Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Swiatla w nowym megane


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Jestem tu nowy - to mój pierwszy post, ale czytywałem forum już wcześniej. Z tym samym problemem, co deeper walczyłem już w połowie marca. Niestety głową w beton. Byłem w serwisie, ponieważ początkowo stwierdzili, że to tylko kwestia podpięcia do komputera. No ale okazało się, że wszelkie zmiany w obrębie świateł są zablokowane. Pisałem maile do Renault Polska, ale jakaś arogancka babeczka twierdziła, że nie ma takiej możliwości, bo polskie przepisy nie zezwalają i już. Na argumenty typu unijne dyrektywy, brak możliwości wyłączenia świateł przy zapalonym silniku, czy wreszcie niezgodność przedmiotu z umową sprzedaży lub czujnik zmierzchowy montowany psu na budę przy takim ustawieniu świateł, Renault Polska pozostało głuche. W końcu dałem sobie spokój. Tylko serwis zaproponował jeszcze takie rozwiązanie, jak jednemu z Was: "zgranie" całego softu i wysłanie go do Renault celem modyfikacji. Przy czym nie gwarantował, że to cokolwiek pomoże. Jestem wściekły, ale staram się o tym nie myśleć, aby nie psuć sobie przyjemności z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij do RP pismo o zadość uczynienie, 20% wartości auta po cenie nabycia, jako przedmiot niezgodny z umową i zaznacz, że wysyłasz kopię do Rzecznika Praw Konsumenta. :D

Można też do współpracy zaprosić Panów z "Turbo Kamery" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiadomość z ostatniej chwili !!!

Po 2 latach czekania zmieniono wreszcie przepisy odnoście świateł dziennych - od 20 czerwca 2009 tylne światła pozycyjne nie będą wymagane. Innymi słowy - przepisy będą takie, jak w całej Europie. W związku z tym m.in. Megane III będzie mogło w zgodzie z prawem świecić swoimi dziennymi.

Co teraz zrobi Renault Polska?

ŹRÓDŁO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I rozwiewam watpliwosci. Dzis po rozmowie z kierownikiem serwisu, pokazaniu mu ustawy umowilem sie na zalaczenie swiatel dzienny. Auto musi zostac na pare godzin w serwisie podlaczone do CLIP'a, gdzie ludzie z centrali pobieraja oprogramowanie komputera BODY, poprawiaja je o wpis o swiatlach dziennych zalaczajacych sie tylko z przodu, wylaczaja automatyczne swiatla mijania i wlaczaja czujnik zmierzchu. Cala operacja ma mnie kosztowac promocyjnie 20zl, ktore nie wiem czy zaplace, bo powinno to byc zrobione od razu. Wiec jak co wszystko sie da teraz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!