Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszki powietrzne w megane 1.9dti


alloscha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W związku z tym że powiększyła mi się rodzinka to chciałbym się spytać szanownych forumowiczów o poduszki w tym aucie. Chodzi o to, czy mam możliwość wyłączenia działania poduszki od strony pasażera i jak to się robi. Auto jest wersji RXE, posiadające cztery poduszki.Przepisy przy wożeniu malucha w foteliku z przodu na miejscu pasażera nakazują wyłączanie poduszki jeśli takowa jest, z stąd moje pytanie. Za rady z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem, że w schowku od strony pasażera można wyłączyć alem na oczy tego nie widział.

 

kurt, Nie, też nie wolno :!: Zobacz jaką tam masz kubaturę - poducha jak się otworzy to fotelik z zawartością odleci w nieznane .... ;-)

Swoją drogą, po co dzieciaka wozić na przodzie jak tył cały wolny <ok>:mrgreen: Panowie dwójkę woziłem (w odstępach) i wytrzymywali z tyłu.

Na długie trasy i tak sam nie śmigasz tylko z kobietą, a i tak dzieciak jest na tyle mały, że zasypia jak go trochę pobuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że często dziecko jedzie z jednym z nas, także wygodniej jest je mieć z przodu bez oglądania się do tyłu. Myślę że jednak dziecko będzie z tyłu dla jego bezpieczeństwa, ponieważ poduszka może przy niewielkim uderzeniu się otworzyć i narobić kłopotu jak w przypadku mojego znajomego któremu złamała rękę. Po telefonie do serwisu okazało się, że w tych wersjach jest zakazane przez renault wożenie dzieci w fotelikach z przodu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym to się różnią Te Wersje od każdego innego samochodu ?

Najbezpieczniej umieścić małego na tylnym siedzeniu. Chociaż w nowych samochodach i pasażerowie z tyłu mają poduszki powietrzne. A kolega powinien dziękować, że tylko złamał rękę.

Swoją drogą, to też się zastanawiałam czy poduszka nie wyrządzi więcej szkody niż przyniesie pożytku, gdyż ja noszę okulary i przypuszczam że w zetknięciu mojej twarzy z poduszką byłoby po nich, a może nawet szkła mogły by dostać się do oczu. Czy się mylę ? Są jakieś testy na taki temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!