Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak są oznaczane szyby?


jerry

Rekomendowane odpowiedzi

Przy oglądaniu różnych autek zauważyłem, że nawet wśród "pewniaków" szyby są różnie nazwane: SEKURIT, SPLINTEX, TRIPLE X, itd...

 

Czy to normalne, żeby autko, które nie miało wypadku miało różne szyby?

Czy na każdej szybie powinien być napis Renault, czy może np Saint-Gobain mógł produkować fabrycznie bez nazwy marki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dopisać Saint Gobain.

Ponieważ, ktoś "miły" wyszklił mi boczną szybę karoserii trochę przyglądnąłem się tematowi. Z nie małą konsternacją stwierdziłem, że w jednym aucie mogą być szyby wszystkich czterech producentów! Np przednia jest SG, boczne w drzwiach np Splintex, boczne trójkątne w drzwiach np. SEKURIT, a tylna Triplex. Oczywiście trafiają się egzemplarze, które większość szyb mają od jednego producenta. Szyby raczej są sparowane, tzn jeżeli przednia boczna kierowcy jest z SG, to boczna pasażera też będzie z SG. Ale już tylne w drzwiach niekoniecznie mogą być od tego samego producenta.

Wygląda na to, że na montażu w fabryce montowali szyby jakie mieli w danym momencie na palecie.

 

Raczej wykluczam, żeby komuś chciało się tak wymieniać bez powodu dowolne szyby, chyba, że auto jest po dachowaniu i w celu ograniczenia kosztów, ktoś założył szyby jakie w danym momencie dostał.

Przednią szybą bym się nie przejmował, wiadomo mogła dostać jakimś kamyczkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wykluczam, żeby komuś chciało się tak wymieniać bez powodu dowolne szyby, chyba, że auto jest po dachowaniu i w celu ograniczenia kosztów, ktoś założył szyby jakie w danym momencie dostał.

Myślę, że nasi spece od klepania aut w stodole z ćwiartek raczej by o to zadbali bo wiadomo klient czepliwy jest i mógłby wyniuchać, że bezwypadkowy jest jakiś nie ten tego. ;-) Poza tym zdarza się, że takie robione modele są bardziej oryginalne niż oryginał z fabryki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macv6, takie cuś znalazłem :

"Dla osób, ktore nie wiedzą jak odczytac datę produkcji szyby przedniej, napiszę, że to chodzi o cyfrę w dolnym prawym rogu (np. 2 oznacza rok 2002) i kropki, które są obok. Liczba kropek mowi o miesiacu produkcji.Jesli kropki są przed cyfrą to oznacza to miesiace od stycznia (1 kropka) do czerwca (6 kropek) a jesli są za cyfrą to od lipca do grudnia (rowniez od 1 do 6 kropek)"

 

forum bezwypadkowe.net

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sergiu83, a ja mam 11 kropek za cyfrą, potem 7. Wiem że ta metoda odczytu daty produkcji z szyby nieco inaczej wygląda w autach produkcji np. Japońskiej. Na pewno w fabryce nie montuje się takich szyb jakie są w danej chwili na palecie <ok> bo to nie czasy socjalistyczne i produkcja Trabanta. Szyby określają pewne normy i tak np. przednie muszą być klejone, tylna może być rozpryskowa, tak samo boczne,. ale to też zależy od marki auta, jego wieku, modelu, wyposażenia np. w kurtyny powietrzne, stąd zamawia się szyby u różnych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, nie bądz taki przewrażliwiony i pretensjonalny, o żadnych DOT-ach odnośnie tych producentów nie wspomniałeś, a czasy montażu z czego się da i jak leci już przynajmniej w UE przeminęły bezpowrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ta metoda odczytu daty produkcji z szyby nieco inaczej wygląda w autach produkcji np. Japońskiej

racja, japońce mają inaczej i ktoś jeszcze ale na pewno nie francuzy <ok>

Tylko które kropki liczyć? np na focie od P_r_z_e_m_o, te za 8-ką czy te pod czy razem :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tylko tyle że te liczby na wysokości E2 oznaczają atest dla danego producenta, to 43R oznacza symbol kraju, w którym został przyznany atest, tu chyba Francja,

Rozmawiałem z gościem, który kleił mi szybę powiedział jedno, praktycznie wszystkie europejskie samochody mają tylko i wyłącznie takie oznaczenia, z których tak naprawdę nie można nic wyczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!