Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuję samochód , po 3 miesiącach akumulator się rozładowuje.Kupuję nowy akumulator Kager 60 , po 3 miesiącach akumulator się rozładowuje.Ładuję go , jadę do elektryka - diagnoza : wszystko ok , za mało pan jeździ , akumulator nie zdąży się naładować.Jeżdżę więcej , po 2 tygodniach aku się rozładowuje.Drugi elektryk - wszystko ok , nie ma co szukać.Jadę z Kagerem do sklepu - aku ok , tylko rozładowany.Zakładam akumulator do drugiego swojego samochodu , podładowuję , jeżdżę tydzień , działa.Zakładam aku do scenica , jadę do 3 elektryka - czego pan chce , wszystko idealne , nie ma co szukać.Wracam do domu , kocham scenica i nawet zastanawiam się czy nie wybrać się do psychiatry z powodu omamów.Naładowany akumulator , jeżdżę sobie cały dzień , stawiam go w garażu , zamykam , rano samochód czarny , 0 prądu.Mam dość.4 raz to samo.

U elektryków sprawdzony komputerem , przyrządami (ładowanie , pobór prądu po zamknięciu itd).Co z tym zrobić?

Scenic 2 , 2004 , 52000 przebiegu , 1,6 16 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając, że w Twoim aucie może być coś nie tak - wybór marki akumulatora NIE był najszczęśliwszy. Pamietaj, jak robisz zakupy w FOCIE lub u ich klienta NIE DAJ SIĘ NACIĄGNĄĆ na markę KAGER. Nie wróżę temu akumulatorowi długiej żywotności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysztof7722, centra (zwłaszcza silver), exide, varta mimo wszystko dobre baterie robi norauto(tzn kupuje od dobrego producenta), ZAP (sznajder)

 

nie polecam BATER, JENOX, AUTOPARTS,

dodam tylko że do scenika 44AH to za mały akumulator możesz go "zepsuć" zostanie przeładowany, ideał to 50-60AH.

Pracuję w firmie gdzie rocznie przechodzi około 100szt akumulatorów różnych marek,poprzez cykl eksploatacji, najwięcej zwrotów reklamacyjnych było do autoparts prawie 60% partii okazała się niesprawna po 2 tygodniach eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje że koledze krzysztof7722 ucieka gdzieś prąd. Weź kolego amperomierz i podepnij go pomiędzy klemę "-" ,a akumulator zobacz jaka jest wartość prądu. Zrób to na wyłączonym silniku i wyłączonych wszystkich odbiornikach prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nietrudno sprawdzić, czy to alarm, czy nie - wystarczy go na tydzień lub dwa wyłączyć i sprawdzić, jak się zachowuje akumulator. Jeśli problemy ustaną, to albo wybitnie kiepski akumulator, albo alarm z jakiegoś powodu pobiera zbyt dużo prądu (oczywiście zakładając, że krzysztof7722 w ogóle ma u siebie alarm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to prawdopodobnie będzie akumulator.Założyłem do scenica 44ah Centry i zobaczę co się będzie działo
Jak mu nie przejdzie daj znać będziem radzić. Niekoniecznie to byłą wina AQ. Czy masz taki przypadek , że czasem po wyłączeniu zapłonu (nawet po zamknięciu siedząc w aucie) szyba kierowcy raz da się opuścić elektrycznie kiedy indziej po wyłączeniu zapłonu nie da się. Podobnie nawiew w kabinie. Raz wiertaliot pracuje na wył.zapł raz nie. Któryś przekaźnik może się podwieszać. Ale najpierw napisz czy przeszło po zmianie AQ choć nie wydaje mi się, żeby ten Keger był aż tak kiepski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T jest NASZ największy problem posiadania Renaulta.

Nie gówniany stan techniczny auta i usterkowość - tylko gamonie, którym się płaci kupę kasy za chęci naprawy.

ASO za drogie na takie zabawy. Szkoda ,że nie mieszkasz bliżej bo taka akurat usterka jest stosunkowo prosta do usunięcia.

Poszukaj sobie bratniej duszy w okolicy, wiesz takiego kumpla w garażu z miernikiem, trochę narzędzi , no i co lubi piwo...łatwiej utrzymać Scenika w gotowości technicznej bez nadmiernych wydatków.

A gadanie na temat lepszości tej firmy aku nad tamtą firmą aku to pierniczenie. Gówniana Centra potrafi w ekstemalnych warunkach użytkowania przetrwać 6 lat co się Boschom nie śniło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek42 piszesz do tej konkretnej usterki "pozostawania" przez chwilę pod prądem czy ogólnie o mechaniku ? Tak się składa , że sam walczę z niektórymi usterkami (akurat w moim Scenicu niewiele, ostatnio walczyłem 2 lata temu z wycieraczkami). Jeżeli piszesz o tej usterce to dawaj, kolega krzysiu pewnie poczyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , dziś o 14 godz odpalał na Centrze , zamknąłem go kartą , pojechałem na zakupy drugim samochodem (na Kagerze , chodzi bez problemu) , o godz 19 scenic "czarny",

0 prądu , akumulator rozładowany do cna.Nie wiem do kogo pojechać , szlag mnie trafia.Jeszcze jutro jadę do mechanika bo od paru dni jeżdżę na "pollution a control" i lampce

servis + ikonka silnika , dzisiaj nie trzymał w ogóle wolnych obrotów.Podładuję aku i jakoś pojadę.Kupiłem 4 latka , żeby nie mieć z nim problemów a jak na razie to wydatki i rosnące rozczarowanie.Alarmu nie mam , cb radia też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!