Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1.9 dCi problem z rozrusznikiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Posiadam Renault Megane 1.9 dCi 120 KM z 2004. Problem jest następujący: auto pali zazwyczaj dobrze, aczkolwiek rozrusznik hałasuje w miarę głośno (taki metaliczny dźwięk). Jednak raz na jakiś czas potrafi tak jakby nie zaskoczyć: rozrusznik kręci ale tak jakby nie zazębiał się z kołem zamachowym. Po ruszeniu autem z włączonym biegiem (a więc i koło się rusza) i próbie kolejnego startu najczęściej wszystko ok - zazębia i zapala.

 

Co to może być? auto stało u mechanika i wymieniał w rozruszniku tą zębatkę co zatrybia się z kołem zamachowym, ale dalej tak się dzieje. Teraz podsunęli mi pomysł, że może koło zamachowe ma wyrobione zęby i czasem zeskakuje - czy to możliwe? Co to może być? Bo ja już wysiadam :-(

 

I przy okazji proszę Was o radę jak dostać się do tego rozrusznika (czy z góry czy z dołu) bo próbowałem dzisiaj zdemontować rozrusznik ale z góry kolektor wadzi a z dołu zdemontowałem tłumik pierwszy i jedną śrubę wykręciłem od rozrusznika, ale druga chyba z góry jest. Czy trzeba kolektor z turbem i wszystkim wyciągać? Czy jest na to jakiś sposób? Tragiczne dojście tam jest :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

O mnie rozrusznik zachowuje się podobnie w zimę potrafił hałasować teraz w lato jest lepiej ale na rozgrzanym silniku jeśli go zostawię na dłużej i po jakimś czasie próbuje odpalić tak jak by nie daje rady przekręcić jak by go coś blokowało, czasem przekręci, miałem już ze dwie wpadki kiedy musiałem odczekać chwilę aż silnik ostygnie w tedy ponownie potrafił odpalić. Możecie mi podać przyczynę ??? Pewnie rozrusznik do wymiany, zna ktoś oryginalne numery rozrusznika ?? wersja mojego to 1.6 16v megane cc 2004 angielska wersja jeśli to ma znaczenie chociaż wątpię.

 

Z góry dziękuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!