Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

skrzypi - nadwozie czy zawieszenie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Od niedawna jestem posiadaczem Meganki II sedan (2006, 30tys), kupiłem jako używany u dealera (Warszawa).

 

Auto od samego początku głośno skrzypi przy pokonywaniu dużych nierówności - zjazdy i wjazdy z krawężników, lężący policjanci itp. Wrażenie, jakby zaraz miało rozpaść się na dwoje. Dźwięk idzie z tyłu, ale trudno mi ocenić, czy to tak pracuje nadwozie, czy coś jest z zawieszeniem tylnich kół?

 

Jak sądzicie, czy blachy mogą aż tak głośno pracować? Czy macie podobne doświadczenia? Jeśli nie nadwozie, to co może pomóc?

 

W tym tygodniu jadę do ASO (rok gwarancji na używane) bo układ wydechowy zgłosił się do naprawy i przy okazji zgłoszę to skrzypienie, ale obawiam się, że powiedzą mi - "nawet sklasa skrzypi".

 

Pozdrawiam i wielkie dzięki za wszelkie wskazówki!

 

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawdopodobnie zamek bagażnika tak skrzypi.

Ten typ tak ma. Ja owinąłem bolec przy podłodze bagażnika materiałową izolacją i skrzypienie ustało całkowicie. Na początek proponuję popsikać w/w część jakimś olejem lub WD40. Można też na próbę poruszać z zewnątrz na boki zamkniętą klapą i posłuchać czy wydobywa się skrzypienie.

 

PS. Bogdanie. Te entery nie są potrzebne <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówkę, ale to raczej nie jest bagażnik, skrzypanie jest tak głośne, jakby auto się miało rozlecieć i pojawia się tylko przy sytuacjach, gdzie jest duże naprężenie karoserii - wjazdy na krawężniki, poprzeczne przeszkody itd. Dzisiaj popołudniu poszperalem w całym samochodzie i bez większych skutków, sprawdzałem plastiki, mocowania, zamki (rownież bagażnik) itp są ok.

 

Albo to pochodzi z tylnich drzwi (uszczelki już smarowałem, są ciche, ale może coś jest z zawiasami?) , albo z zawieszenia (trochę skrzypi przy bujaniu, ale nie jest aż tak źle), albo... sam nie wiem? Czy blachy po jakiejś historii z klepaniem mogą się tak rozkrzypieć? Może to auto ma za sobą przygody, o których nie wiem.

 

Pozdrawiam,

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kocuper, może nawet skrzypienia ze stabilizatora noszą się po karoserii - dzisiaj będę w ASO i poproszę, żeby przy okazji zerknęli - dam znać co z tego wyszło. Swoją drogą - ciekawe czy z gwarancji zrobią, pewnie nie <piwko>

 

Pozdrawiam,

Bogdan

 

[ Dodano: 2009-04-08, 23:49 ]

No i się wyjaśniło - zawieszenie ok, poza zużytymi amortyzatorami, ale jeszcze można na nich pojeździć. Skrzypienia nie ma przy otwartych drzwiach, cichutko robi się wtedy jak należy. Najprawdopobniej - uszczelki do wymiany, chociaż nie sprawiają wrażenia zniszczonych, miekkie i elastyczne. Spróbuje jeszcze wcześniej jakiejś chemii, jednak silikon nic nie dał.

 

Może ktoś coś polecić?

 

Pozdrawiam,

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mam auto na gwarancji renault dla samochodów używanych - i tutaj wykluczenia dotyczą m.in. uszczelek. Fabryczna gwarancja już minęła. Czytałem na forum, że w podobnej sytuacji pomogło WD40 w rygle i jakiś preparat do opon na uszczelki - może ktoś zna więcej szczegółów?

 

Pozdrawiam,

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego takie trzeszczenie pojawiło mi się jak zrobiło się ciepło (dokładnie tak jak opisujesz zjazdy podjazdy pod krawężniki itp), ale po dokładnym potraktowaniu zamków i zawiasów wd-40 przestało i nastała cisza, jednak sądzę, że należy tam zastosować jakiś smar bo obawiam się że wd-40 po prostu wyschnie po jakimś czasie i znowu będzie to samo. Walczyłem z problemem od Soboty ale sie udało. Posmaruj zamki i te "rygle" co zamek w nie wchodzi (na karoserii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem w innym poscie-psiknąłem WD-40 w mechanizm zamka i problem zniknął. Też wcześniej podejrzewałem uszczelki. Żeby wszyscy zrozumieli-nie chodzi mi o zamek, gdzie się wkłada kluczyk, tylko w to, co trzyma drzwi w zamknięciu :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaskinia - właśnie Twój post wspominałem, ciesze się, że nie tylko Tobie pomogło WD40 w zamki. Pewnie jeszcze dzisiaj sprawdzę czy również u mnie będzie ok i dam znać!

 

Pozdrawiam,

Bogdan

 

[ Dodano: 2009-04-11, 13:22 ]

Zatem... wystarczyło posmarować - teraz jest cichutko i cudownie.

Aż mi się wierzyć nie chce, że takie proste rozwiązanie pomogło - a cztery trzeszczące zamki i niosący się po całej karoserii dźwięk to był koszmar.

 

Wielkie dzięki za pomoc, zwłaszcza dla Jasini, który chyba pierwszy wskazał to rozwiązanie na forum.

 

Pozdrawiam,

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!