Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

rolka osprzętu, ktoś wymieniał?


adamotoja

Rekomendowane odpowiedzi

witam, szukałem ale nie znalazłem, więc pytam:

wymieniał ktoś przy okazji wymiany rozrządu i paska osprzętu tez rolkę osprzętu? jest taka potrzeba? wymieniać profilaktycznie czy nie? kolejne 150 do kosztów wymiany rozrządu daje już całkiem sporą sumkę...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaleceniach serwisowych jest, żeby to sprawdzać przy okazji wymiany rozrządu i ewentualnie wymienić. Tam jest więcej elementów; napinacz, rolka prowadząca, rolka alternatora.

Co do paska akcesorii - to ja bym wymienił do tylko 50 zł, robota żadna bo do wymiany rozrządu pasek musi być ściągnięty i potem spowrotem założony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo

Rolka prowadząca 40-170 zł

Rolka napinacza 130-250 zł

Rolka alternatora 50-250 zł

pasek 50-100 zł

robocizna pewnie z 100zł.

Ceny nie są dokładne bo ich na ten moment nie pamiętam, gdzieś tam zakodowałem.

Wszystko zależy od producenta i sklepu w którym się to kupi, ASO pomijam bo oni mają chore ceny. Za tą samą część, tylko kupioną w sklepie, trzeba czasami zapłacić 100% więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wykrakałem, okazało się że musiałem wymienić cały komplet rolek osprzętu , 2 rolki + rolka altka kosztowały mnie dodatkowo poza kosztem zestawu rozrządu jedyne 420 pln :-( ale zważywszy na bliżej nieokreśloną historię samochodu chyba było warto dla świętego spokoju a rolka altka dosłownie się rozpadła na 2 części)

pan stwierdził że to ogólnie udany samochód jedynie rozrząd ma jeden z najdroższych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się ciesz, że tylko 420 zł. Mnie pan w sklepie na pytanie ile kosztuje rolka osprzętu (sama rolka, nie napinacz) wyskoczył z ceną 170 zł, w efekcie kupiłem z DEXWAL-a za 45 zł, Tak naprawdę to różnica była jedynie w pudełku, co do zastosowanych materiałów nie będę się wypowiadał bo obie rolki wyglądały podobnie. Kółko, sprzęgiełko alternatora - zaczął od 198zł. Ale i tak kupiłem za 60 tyle, że Made in CHINA, zobaczymy jak się będzie sprawowało. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po moich negatywnych doświadczeniach z chińskimi łożyskami kół (wcześniejsze auta, chciałem zaoszczędzić) wolałem nie ryzykować, nie robię aż tak wielkich przebiegów więc dla mnie to wydatek na 5 lat (mam nadzieję) więc mam wszystkie rolki - rozrządu i osprzętu SKF, paski Gates, pompa Ruville... zwłaszcza że meganką jeździ moja żona...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obie rolki wyglądały podobnie

Tak obie te rolki są identyczne. Nie trzeba kupować z napinaczem, wystarczy samą rolkę i można ją potem założyć na napinacz. Ja kupiłem i założyłem rolki KOYO. Poprzednie tej firmy (jako nieliczna MADE IN JAPAN) wytrzymały ponad 150 tyś km., więc się skusiłem i tym razem na te japończyki, ceny już nie pamiętam, ale na pewno coś koło 100zł. za szt. :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym jak robiłem z alternatorem to sobie je obejrzałem, ale wymieniłem tylko rolkę prowadzącą. Teraz od czasu do czasu coś mi delikatne gwiżdże, prawdopodobnie ta na napinaczu. Nie wymieniłem jej wtedy bo wydawała się dobra. Oglądałem ją i nic nie wskazywało, że coś z nią nie tak. Auto dobija do 150 kkm i pewnie od nowości nie była wymieniana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!