Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Swiatla w nowym megane


Rekomendowane odpowiedzi

O moze w koncu jakis przelom...? Bede musial sie przejechac do serwisu w Gdansku...

 

[ Dodano: 2009-08-12, 09:25 ]

Bylem zagadalem... dostali wyrazne instrukcje "ze sie nie da",

ze nie ma mozliwosci legalnego uzytkowania swiatel dziennych przed 1 stycznia 2010...

 

A jak powiedzialem, ze da sie i gdzieniegdzie to robia... stwierdzili, ze u nich sie nie da i mozna dostac mandat za to.

 

W jakim ASO to było? Jak widać cały czas wprowadzają ludzi w błąd, a tak się krygowali, że robią wszystko, żeby to umożliwić. Teraz im to nie ujdzie na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w zeszlym tyg w serwisie, nadal podtrzymuja wersje, ze nie da sie i juz.

Dostali instrukcje od RP , ze to jest nielegalne w naszym kraju i juz...

Pomijajac kwestie tego, ze moze same dzienne sa faktycznie niezgodne z obowiazujacymi przepisami, ale w polaczeniu z pozycyjnymi juz jest wszystko ok.

 

W efekcie wychodzi, ze mam fizycznie swiatla, ba nawet zarowki sa i cala instalacja,

ale w praktyce jak bym chcial takowych uzywac to prosciej jest dokupic opcjonalnie zamontowane gdzies na zderzaki przez elektryka zdzicha z zaprzyjaznionego warsztatu... bo fabryczne mozna jedynie w oprogramowaniu kompa uaktywnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem właśnie do serwisu. Umówiłem się na sobotę. Powiedzieli, że jak w komputerze będzie taka opcja to ją uaktywnią, ale niestety nie za darmo ;-) Koszt podłączenia komputera...

 

Napisze w sobotę czy operacja się udała i czy pacjent żyje <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadam, tadam!

 

23082009367.th.jpg

 

Udało się. Wystarczyło w komputerze włączyć opcję "dzienne" i wyłączyć "tryb skandynawski". Bardzo prosta operacja. Czas trwania ok 15 min. Cały soft jest po Polsku i zmiana jest banalnie prosta... (patrzyłem przez ramię :) )

Nareszcie działa czujnik zmierzchu :) :) Koszt operacji 120 zł... Przy okazji zdiagnozowali czy nie ma błędów.

 

 

P.S. Dowiedziałem się też, że prawdopodobnie w wersjach Authentique i Expression nie ma w kompie opcji świateł dziennych bo jest jakieś inne oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Muszę zatem chyba pocisnąć swoje ASO. Wynika z tego, że to nie żadna blokada ustawień świateł w sofcie, tylko zła wola RP i kategoryczny zakaz zmian wydany wszyskim serwisom, z którego powoli niektórzy zaczynają się wyłamywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Dowiedziałem się też, że prawdopodobnie w wersjach Authentique i Expression nie ma w kompie opcji świateł dziennych bo jest jakieś inne oprogramowanie.

 

Na wstępie witam serdecznie wszystkich - to mój pierwszy post - ale nie czas i miejsce na wielkie powitania.

 

Dzisiaj byłem z moją Megane (wersja Authentique) w serwisie bo musieli mi wymienić jakieś złącze anteny (bo strasznie źle radio odbierało) i gość się mnie zapytał czy chcę przy okazji włączyć światła dzienne, bo to tylko chwila podpięcia do kompa.

Oczywiście powiedziałem, że tak i od rana cieszę się światłami do jazdy dziennej :).

 

Koszt operacji = 0zł (naprawa złącza była w ramach gwarancji, więc może zrobili mi to w ramach przeprosin za źle zainstalowane radio i czas czekania na głupie złącze :) ).

Wyrobili się w czasie jaki mi określili na wymianę tego złącza, więc to chyba rzeczywiście była prosta sprawa.

 

Salon: Renault Dąbrowscy Zabrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę aktywować dzienne. Moje ASO skapitulowało po zapozananiu z trzema przykładami z naszego forum. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. O efektach dam znać.

Co ciekawe - powiedziano mi, że powyższa operacja będzie nieodwracalna (!), tzn. że nie będzie możliwości powrotu do stanu obecnego. Dzienne będą już świecić wiecznie?!

W związku z tym mam małe pytanie do naszych trzech szczęśliwców-pionierów. Według instrukcji obsługi w naszych autach w Menu ustawień osobistych komputera pokładowego powinna być opcja pozwalająca na włączenie/wyłączenie świateł dziennych. U mnie oczywiście nic takiego na razie nie ma. Czy u Was coś takiego się pojawiło po aktywacji świateł dziennych, Panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, dzisiaj bylem i Pietrzaka w katowicach i kolo ktory sie zajmuje wlaczaniem swiatel dziennych powiedzial ze RP zabronilo wlaczac je w MIII, w lagunie owszem ale nie w Meganie i on sie tego nie podejmie bo nie chce miec do czynienia z RP.

Po czym zadzwonilem do Dabrowskich i kolo powiedzial ze nie ma problemu.

Zmieszany roznica w dzialaniach serwisowych zadzwonilem do RP - uprzejma pani powiedziala ze jest taka mozliwosc ale po ponownym podlaczeniu MIII do kompa ustawienia sie rezetuja ( co za problem w tym samym czasie znowu wlaczyc ta opcje skoro to taka prosta operacja). i powiedziala jeszcze ze RP jest na drodze stalego ustawienia s.d. w MIII bo poki co nie jest to mozliwe - nie powiedziala ze RP podrzymuje zakaz ich wlaczania.

W pon chyba znowu wybiore sie do pietrzaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!