Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam problem z megane II 1.5Dci 2003 rok mianowicie podczas jazdy po dołkach strasznie przekłada się ruch na kierownicę tzn.nie ma drgań tylko kierownica szarpie na prawo i lewo. Nie wiem czym to jest spowodowane ale efekt ten czuć na 16cal-owych <205x55xR16>felgach (na zimowych 15 nie było tego tak czuć ale był ten efekt również).

 

Spotkaliście się z takim efektem w waszych megankach?

 

 

aaaaa opony zostały wymienione także to nie jest wina opon!:<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam odpowiedziałeś sobie na swoje pytanie ;) takie zachowanie kierownicy jest winą szesnastek, a właściwie to naszych nierównych dróg. Jeśli założyłeś ponadto szesnastki, które stoją szerzej niż zaleca producent, to zjawisko to nasili się jeszcze bardziej - mam tak u siebie: opony 205/55 R16, felgi 16x7 ET 37. Skutek jest taki, że na zimowych stalowych szesnastkach (specyfikacja zalecana przez Renault) jeździ się jeszcze nieźle, ale na letnich alusach samochód chce jechać tam, gdzie ciągną go koleiny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na letnich masz ten sam efekt??? <ruchu prawo lewo kierownicy?

Wydaje mi się że nie przekroczyłem zaleceń producenta - nie mogę teraz znaleść w książce servisowej ale pamiętam bo to sprawdzałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na letnich masz ten sam efekt???

Owszem. Większe nierówności powodują, że gdybym nie trzymał kierownicy, to samochód pojechałby tam, gdzie poprowadzą go dziury. Moje letnie koła stoją szerzej od zimowych, w związku z czym "wrażenia" na kierownicy są silniejsze.

 

PS. Jeśli masz auto z 2003 roku, to jest to Megane II ph I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie jest to do końca na temat ale co może być objawem, że podczas jazdy po nierównościach, np. kamienie powbijane w ziemię lub kostka brukowa, czuć na kierownicy nierówności i z przedniego zawieszenia dochodzą jakieś niepokojące odgłosy a podczas jazdy po "normalnych" drogach nic takiego nie ma miejsca. Podobny efekt tylko w mniejszym stopniu, występuje podczas przejeżdzania przez malutkie krawężniki, które niwelują różnice poziomów pomiędzy dwiema nawierzchniami. Zaznaczam, że ostatnio, całkiem niedawno (jakieś 8400 km temu) były wymieniane drążki kierownicze oraz była ustawiana zbieżność. Bardzo proszę o odpowiedź czy Meganki tak mają czy coś jest do wymiany. Jak ostanio byłem na przeglądzie w Auto Reno w miejscowości Zabawa (woj. małopolskie) mechanik sprawdział zawieszenie i układ kierowniczy i nic nie znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sworznie wahaczy

A czy cena 150 zł na stronę wraz ze sworzniem to dużo jak za wymianę sworzni?

 

Proszę admina o przeniesienie całego wątku o sworzniach począwszy od mojego pierwszego posta w tym temacie do odpowiedniego tematu i przepraszam za zamieszanie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SlawkoW, robili mi co prawda inne rzeczy ale dotąd byłem zadowolone zarówno z kosztów jak i jakości. Co do sworzni to w ASO przewidują wymianę całych wachaczy.

Koszt 150 robocizna + 299 wachacz(1 szt).

 

[ Dodano: 04-05-2009, 15:09 ]

czy trzeba wymieniać stronami??
nie, tylko ten który trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej zadowolony.

A czy cena 150 zł na stronę wraz ze sworzniem
.

Pytanie tylko(bo nie jestem pewien) czy wymiana samego sworznia(czy się da?) czy całego wachacza? Anyway, daja gwarancję roczną na naprawę i części. Robiąc tam masz 299 w kieszeni. Myślę, że sam to ocenisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się wymienić sam sworzeń. Ja kiedyś wymieniałem oba sworznie i z robocizną zapłaciłem 300 zł, także cena chyba standardowa. Jeśli jeden jest trzaśnięty, to możesz wymienić tylko jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!