Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z ręcznym - elektrycznym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W Grand Scenicu niedomaga mi ręczny. Zaciąga się, ale przy większych pochyłościach potrafi wydać niemiłosierne dźwięki. Czuję, że nierówno bierze po lewej stronie mocniej. I tu taj moje pytanie:

1. Czy przyczyną tego może być jakiś mechanizm przy tarczy?

2. A może linka się zatarła

3. Może to coś w mechanizmie zaciągania - kosztuje on (nowy) ładna sumkę, może nie trzeba go wymieniać, tylko naprawić

Na forum jest stosunkowo mało o tym wynalazku napisane jednak liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum z tego co pamiętam tylko jedna osoba diagnozowała swój ręczny. Usterka choć typowa to jednak problematyczna. W większości przypadków po prostu się nie zaciąga (zerwana linka). Najpewniej to wejdz pod auto i sam postaraj się zdiagnozować oglądając linki i inne podzespoły hamulca. Skoro przypuszczasz że jedna strona chwyta mocniej a druga słabiej to może warto podjechać na diagnostykę i sprawdzić czy to złudzenie czy prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od dluzszego czasu jezdze bez elektrycznego recznego!Mam wymontowana jedna strone czyli jedna linke!Chcial bym to jednak naprawic ale brak mi koncepcji!

Napewno juz spotkaliscie sie z tym problemem bo podobno kolo 100tys to standart!:D

Jest na Allegro gosc w Łodzi co regeneruje linki ale 400 pln to troszke duzo!!!

Fakt ze w serwisie wymieniaja podobno calosc za 2000pln i nie sprzedaja samych linek(nie wiem dlaczego?)? jednak tak prosta awaria jak linka recznego nie powinna kosztowac 500pln!

Prosze jak ktos juz naprawial elektryczny reczny niech sie podzieli doswiadczeniem bo to napewno bedzie poszukiwany temat!

Z gory dziekuje!

Pozdrawiam!

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!