Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

co oznacza ta kontrolka ???


Rekomendowane odpowiedzi

:-D lepiej tego pokazac nie mogles ....dobrze ze mam zdjecie bo sama bym go nie znalazla :) :)

 

[ Dodano: 2007-06-02, 22:25 ]

wiec narazie nic nie wiadomo...ale odkad jest SUCHO samochod przestal pokazywac ta lampke, ze skrzynia biegow jest wszystko ok...ALE postanowil w inny sposob mnie zaatakowac jak tylko wsiadam rano odpalam silnik wlanczam radio wybieram sobie ktory kawalek ma zagrac, wlancza sie alarm...moge wylonczyc go tylko jak zgasze silnik i wlacze wylacze ALARM...POTEM jest spokoj dopuki nastepnego razu po jakis 9 godzinach znowu postanowie odpalic samochodzik..znowu to samo...czy ktos ma jakies pomysly??

 

[ Dodano: 2007-06-11, 13:34 ]

diagnoza zostala podjeta...po wymianie akumulatora, zostal zaprowadzony samochod na komputer znowu, stwierdzone 2 bledy...nie mam przy sobie kartki wiec dokladnie nie napisze ale 2 najwazniejszy jest w skrzyni biegow ...czujnik cisnienia a wrecz jest ich 2 w srodku 1 na zewnatrz. Oczywiscie nie wiadomo ktory wiec naprawa bedzie kosztowac kolo 500 £ wiec pan powiedzial zeby lepiej sie pozbyc samochodu :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam uprzejmie ta spiralka sie zaświeca od nieprawidłowości wtrysków dzieje sie tak ponieważ kable w megankach strasznie gniją i dlatego się zaświeca ta kontrolką ! a teraz do rzeczy :-D mianowicie w okolicach chłodnicy a dokładniej u jej dołu jest taka gruba wiązka kabli w której jest taki czerwony-różowy cieniutki kabelek ktory gnije i on jest od wtryskwów wychadząc z komputera idzie do zegarów i tam na jego ciągu czeba szukać przerwy ! ja osobiście miałem takie problemy że jak jechałem to mi auto gasło podczas drogi np ostry skręt, jakiś dołek np jak auto umyłem albo było wilgotno to nie chciało odpalić ! pojechałem do serwisu renault i mi zdiagnozowali komputerem i nie wyszła żadna usterka, zaczeli grzebać i okazało sie że to ten kabelek! dolutowali mi 5 cm kabla i koszt łączny usługi 180 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość GazMajster

Sprawa jest banalnie prosta.

Kontrolka ta to nic innego jak w nowszych modelach "CHECK ENGINE".

W Twojej sytuacji powody mogą być dwa.

1. Brak emulatora wtryskiwaczy, który powinien być założony przy montażu instalki gazowej (nie dotyczy silników z jednopuntowym wtryskiem benzyny).

2. Zły skład mieszanki gazowo tlenowej. Trzeba podjechać na regulację.

Innych powodów nie będzie, gdy zapala się po przełaczeniu na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, u mnie to jest ciekawa sytuacja, po przekreceniu nie zapala się kontrolka usterek elektronicznych i z góry wiem, iż nie odpale silnika, zdarza sie to w najmniej oczekiwanym momencie, ostatnio tuz przed wyjazdem na wesele. Jakk po przekręceniu kontrolka sie zapala silnik pali bez problemu, nie wiem co z tym fantem robić, bo to juz trzeci raz w przeciagu 2 miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę temacik :) Czy może ktoświe czemu mi ten o to właśnie "zygzak" mryga na wolnych obrotach (tak do 1500) a potem przestaje jak dodam gazu. Jak wrzucę na luz to też mryga....nie ma reguły czy ciepły czy zimny, objaw jest ten sam.... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Cięcie

Mam dokładnie to samo, od 1500 obrotów w dół kontrolka zaczyna się palić. Powyżej tych obrotów gaśnie. Ktoś rozwiązał ten problem?

Pozdrawiam.

PS: Pomogło wywalenie bezpiecznika na 10 minut (Memo Inject, 5 od lewej strony licząc od dołu)

 

Proszę w regulaminie forum doczytać o zasadach cytowania :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam, u mnie to jest ciekawa sytuacja, po przekreceniu nie zapala się kontrolka usterek elektronicznych i z góry wiem, iż nie odpale silnika, zdarza sie to w najmniej oczekiwanym momencie, ostatnio tuz przed wyjazdem na wesele. Jakk po przekręceniu kontrolka sie zapala silnik pali bez problemu, nie wiem co z tym fantem robić, bo to juz trzeci raz w przeciagu 2 miesiecy.

Witam!

Temat trochę stary ale mnie dzieje się to samo tylko częściej a do tego jak jedzie na lince do mechanika to cudownie zdrowieje a ja płacę. Ma ktoś jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam podobny problem a mianowicie "zygzak" zapala się po energiczniejszym wciśnięciu gazu no tak około 3000 obrotów dzieje się to na gazie jak i na benzynie. Kontrolka nie gaśnie aż do zgaszenia silnika. Zauważyłem jednak że gdy się zapali i zgasimy silnik zaraz go odpalając wszystko jest w porządku kontrolka nie świeci się. Macie może jakieś sugestie pomysły? W instrukcji jest to kontrolka wtrysków i układu rozruchowego czy jakoś tak :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!