Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 2000r 1,4 16V i instalacja LOVATO


mariusz1209

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie mam okazję kupić w/w model z instalacją LOVATO.

Jak sprawuje się ten sprzęt w autku.Zrobiłem jazdę próbną i chodzi OK,obroty trzymają równo,na wolnych tez pracuje prawidłowo.Nadmieniam że instalka ma 25tys przejechane.

Co można jeszcze sprawdzić?

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem która to jest generacja instalacji. Silnik prawdopodobnie ma plastikowy kolektor dolotowy (ssący) i wtedy powinna być instalacja sekwencyjna, bo przy takiej nie ma możliwości (tak mówią) strzału w dolot. Z tego powodu ja w megance 1.4 16V 99r. mam od sześciu lat zamontowaną instalację sekwencyjną. Na forach związanych z instalacjami gazowymi czytałem, że takie strzały mimo zamontowanych klapek antywybuchowych potrafią czasem ładną demolkę w układzie dolotowym dokonać. Ja osobiście tylko raz spotkałem się ze strzałem w dolot (w gaźnik) w FSO-1500 jak nawalił mi wałek rozrządu i nie otwierał się zawór wydechowy. Wtedy wypchało mi prawie wszystkie zaślepki w gaźniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, sekwencja to instalacja IV generacji - sekwencyjny wtrysk gazu w stanie lotnym, a V generacja - sekwencyjny wtrysk gazu w stanie ciekłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to faktycznie IIIgen (ciągły wtrysk gazu) i chodzi przyzwoicie, to problemów póki co nie będzie. Problem będzie gdy z instalacją coś sie spsuje. Ta generacja instalacji przemknęła jak widmo, szybko wyparta przez wtrysk sekwencyjny, więc i gazownicy nie zdążyli się z tym obeznać. Jakby coś to przeróbka z III na IV gen. będzie wyłącznie wymianą elektroniki i wtrysków, więc koszt znikomy.

Jeśli auto jest zdrowe, to osobiście bym się instalacją nie przejmował.

PS. JEśli silnik jest 16V i auto jest z 2000r. to jest to MI phII a nie phI. Popraw temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!