Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

koło dwumasowe w 1,9 dci


slawomir

Rekomendowane odpowiedzi

W moim scenicu 1,9 dci dają sie odczuwac drgania silnika przenoszone do kabiny , drży lusterko zewnetrzne ,kierownica i mam wrażenie ze i ja też .W serwisie stwierdzili ze to poducha górna prawa-wymienilem i nic ,jeszcze gorzej.Przy tej poduszce jest łącznik który tez wymienilem i nic,bez zmian .W innym serwisie stwierdzono ze to moze byc koło dwumasowe ale to koszt ok 3 tysiecy .Czy to jest możliwe? Prosze o porade!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
W innym serwisie stwierdzono ze to moze byc koło

dwumasowe ale to koszt ok 3 tysiecy

No tutaj muszę trochę dodać gdyz jeśli to naprawdę jest koło dwumasowe to przeważnie przy wymianie koła wymienia się również sprzęgło a to niestety robi kolejne niemałe koszty - z tego co się orientuję to dwumasa to jakieś 2200 zł, komplet sprzęgła ok 730 zł no i do tego robocizna ( a jest tego trochę ) - no tutaj jest różnie - jeden weźmie 500 a drugi 1000 zł. Pozostaje mi życzyć oby to nie było to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem sprzęgło do wymiany - miałem zamiar nie wymieniać dwumasy bo nie widziałem żadnych objawów żeby coś z nim miało być nie tak - po rozebraniu wszystkiego okazało się, że dwumas jest w stanie, jak to mój kolega, który to robił "znacznie rozjeb...". Co ciekawe przebieg samochodu od nowości to jedyne 57000km i już kaplica z dwumasem. Koszty mające na początku wynieść około 1000zł za kompletne sprzęgło wzrosły o dodatkowe 2300zł za głupi dwumas.

 

Ale muszę powiedzieć, że po wymianie samochód znowu chodzi jak marzenie, nie telepie przy odpalaniu, nie ma takich wibracji na kierownicy, a przyspieszenie znowu jest ekstra super. Z tego co czytałem i kumpel mi mówił to wymiana na jednomasowe jest niepolecana, ze względu na to, że wtedy skrzynia dostaje bardziej po D..., ale co kto lubi. Mówi się trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę aby rozwiązanie ze sztywnym kołem zamachowym szkodziło skrzyni. W tarczy sprzęgła umieszczony jest tłumik drgań, który niweluje drgania od wału korbowego, a przy tym jest o wiele trwalszy od dwumasy.

Polecam artykuł: http://www.autoexpert.pl/artykul_871.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam dwóch mechaników którzy montują takie koła i od 2 lat nie ma żadnych reklamacji. Sam miałem okazje jeździć Laguną 1.9 dCi kuzyna z takim kołem, i nie ma żadnych różnic. Założył go 1,5 roku temu i nie ma żadnych problemów. A na prawdę on nie oszczędza auta.To nie są jakieś chińskie zamienniki, tylko produkt renomowanej firmy. Gdyby mnie spotkała awaria dwumasówki to nawet bym się nie zastanawiał. Dwumasówka ok. 2200 zł plus sprzęgło ok. 600-700 daje 2800-2900 zł kontra 1500 zł za koło sztywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaki jest sens kombinowania z zamianą dwumasy na sztywne jak z tego co się orientuję to nową dwumasę z LUK-a do 1.9DCI 88KW można już kupić w granicach 1700-1800 zł ??? :-/ a Ty podajesz link do koła sztywnego za cenę ok 1600 zł ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!