiem, że samochód trzeba by zostawić na dzień czy dwa ale jak miały być to niech będą. A co Ciebie interesuje, że muszą wymienić lampy i coś tam jeszcze? Jest w zamówieniu to ma być w samochodzie. Jak to zrobią to nie Twoja broszka. Ja bym nie odpuścił :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiszaElk ma rację. Miały być? Nie ma? To niech się nie wykpiwają olejem za free, bo to śmieszne. Zawsze (chyba) możesz zagrozić im niezgodnością towaru z umową.

To ich problem, że nie zrobili tego, co powinni, a nie Twój (wiem, że dla Ciebie będą to uciążliwości)

 

Nie daj się:mrgreen:

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalnie mnie już to nie interesuje. Cały ten cyrk z tymi światłami. Najpierw dwa miesiące pytań potem mail do centrali i piękna długa odpowiedź, ale bez rezultatów. Porównując do innych marek w reno jest bałagan. Mój narzeczony ma nowe Volvo S60 i jak tylko po 30 tyś km padł xenon to wymieniali poza kolejką i to ekspresem w godzinę (Euro sevis). W reno trwałoby to tydzień!

Walczyłabym o te dzienne gdyby były ledowe, z pewnością. Życzę powodzenia innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czytał ktoś nowy auto świat?? porownanie Astry IV kombi, Megane GT i Hundaya?

 

 

wg gazety -

w tabelce 'wyposażenie/gwarancje/ceny' dla Megane w części Światła dzienne widnieje sobie brzydkie N... napisałem na tablicy AutoŚwiata na facebook`u...

kto ma facebook`a zapraszam

http://www.facebook.com/autoswiat/posts/10..._t=feed_comment

 

ehhh dziennikarze... motoryzacja.interia.pl na facebook`u już mnie do siebie zraziło, dziennikarze (bądź osoby obsługujące) konto interii jeśli chodzi o motoryzacje już nie raz pokazali się jacy są dziwni.

 

pan z AutoŚwiata też wydaje się być pewny siebie... Mam nadzieję, że teraz już wszystko jest jasne. tym tekstem mnie rozwalił....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!