Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nisko zawieszona tylnia oś


arczimotor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zauważyłem że w moim scenicu mam strasznie nisko dupę osadzoną, odległość od ziemi do początku tylego zderzaka wynosi 280mm, a odległość od ziemi do początku nadkola wynosi 630.

Moja pytanie jest następujące,

1. czy te sceniki [2000r. 2.0 16V] mają tak nisko dupę osadzoną,

2. czy amortyzatory mogą być do dupy (żadnych stuków nie słychać)

3. czy tyko wystarczy podnieść tylnią belkę?

Dodam że przód jest wyżej o ok 30-40mm, widać to nawet gołym okiem że tył jest dużo niżej niż przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 2,0 16V też tył jest niżej o 3cm niż w książce (serwisowej) piszą, no ale ja mam haka i czasami Szczeniaczek przyczepkę wlecze za ogonem ;-).

Z tego co wyczytałem, to w Scenicu 2,0 16V seryjnie jest wzmocnione i twardsze zawieszenie, ale raczej nie obniżane.

W każdym razie zarówno sworznie wahaczy jak i sprężyny przednie mają inne nr. katalogowe niż do pozostałych wersji, chociaż tamte również pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy, Jak to zrobic ??
Jeśli tylne zawieszenie jest identyczne jak w Megane, to wystarczy wahacze przesunąć o kilka zębów na drążkach skretnych. Sam tego nie robiłem tylko w warsztacie. Zapłaciłem 150zł. U mnie górna krawędź opony była na wysokości krawędzi błotnika, więc bardzo nisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy, w sobote znajde chwile to zajade do brata :mrgreen: Mam nadzieje ze da sie cos z tym zrobic ;) Dzieki za info ;)

 

[ Dodano: 2009-05-07, 19:34 ]

zibi1961, Ty to robiles w scenicu ?? Takie same jest zawieszenie co megane ?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotkę wrzucę za dwa tyg, jestem w delegacji i nie wziąłem aparatu.

Tak podnieśli na tych wahaczach.

A czy sam to zrobisz, nie wiem - z togo co się orientuję to nawet jak jesteś dobrym mechanikiem a robisz to pierwszy raz to troszkę przy tym posiedzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także przymierzam się do podniesienia tyłka Sczeniaka.

Miałem zamiar zrobić to samemu wg. opisów na forum i manualowi z forum Laguny, ale po zdjęciu zaślepek z wahaczy, okazało się, że dostała się tam woda i wszystko "pięknie" pordzewiało. Tak wiec będę musiał dać zarobić mechanikowi, a przy okazji wymienię również tuleje tylnej belki, bo już mają lekkie luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pięknie" pordzewiało

no to w tym akurat jest największym kłopotem

wymienię również tuleje tylnej belki, bo już mają lekkie luzy

też miałem lekkie luzy, ale mój mechanik stwierdził że jeszcze pojeżdżę, stwierdził też że zawsze lepiej jeździć na oryginalnych częściach jak najdłużej - zaufałem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam lekkie luzy i brat(mechanik) powiedzial ze spokojnie moge jezdzic :D

Jutro podnosze tyl :D Zapodam foty przed i po zabiegu 8-)

 

[ Dodano: 2009-05-22, 22:59 ]

No i scenic podniesiony :D Jutro dam foty przed i po robocie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!