Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tajemniczy stuk SCENIC II Grand 1.9dci


lizard766

Rekomendowane odpowiedzi

Ogolnie objawy sa takie ze stuk(po prawej stronie) pojawia sie jak ruszam po postoju z parkingu,ale w czsie ruszania ze swiatel to juz nie i np kiedy gwaltownie depne po hamulacach a takze jak np jest mocny zakret, niezaleznie czy w lewo czy w prawo i musze wyhamowac i zredukowac do dwojki i w czasie zakretu jak dodaje gazu czasem jest pojedynczy stuk. Jeszcze jedna sytuacja to jak zjezdzam po parkowaniu z kraweznika kiedy zjezdza prawe kolo to jest stuk.Ale w czasie jazdy po nierownosciach muldach itd nigdy nic nie stuka....Co to za cholerstwo ?

Dodam ze byłem na stacji diagnostycznej i nic nie znaleźli, podejrzewalem lozysko w kolumnie mcpersona ale juz wiem ze to nie to.Moj mechanik mowi ze wg niego to minimalny luz na amortyzatora.Może ktos juz sie zmagal z czyms podobnym[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w megance mojej żony też stukało z prawej strony przy ruszaniu, okazało się że to poduszka silnika była przyczyną.... ale z drugiej strony przy skrecaniu nie było stukania... nie mniej jednak może warto sprawdzić poduszki silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sworzeń wahacza?

Podnieś auto, chwyć za koło, jeżeli rusza się w pionie, ma luz to sworzeń. Możesz podjechać na szarpaki niech sprawdzą co stuka?

 

PS

Zwróć uwagę na końcówkę drążka kierowniczego, daje podobne objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bylem na 2 roznych stacjach obslugi...nic nie znalezli, zdjelem zacisk bo pomyslalem ze moze klocki tak stukaja ale wszystko ok klocki grube blaszki ktore je trzymaja tez oki. Zastanawiam sie nad lacznikiem stabilizatora.Najgorzej ze nic na szarpakach nie moga znalesc....czasem tez mam jakis takie stukanie na wolnych obrotach tak jakby w komorze pomiedzy silnikiem a sciana kabiny tak jakby cos bylo luzne i wpadalo w rezonans .Czasem to jest a czasem nie.chyba musze wlasc pod auto zdjac oslony i poszukac chyba ze ktos ma jakies typy

Stym stukieciem przy ruszaniu jest tak ze jak raz stuknie przy skrecaniu np na maxa w prawo jak cofam przy wyparkowywaniu to potem juz nie stuka przy takim samym skrecie.Tak jakby cos mialo minimalny luz i w wyniku naprezenia lup a potem cicho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po primo

Popraw profil, nie wiem jaki model Megi, a może szczeniak? Silnika 1. diesel to chyba nigdy nie był montowany ?

Po secundo

Tam może stukać wszystko. Zawieszenie niby sprawne, ale do końca nie wiadomo bo sam piszesz, że masz podejrzenie, że to łącznik stabilizatora (jaka Megi :) nie wszystkie to mają). Najlepiej wejść samemu pod auto z jakimś łomem i sprawdzać samemu poszczególne elementy. Może stukać łącznik na rurze wydechowej, taka plecionka, przy okazji sprawdzić, czy jakieś osłony nie są luźne, sprawdzić mocowanie całej rury wydechowej do nadwozia. Może amorki mówią papa, może sprężyny, poduszki na silniku. Elementów jest bardzo dużo, trzeba niestety po kolei sprawdzać i eliminować inaczej nie da rady. Ale na szarpakach powinni to wszystko wykryć, chyba, ze jedynie kasują za sprawdzenie?

Po tertio - pisz po polsku, w polskim alfabecie są takie znaki jak: ą, ć, ł, ó itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe... myślę, że po prostu czasem trzeba przestać szukać dziury w całym :-P

przyczyn może być mnóstwo... być może to gaśnica przy gwałtownych manewrach turla się w szufladzie pod fotelem pasażera i wydaje takie dźwięki 8-)

a swoją drogą, kiedyś jak pojechałem zgłosić jeszcze na gwarancji trzaski dochodzące z szyberdachu w słoneczne dni, to w odpowiedzi usłyszałem mniej więcej coś w tym stylu: "Panie, co Pan chcesz - Renault to jest trzeszczący samochód" :!: :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

szukac warto....wibracje powodowala zerwana 1 z poduszek pod silnikiem,w listopadzie wymienialem glowna a teraz poszla ta i silnik sie minimalnie przesówal zas stukanie przy naprezeniach powodoal lacznik stabilizatora, ciezko to wykryc na szarpakach zas po rozkreceniu sie rozpadl. Teraz wszystko w koncu gra..i nie buczy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!