Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane Alize - tweetery i nie tylko ;-)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem tu nowy i mam problem ,a wlasciwie kilka spraw w ktorych mam nadzieje mnie oswiecicie <ok>

Sprawa tyczy sie car audio w modelu Grandtour Alize 2005.

Otoz probuje skompletowac do tego modelu jakis w miare przyzwoity i niedrogi sound system. Poszukuje odpowiedzi na kilka pytan.

1. Okazalo sie,ze w moim modelu nie ma fabrycznie zamontowanych tweeterow. Ciekawi mnie,czy to norma,czy normalna sprawa. Wydawalo mi sie,ze tweetery powinny byc zamontowane fabrycznie,ale moze sie myle. Powiecie,jak to jest ?

2. Mam tam zamontowana kieszen na radio Blaupunkta ( niski model - Valencia 34 - dodawany w salonie w 2005 roku - tzw. pierdziawka ) i wlasnie wymieniam go na wyzszy model Acapulco 54 ). Pytanie - czy wystarczy,ze zamontuje w pulpicie tweetery lutujac je do znajdujacych sie tam kabelkow,czy musze jeszcze grzebac cos z tylu w kieszeni radia ?

Jestem laikiem jesli chodzi o car audio,wiec prosze,nie smiejcie sie ze mnie ;-)

3. Nieszczesne "brzeczace" plastikowe oslonki glosnikow w przednich drzwiach. Znacie ten problem ? Jak sobie z tym poradzic ? Na forum znalazlem sposob na pileczke tenisowa,ale ta metoda niestety moze byc zastosowana w starszych Megankach <ok>. Strasznie drazni to brzeczenie i przeszkdza.....

4. Pytanie kolejne - gdzie z tylu zamontowac w moim modelu druga pare glosnikow - przeciez Grandtoury maja zwijana polke zaslaniajaca zawartosc bagaznika ??

 

Z gory dziekuje za kilka slow od Was Drodzy forumowicze,przepraszajac za tak dlugi post :) Przeszukalem wczesniej Wasze szanowne forum,ale nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytania i stad ten post...

 

Pozdrawiam

Alize :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alize,

1. u mnie są

2.nie musisz dłubać w radiu. trzeba tylko w obwód włączyć, wlutować kondensatory 2,2mf co by do wysoko tonowych nie docierało niskie pasmo częstotliwości,

3.nie pomogę- nie wiem

4.w GT jest miejsce w tylnych drzwiach ale to tylko symbolicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alize, w obwód szeregowo, czyli między głośnikiem wysokotonowym a szerokopasmowym, który masz w drzwiach. Np.do wystającego kabelka w podszybiu i do głośniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za te porady....

a jeszcze pytanko co do tweeteorw,bo przymierzam sie do kupna....jest ich generalnie mniejszy wybor niz glosnikow nisko-sreniotonowych...

ktore sa do takiej meganki godne polecenia ? i mniej wiecej w jakich zakresach cenowych ?

czy kazdy tweeter 2,5 cm bedzie pasowal...czy musza byc jakies charakterystyczne ?

 

Pozdrawiam

Alize :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!