Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Swiatla w nowym megane


Rekomendowane odpowiedzi

gaza74, to, że Ci ktoś klepnął dowód, to nie znaczy, że tak jest dobrze. Nie jest tak, że co nie jest zabronione, to jest dozwolone. Bo tutaj jest raczej tak, że to co nie jest dozwolone, jest zabronione.

 

Poza tym, cena ksenonów, prócz zarobku producenta, to nie jest takie sobie widzimisię. Jednak idzie za tym coś więcej, niż "ksenon" od przysłowiowego "Chińczyka" za 5 zł.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Kolegów o radę, jaką żarówkę H7 kupić. Często jeżdżę w nocy i potrzebuję dobrej jakości światła. W instrukcji jest napisane "H7 55W" z filtrem promieniowania ultrafioletowego. Czytałem o H7 55W + np. 30%, co to znaczy?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barnaba27, potwierdzam, kupowalem rozne Philipsa(Bluecostam), superduper Osram(+30%) i inne "markowe", czestotliwosc ich przepalania sie byla nazbyt czesta. Teraz mam jakies standardowe Osram, roznicy w swieceniu nie widze, cena znacznie nizsza... narazie wytrzymuja wiecej niz te z "superswiatlem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

witam

Od jakiegoś czasu jestem użytkownikiem Megane III i czytuje forum jednakże dopiero wczoraj natknąłem się na wątek o światłach dziennych.

Jako że mój samochód jest jeszcze na gwarancji ( zostało parę dni ) :D a poprzedni właściciel nabył auto chyba w grudniu 2009 wiec postanowiłem i ja upomnieć się o swoje. Jakież było moje zdziwienie jak wytłumaczyłem w serwisie, że auto było kupione juz po nowelizacji prawa i powinno odrazu mnieć wyłączony pakiet skandynawski i aktywowane światła do jazdy dziennej. Ze strony serwisu zero zrozumienia normalny BETON !

Owszem zrobią to za jedyne 180 zł no poprostu szlag człowieka trafia ... osobiście uważam, że skoro auto jest na gwarancji to powinni to zrobić bez żadnego ale .... ale w Renault jakoś obsługi i zadowolenie klienta to chyba to coś o czym nie mają zielonego pojęcia.

Wcześniej użytkowałem auta z grupy VW AUDi i tam w serwisie była inna jakość naprawdę, tutaj klient jest intruzem w serwisie ...

Kontaktowałem się z Renault Polska dlaczego odmówiono mi przyjęcia zgłoszenia usterki działania świateł dziennych i przemiła Pani jak buddyjski mnich mantrę powtarzała, że mam stary typ pojazdu. SZOK ! powieziałem Pani że byłem w salonie i nowszego typu Megane niż te co mam nie widziałem ;)

To co oni robią to jest jakaś kompromitacja jak mozna montowac urządzenie w samochodzie podawac w ofercie i uniemozliwiać korzsytanie z niego ? Kurde zapomniałęm zapytać Pani czy może mam jeszcze jakieś fajne gadżety zamontowane w mojej Megii które nie sa aktywne a sa super pożyteczne ? może jakiś masaż pleców ? albo katapulta siedzienia pasażera ? ;) Szopki

Cóż chyba bęe musiał sie udać do odległej o 100 km Warszawy może ten mają mniej rozbujnicze ceny za podłączeni do komputera i włączenie jednej funkcji na pozycję ON !

No cóż mimmo, iż dotychczas jestem zadowolony z zakupu to zapewne będzie to mój pierwszy i ostatni samochód ze stajni Reanult

 

Ps. Ma ktoś rozeznanie gdzie najlepiej i w rozsądnej cenie można to zrobić w Warszawie ?

Pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez Ehelon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja nie miałem włączonej tej funkcji jak odbierałem samochód. Szczerze to nawet nie wiedziałem, że jej nie mam włączonej. Jakoś nigdy do tego nie przywiązywałem wagi. Ale w końcu udałem się do serwisu aby mi włączyli. Chcieli 150zł netto za to. Gdybym się upomniał przy kupnie to sprzedawca by mi załatwił, aby włączyli za darmo w ramach sprzedaży. A tak niby musiałem płacić. Napisałem więc bardzo oficjalne pismo, aby ustosunkowali się na piśmie dlaczego mam coś z czego nie mogę korzystać i wysłałem poleconym za potwierdzeniem odbioru. I zaraz zadzwonili, że mi włączą za 50zł brutto - czy mi odpowiada. Więc już się nie kłóciłem dalej tylko przystałem na ich propozycję.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że RP nie umie/ nie chce wyjść z twarzą z całej tej sytuacji. Naprawdę nie potrafie zrozumiec ich toku rozumowania, zamiast złapać plusa u swoich klientów to Renault Polska sukcesywnie sie pogąża. Do tego dochodzi jeszcze totalna samowola poszczególnych Dilerów w jednym salonie zrobią Ci to gratis i chwała im za to a w innym tak jak u mnie w Siedlcach za aktywowanie swiateł dziennych krzykną Ci 180 zł co jest najzwyczajniejszym skurw....wem.

Czy to tak trudno okazać odrobine dobrej woli dla ludzi którzy wybrali ich produkt i nie jest to kurde lampka nocna za 120 zł w sklepie IKEA tylko samochódz za kilkadziesiąt tys złotych ????

Może w RP brakuje specy od promocji i kształtowania relacji z klientami ?? to proszę bardzo daje im w promocji całkowicie za darmo rozwiązanie tego chorego problemu : Samochody zakupione w polskiej sieci dilerskiej przed wejściem w życie nowelizacji posidające światła dzienne za aktywacje płaca 60 zł brutto. Samochody zakupione w polskiej sieci dilerskiej po wejściu w zycie nowelizacji ale zarejestrowane przed 1 stycznia 2010 aktywacje świateł mają gratis. Samochody pochodzące z zagranicy za aktywacje świateł dziennych cenna jak za podłączenie do komputera celem diagnozy .

I problem rozwiązany ludzie zadowoleni, firma zadowolona ..... no ale BETON ( no comments )

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był taki przypadek. Nie miałem świateł dziennych, więc je w ASO aktywowałem. Ale w liczniku jak innym nie pokazała się funkcja sterownia funkcją włączania i wyłączania świateł dziennych. To akurat mi nie przeszkadzało.

Później zabrałem się za założenie tempomatu (bo z fabryki wyjechał bez) i to wiązało się z wymiana licznika. Po wymianie licznika okazało się że funkcja sterowania światłami dziennymi pojawiał się w menu usawień.

 

Więc jeśli ktoś nie ma świateł dziennych to może zakupić sobie licznik, który był od samochodu z aktywną już ta funkcją i będzie mógł sam tym sterować.

 

Tylko UWAGA: Przebieg w liczniku musi być mniejszy niż wasz aktualny, bo inaczej komputer zaakceptuje wyższy przebieg z zakupionego licznika. Natomiast jeśli przebieg będzie niższy niż wasz to automatycznie zostanie nadpisany waszym przebiegiem, który jest przechowywany w sterowniku ABS.

Czerwony jest zastrzeżony dla Administracji na wpisywanie uwag do postów. Zmieniłem na niebieski

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam!

 

Drodzy koledzy! Czy ktoś z was miał może problem z dragjącym snopem światła? Otóż jadąc nocą zauważyłem, że na znakach widać jakby snop światła z reflektorów drgał lub mrugał.. W sumie nie wiem jak to dokładnie określić. Generalnie efekt jest taki jakby żarówka nie uzyskała pełnej mocy świecenia i cały czas migała. Drgania te nie są równomierne z drganiami auta podczas jazdy po dziurach, bo występują również w jeździe po równej drodze. Dodatkowo zauważyłem, że jeżdżąc z prędkościami miejskimi problem ten nie występuje, chociaż być może jest to spowodowane tym, że miasto jest oświetlone i efekt ten nie jest aż tak bardzo widoczny. Dziś po powrocie sprawdziłem mocowanie reflektora i siedzi solidnie na swoim miejscu. Jutro jeszcze zajrzę pod maskę przy świetle dziennym. Dodam że są to zwykłe lampy, nie ksenonowe.

 

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Może macie jakieś sugestie co należy sprawdzić?

 

Z góry dzięki!

 

Pozdro i szerokości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!