Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radioodtwarzacz DVD - jaki wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niewiele zostało napisane na forum odnośnie odtwarzaczy samochodowych z obsługą DVD, także proszę o pomoc zorientowanych mniej lub bardziej w tym temacie.

 

Planuję zmienić fabryczne radio na taki wynalazek, ale Car Audio to dla mnie radio, głośnik i tuba - tyle się znam. Proszę o pomoc przy wyborze radioodtwarzacza, poniżej zamieszczam wymogi, jakie powinien spełniać:

-obsługa fabrycznego pilota - to dla mnie podstawa <ok>

-odtwarzanie płyt dvd i innych, na których można zapisać filmy

-gniazdo usb lub slot na karty pamięci

-wejście AUX-IN

-musi posiadać wyjście video - wyświetlacz już mam zamontowany

-nie może rzucać się w oczy :mrgreen:

-chciałbym, żeby to był sprzęt firmowy, może być używany.

-cena - przykra sprawa, ale napisać trzeba - na allegro widziałem takie rzeczy za ok 600zł i myślę że to max ile mogę zapłacić, biorąc pod uwagę że może być używane.

 

Teraz reszta wymagań, które mogą się znaleźć w radiu, ale nie muszą:

-nie musi mieć wyświetlacza kolorowego, tzn nie chcę żeby wyświetlał film na 2 calach, tylko na zewnętrznym ekranie.

-bursztynowe podświetlenie byłoby dla mnie idealne.

-może mieć wejście video, np na kamerę cofania.

Pytanie:

Czy coś takiego odtwarza muzykę nagrana na płycie DVD?

 

Proszę o informacje na temat takiego sprzętu, wady, zalety, uwagi - cokolwiek, być może się rozmyślę ;)

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem więc się zająłem Twoją sprawą. Na początku chciałbym zauważyć, że moje obycie z takim sprzętem jest stosunkowo niewielkie. Ale to nie znaczy, ie nic nie wiem :mrgreen: A więc tak. Jeżeli chodzi o taki sprzęt no nie opłaca się kupować jakiś wynalazków z chin, bo to fajnie wygląda, działa dobrze, ale krótko. Przeglądając alledrogo natknąłem się na coś takiego i wydało mi się interesujące:

JVC KD-AVX11

-obsługa fabrycznego pilota - to dla mnie podstawa <ok>

"Możliwość współpracy z fabrycznym sterowaniem audio"

 

-musi posiadać wyjście video - wyświetlacz już mam zamontowany

"Optyczne wyjście cyfrowe" <-- to chyba to :-P

 

-chciałbym, żeby to był sprzęt firmowy, może być używany.

"JVC" <-- mówi samo za siebie

 

-może mieć wejście video, np na kamerę cofania.

"Możliwość współpracy z tylną kamerą"

 

Czy coś takiego odtwarza muzykę nagrana na płycie DVD?

Tak.

 

To teraz tak ode mnie. Fajny bajer, ale ja osobiście wolałbym włożyć te fundusze w stosunkowo dobre radio. Na pewno sprzęt taki dostarczy dużo zabawy i radości. Trzeba sobie postawić przede wszystkim pytanie do czego mi to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki czaku89 za zainteresowanie.

Na początek pewna wątpliwość, która się pojawiła a mianowicie:

 

-musi posiadać wyjście video - wyświetlacz już mam zamontowany

"Optyczne wyjście cyfrowe" <-- to chyba to :-P

Zdążyłem już trochę aukcji i specyfikacji różnych modeli przeczytać i zastanawiam się czy to wyjście optyczne to nie jest czasem do dźwięku, który idzie do wzmacniacza. To radio obsługuje dźwięk DTS czyli bardzo prawdopodobne że o to chodzi.

Mimo wszystko model, który podałeś obsługuje zewnętrzny ekran.

 

Żeby nie było, że jestem leniwy i nie szukałem :mrgreen:

Model, który znalazłem i w sumie odpowiada moim wymaganiom:

http://www.audiophile.pl/p/1577_jvc_kd-dv5302

Nie ma co prawda czytnika kart i usb, ale czyta muzykę z płyt DVD co mogę uznać za udany kompromis <ok>

Interfejs do podłączenia fabrycznego pilota kosztuje 129zł+ koszt wysyłki w firmie piloty.pl.

Obsługi kamery cofania brak, ale to nie problem, rozmawiałem z elektronikiem i powiedział że można to obejść bez większego problemu i nie trzeba do tego angażować radioodbiornika.

 

To teraz tak ode mnie. Fajny bajer, ale ja osobiście wolałbym włożyć te fundusze w stosunkowo dobre radio. Na pewno sprzęt taki dostarczy dużo zabawy i radości. Trzeba sobie postawić przede wszystkim pytanie do czego mi to?

Już odpowiadam ;)

Nie jestem melomanem, chociaż lubię jak audio gra ładnie i słyszę tylko muzykę bez dodatkowych efektów z tapicerki i plastików, ale nie zależy mi też na sprzęcie, który nagłośni całą okolicę. Jak już pisałem w pierwszym poście, monitor mam już zamontowany i nie chciałbym aby czas mój oraz brata oraz trud który poświęciliśmy na jego montaż poszedł na marne. Wszak początkowo wykorzystanie ekranu było inne, ale plany się nieco zmieniły i chciałbym żeby skończyło się jak na razie na DVD, a później jeszcze jego wykorzystanie zostanie rozszerzone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad tym JVC też się zastanawiałem, bo wygląda obiecująco pod względem walorów dźwiękowych jak i wizualnych. Nie ma jednak własnego wyświetlacza, więc zdecydowałem się go pominąć. Dodam, iż miałem okazje go testować, ale tylko i wyłącznie pod względem dźwiękowym. Test dał wynik pozytywny. :-P

 

Zdążyłem już trochę aukcji i specyfikacji różnych modeli przeczytać i zastanawiam się czy to wyjście optyczne to nie jest czasem do dźwięku, który idzie do wzmacniacza. To radio obsługuje dźwięk DTS czyli bardzo prawdopodobne że o to chodzi.

 

DTS czyli inaczej Digital Theatre Systems to tylko i wyłącznie system konwersji dźwięku. Zazwyczaj stosowany na płytach DVD. Dźwięk, który idzie do wzmacniacze jest stereo i nie ma tu raczej mowy o żadnej przestrzenności. Stereo i tyle... Poza tym mi słowo optyka jednoznacznie i wyłącznie kojarzy się z efektami wizualnymi - obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to JVC by mi odpowiadało bo nie rzuca się w oczy i nawet gdybym je zostawił przez nieuwagę na noc to może szyby bym nie stracił :mrgreen:

W sumie to nie chcę żeby świeciły dwa wyświetlacze LCD, tylko jeden, ten duży który mam zamontowany w desce. Ten radiowy wolałbym, żeby świecił delikatnie, bo w nocy to męczy wzrok, a tego nie lubię.

 

Z tym dźwiękiem to jest tak jak w kinie domowym, sygnał idzie światłowodem i to chyba dlatego się tak zwie: wyjście optyczne (proszę poprawić w razie czego <ok> ) Brat w Volvie ma takie wyjście w standardzie.

 

Jestem w trakcie szukania, także jak trafię na coś ciekawego (moim zdaniem) to tu wkleję.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!