Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Metaliczne dzwieki - tarcie przy kolach


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj mialem nieprzyjemna sytuacje.

Dojezdzam do domu i przy wjezdzaniu do garazu slysze ostry, metaliczny dzwiek. Cos jakby tarcie metalu o metal. Sprawdzilem na forum i znalazlem kilka mozliwosci w tym uszkodzenie lozysk czy nieodbijajace tloczki hamulcow.

Ale jak rano odkrecilem kolo od ktorego halas dobiegal, to sie okazalo, ze winowajca byl maly (1,5x1,5x1,0cm) kamyk, ktory wpadl miedzy tarcze a blache, ktora ja oslania od wewnetrznej strony. Jak widac, czasem przyczyna jest prozaiczna i banalna do usuniecia.

To tak ku polepszeniu humorow, bo diagnozy na forum czasem przyprawiaja o dreszcze (koszty idace w tysiace, itp) <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz co mi się stało w Mojej Żabie ostatnio.

Tak se jadę i jadę a tu naglę zauważam że przy wciśniętym gazie tak powyżej 2,5000 / 60 kph z silnika się wydobywają BARDZO niepokojące dźwięki. Rózne takie metaliczne, jakieś tłuczenie, brzęczenie h. wie co...? Po odpuszczeniu nogi z gazu dźwięki ustawały.

Myslę sobie.:

łozysko oporowe rozjeb....?

A tu ni hu.

jakis kamyczek sie dostał do obudowy sprzęgła przez tą dziurwę co sie tam sprawdza i reguluje KWZ..........

 

<ok>

pzdr

 

[ Dodano: 2009-04-20, 00:29 ]

a koleś któremu robiłam Toledo kazał mi wyciąć katalizator bo go denerwował kamyczek który się tam jakoś dostał.

Pewnie że wycięłam i sprzedałam....

 

 

:mrgreen:

 

Koleżanko, jeżeli chcemy komuś pomóc i piszemy odpowiedź to staramy się formułować swoje myśli w trochę innej formie niż zamieszczony post -> Regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!