Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

numery VIN zasłonięte przez butlę


szymon7500

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli był taki temat to przepraszam, szukałem ale nie znalazłem

 

dziś byłem ze swoją Megane na przeglądzie rejestracyjnym w innej stacji diagnostycznej niż w tej w której do tej pory robiłem, zmieniłem adres i nie chciało mi się "zasuwać" do swej poprzedniej stacji; oczywiście diagnosta dopieprzył się jedynie do prawego sworznia, że luźny ale mniejsza o to ... nie podbił mi ważności, bo numer VIN (ten wibity w nadwoziu jest załonięty przez butlę gazową), trochę zdziwiony byłem, bo przegląd mi podbijano zawsze ale na stacji gdzie do tej pory robiłem plus przegląd tam robiłem jak montowałem gaz, facet powiedział, że numery wibite VIN muszą być widoczne, nawet podczas kontroli policyjnej mogą mi samochód zatrzymać do wyjaśnienia, zapłaciłem facetowi za fatygę i pojechałem do "starej" stacji diagnostycznej tam jak zwykle sprawdzono no i podbito przegląd. Pytam się gościa o te numery VIN wybite, on mi odparł, że w zasadzie to muszą być widoczne ale jest możliwość indetyfikacji przez nalepkę pod prawymi drzwiami.

 

No i teraz jestem w kropce, nie miałem kontroli policyjnej, ale ... czy te numery muszą być widoczne czy też nie? Jakaś podstawa prawna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku jeśli ci podbił przegląd tzn że sprawdził a policja z tego co wiem nie zabierze ci auta za to tylko dop... się do diagnosty że przepuścił takie auto. Tobie mogą jedynie zabrać dowód za brak możliwości odczytu VIN i każą ci butle przemontować ale pewnie tego też nie zrobią bo masz przecież numery na prawym słupku i na kielichu. Ja w Clio też ma zasłonięte i jeszcze mi się nie zdarzyło aby się ktoś doczepił jeśli masz sprawne autko i nie budzi większych zastrzeżeń to jeździj i się nie przejmuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kielichu amortyzatora nie ma tych numerów, naklejka jest na prawym słupku ... tak to wygląda u mnie, dzięki za odpowiedzi, mam nadzieję, że jakieś chryi podczas ewentualnej kontroli z tego nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką sytuację w Scenicu, diagnosta podbił na podstawie naklejki na słupku.

A pytanie mam takie: Czy komuś zdarzyło się, żeby policjant sprawdzał numer VIN podczas kontroli drogowej? Ani mi, ani nikomu w mojej rodzinie nigdy się coś takiego nie zdarzyło. Zawsze zabierali dokumenty, sprawdzali coś u siebie w komputerze i oddawali.

Są diagności i "diagności", jak w każdej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!