Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Meganka gaśnie na zimnym silniku


mieto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moje autko to Megane 1996r 2.0 8v z automatem. Mam następujący problem. Autko gaśnie mi na zimnym silniku w szczególności wtedy gdy jest na gazie. Problem zaczyna sie gdy na dworzu jest ponizej +10 stopni C. Na benzynie jest troche lepiej nie gaśnie ale dostaje tak niskich obrotów że silnik lata jak bym miał za chwilę zgasnąć. Wystarczy że wskazówka od temperatury lekko sie podniesie i problem znika. Gdy pojazd jest rozgrzany autko pracuje równo i nie gaśnie.

- kable, świece, cewki wymienione jakieś 10 miechów temu (chyba nie padły?)

- silniczek krokowy wyczyszczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem, że mi na zimnym wcale obrotów nie trzymał....długo kombinowałem aż się okazało, że przewody od krokowca są popruchaniałe - dopiero to elektryk ogarnął więc możesz i na to rzucić okiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% spowodowane to jest złym luzem zaworowym, zwałszcza na LPG sklepują sie bardzo szybko, zawory są podparte przez co sie nie domykają i silnik gubi kompresje. Objawy bedą sie pogłębiały i grozi tobie poważna awaria głowicy. Koszt regulacji w ASO to około 200zł, robiłem to u siebie (profilaktycznie) rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzwoniłem dzis do mechanika który zajmuje sie tymi rzeczami. Powiedział ze samo sprawdzenie samochodu czy to jest luz zaworowy 30 zł a nastepnie regulacja od 120-300 zł.

Podobno do ustawienia tego luzu porzebny jest specjalny przyrząd do mierzenia jakis płytek. Mój silnik to 2.0 8v benzyna + gaz z 1996 r.

Czy oby nie robia mnie w "KAROLA" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obdzwoniłem juz 4 mechaników i żaden nie chce sie podjąć bo mówia że przy tym dużo roboty płytki trzeba szlifowac itd. Kolejny to nową ideologie stwarza. Jeden powiedział że nie zrobi bo mu sie nie karkuluje bo za to sie bierze 200-300 zł, inny mi mówi że on nie zrobi bo nie ma narzędzi ale ma namiary na kolege który to zrobi w granicach 120- 300 zł (niezły przedział). Czym ten przedział może być spowodowany? Wogóle jak można stwierdzić że mam luz na zaworach bo mnie skroją z kasy aż miło a żeby było weselej nic przy tym nie ruszą. Napiszcie prosze dokładnie co i jak, żebym wiedział jak z nmi gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym silniku który jest u mnie w megi napewno luz zaworowy jest regulowany za pomoca tych płytek? I co ile czasu trzeba taki zabieg robić? Jeden z mechaników powiedział mi że co 3 lata ? Jak mozna sprawdzic czy jest to napewno luz zaworowy ?

Gdzie wy wstawiacie te auta że wam chca ten luz zaworowy regulować ?

Byłem już u 6 mechaników i żaden nie chce sie podjąć tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wy wstawiacie te auta że wam chca ten luz zaworowy regulować ?

Byłem już u 6 mechaników i żaden nie chce sie podjąć tematu.

 

...W ASO czyli Autoryzowanym Serwisie Obsługi Renault koszt 130zł + płytki (od 25zł do 35zł za sztuke)..Zwykli mechanicy nie są dość inteligentni żeby sie za to brać i lepiej im nie pozwaląć bo więcej szkody narobią. po drugie PLYTEK SIE NIE SZLIFUJE bo muszą być idealnie gładkie. Po trzecie regluje sie jak zajdzie taka potrzeba albo jezdzi sie na gazie i wtedy powinno co 20 000tyś sie to robić inaczej może dojć do wypalenia zaworów. W r19 1.7(silnik niemal identyczny co 2.0 F3R) zajeżdziłem 2 głowice w przeciągu 80 tyś km na gazie zanim dowiedziałem sie że regulacja jest ważna. Nie chcecie to nie wieżcie. Pozdrawiam. Aha "mieto" jak masz 8 zaworowy silnik 2.0 o kodzie F3R to napewno luz regulowany jest płytkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko mnie lagunaman nastraszyłeś. Mam 2.0 i 8 zaworów to na 100%. Gaz od około 3 lat i na gazie około 30 tysięcy. Z tym że autko nie jest ciagane na biegach (automat). Znalazłem 2 mechaników którzy podjeli by się tego tematu ale jeden jakis podejrzany powiedział że są jakieś 2 rodzaje tych płytek, jedne z jakimś grzybkiem inne bez. Powiedział że jednych nie można dostac nawet w serwisie i sie je szlifuje wtedy i wstawia płytki VW bo niby pasują. Lekko mnie przestraszył. Pozatym powiedział że luz zaworowy może sprawdzic dopiero po zdjęciu osłony czy tam czegoś (koszt diagnozy 20 zł wymiana 60 zł robocizna + 160 zł płytki).

Drugi to były serwisant peugeota i chyba do tego pojade jestem umówiony na czwartek na wstepną diagnoze (mam nadzieje że renata przetrzyma do tego momentu tymbardziej że jeżdze tak już z 3 tygodnie).

Dzisiaj autko pomimo już rozgrzanego silnika miało i tak niskie obroty. Spadały poniżej 5000. Zauważyłem że obroty spadaja jak autko dostaje obciążenia. Jak stoje na luzie to jest lux dopiero jak przełączam na bieg to wtedy jakby obciążenia dostawało. Sprawdziłem odrazu kable ale róznicy nie zauważyłem.

 

[ Dodano: 2009-05-15, 08:36 ]

Witam ponownie.

 

Dzis rano miałem spotkanie z mechanikiem. Podjechał do mnie pod blok aby autko było zimne. Kazał odpalić samochód, chwile posłuchał i powiedział że z zaworami wszystko ok.

Reasumując:

- Świece ~ OK

- Kable ~ OK

- Cewki ~ Raczej OK (wymieniane 8 miechów temu)

- Przepustnica ~ OK (czyszczona)

- Krokowy ~ OK (wyczyszczona)

 

Ma ktoś jakis pomysł co dalej z tym fantem począć ?

 

[ Dodano: 2009-05-19, 09:23 ]

Dzis rano odpaliłem auto. Temperatura jaka podawał komputer 14 C. Outko na jałowym biegu przełączyłem na gaz falowanie w zakresie od 5 -10, jak wróciłem na benzyne troche mniejsze powiedzmy od 5-9. Jak kawałek przejechałem dolegliwości ustąpiły i nawet nie gasło przy dojeździe do świateł.

 

Co to moze być bo juz mi ręce opadają ? Niebawem szykuje mi sie trasa ok 1500 km do pokonania w dwie strony i boje sie żeby cos się w trasie nie rypnęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!