Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z odpalaniem


ADAMMEGANE

Rekomendowane odpowiedzi

panowie wielka prośba mam taki problem: kupiłem renoult megane 96r 1.6 8v i jeżdze nią już ponad rok (bez żadnych awarii), aż do założenia instalacji gazowej(sekwencja) i tu się pojawia problem jak kupie paliwo na stacji to przez jakiś tydzień samochód zachowuje się normalnie tzn. odpala bez problemu i nic się nie dzieje. Mija tydzień i zaczynają się problemy codziennie z ranna nie moge jej odpalić , lub musze bardzo długo "kręcić". może ktoś miał taki przypadek, prosze o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka instalacja? Jak rozumieć kupię paliwo - benzynę czy gaz? Żeby sprawdzić co jest przyczyną, proponuję jak się zaczną problemy z zapalaniem zakręcić gaz na butli, parę dni pojeździć na samej benzynie. Jeżeli nadal będą trudności z zapaleniem, to przyczyny szukać w benzynie i ewentualnie zapłonie. Jeżeli problemu nie będzie to by znaczyło, że rano próbujesz odpalać na podwójnym gazie (benzyna - normalnie i ulatniający się przez noc gaz z nieszczelnych wtryskiwaczy) i silnik się dusi, odpali dopiero jak przewentyluje się układ dolotowy. Nie bardzo widzę wytłumaczenie tego, że przez tydzień po zatankowaniu chodzi dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie co jeszce zobaczyłem, brak tzw. ssania przy odpaleniu zimnnego silnika nie mam wysokich obrotów tylko takie ok 1000 a póżniej rośnie do 1500 i spada do 700 obr./min. wydaje mi sie to troche dziwne.

 

[ Dodano: 2009-06-04, 20:41 ]

panowie to znowu ja. Przez okres jaki nie pisałem jeżdziłem cały czas na paliwie(benzyna), lecz to nie pomogło i nadal mam duże problemy z odpaleniem zimnnego samochodu. czy to możliwe żeby przyczynna mógłbyc czujnik predkości biegu jałowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

właśnie też mam małe problemy z obrotami przy odpalaniu i podejrzewam, że winą jest także brud i popsucie się benzyny w zbiorniku. I mam pytanko - żeby oczyścić sprawy w baku wystarczy pojeździć trochę na samej benzynie, czy trzeba pomyśleć o jakiejś bardziej skomplikowanej operacji??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!