Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wygłuszanie drzwi DYNAMAT XTREME


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pytanie do fachowców: czy jest sens wygłuszyć drzwi matami DYNAMAT XTREME, ale tylko jedna warstwą tych mat od strony tapicerki. Zestaw zawierający cztery maty o wymiarach 30,5cm x 91,4cm kosztuje 299zł i tyle jestem wstanie przeznaczyć na ten cel. Szukając w internecie zaleca się oklejenie także wewnętrznej strony drzwi, co wiążę się z podwojeniem kosztów :D. Pytanie robić czy nie robić? Może kupić tanie maty APP i nimi zrobić wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka pytań. Dzisiaj będę przykręcał dystanse z mdf. Powierzchnia pod nimi nie jest sprosta i nie będą idealnie dochodzić do blachy. Czym wypełnić te nierówności? Na jednym ze zdjęć widziałem że mata była naklejona na dystans. Czy powinno się tak robić. Inna rzecz: czy wymieniać kable głośnikowe? Cóż z tego że dam 2x1,5 czy 2x2,5 na miedzi jak i tak w przypadku moich głośników hertz są na wyposażeniu zwrotnice a do nich idzie dosyć cienki kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę przykręcał dystanse z mdf. Powierzchnia pod nimi nie jest sprosta i nie będą idealnie dochodzić do blachy.

Ja w takich przypadkach używam kleju do szyb lub uzupełniam braki szpachlą z włosiem.

Na jednym ze zdjęć widziałem że mata była naklejona na dystans. Czy powinno się tak robić.

Moim zdaniem nie powinno się dawać pod głośnik maty,po jakimś czasie mata ugnie się i głośnik będzie luźno.Oklej szczelnie dystans matami ale nie dawaj pod głośnik.

Inna rzecz: czy wymieniać kable głośnikowe? Cóż z tego że dam 2x1,5 czy 2x2,5 na miedzi jak i tak w przypadku moich głośników hertz są na wyposażeniu zwrotnice a do nich idzie dosyć cienki kabelek.

To na pewno nie zaszkodzi a wydatek niewielki.Jak chcesz zrobić profi to wymień kabelki w tych zwrotkach(filtrach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystanse przykręcone w celu spasowania wszystkiego. Teraz pozostało owinięcie wszystkich kabli taśmą i ich umocowanie. Wyczyszczenie i odtłuszczenie całych drzwi. W przyszłym tygodniu będę oblepiał wszystko.

p1050095.th.jpg

p1050094.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mjq z fotki widać że to nie łatwe drzwi do roboty.Wielka dziura nie nadaje się do zalepienia jedynie matami nawet jeśli to będzie extreme.Pomyśl żeby ją czymś chociaż częściowo zasłonić(blacha alu, cienki mdf itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek wrzucam fotkę drugich drzwi. Z pierwszych wyjąłem takie plastikowe wypełnienie. Widać to na tym zdjęciu:

p1050096.th.jpg

Ten plastik jest wyprofilowany i raczej ciężko będzie to zakryć blachą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak myślę czy ten plastik nie jest tam z jakiegoś powodu? Np. jako cześć kumulująca część energii przy zderzeniu bocznym? Może zostawić ją i kleić na nią? Wcześnie oczywiście bardziej solidnie ją mocując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Widzę po zdjęciach, że montujesz hertz 165 mm. Boczek się mieści razem z głośnikiem ? mało miejsca zostało na dolnym rogu głośnika, tam gdzie orginalnie jest ta czarna masa klejąca co skleja razem boczek do blachy. Po zmontowaniu wszystkiego boczek za bardzo nie odstaje? Z tego co się rozejrzałem pod blachami u siebie to głośnik przykręcony przez boczek do blachy skręca dolny róg, by nic nie odstawało. Jak przepuszczasz kalbe (jeśli będziesz wymieniał) do głośników? ja 3 razy podchodziłem do wyciągnięcia tej wtyczki (R4) co jest od środka auta i są w niej kable do drzwi. Jestem z okolic Lubania i chętnie bym obejrzał, co do tej pory zmontowałeś :) Zawsze to lepsze niż czytanie na forum.

Ja będę chciał zmienić orginalne kable 1mm2 na 4-6mm2, podłączyć to na parę miesięcy do radia, a potem pod wzmacniacz by 2 razy nie rozbierać auta.

Pozdrawiam Przemek

 

[ Dodano: 2009-09-06, 22:34 ]

i jeszcze jedno takie małe pytanie :)

proszę o małą poradę:

 

zamiast kupować raz na rok głośniki chce kupić teraz średniej klasy i tak się zastanawiam nad głośnikami 13 i 16,5 cm. W wersji z elektrycznymi szybami Renault robił miejsce tylko na głośniki 13 cm. Czy warto montować z przeróbkami 16,5 ? Które głośniki warto wziąść:

PowerBass L-5C, czy Infinity REF 5020CS ( wersje 13 cm)

czy:

PowerBass L-60C czy Infinity REF 6520CS ( =wersje 16,5 cm)

 

do końca roku dokupie jeszcze wzmacniacz około 4x100 W i jakiegoś suba. W ciągu 2 tyg. to chce tylko zrobić przednie drzwi z matami Soudal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!