Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana filtru oleju - wierzyć mechanikowi?


malowany

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wymieniam olej i filtr w takiej hurtowni - maja kanał i zmiana oleju jest gratis, jeśli u nich kupi się komplet olej + filtr. Oczywiście stoję nad nimi przez cały proces i patrzę na ręce - w przypadku mechaników też zacznę praktykować.

Ale mam jedno pytanie :!: Mam oleju nalanego trochę ponad max - jakie mogą być tego konsekwencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka pod głowicą za duże cińnienie może być,

 

Bez przesady, po to jest zawór zwrotny aby ciśnienie było regulowane zresztą co ma cisnienie oleju do głowicy? wysadzi ją do góry? :-/ Prędzej puści uszczelka pod deklem zaworów lub uszczelniacz wału. Wszystko zależy od tego ile znaczy te "trochę ponad max" dla pewości że będzie dobrze kup 1-1.5 metra rurki igielitowej w sklepie motoryzacyjnym i strzykawkę w aptece ( najlepiej największą ), przez bagnet odciągnij ( bez skojarzeń :evil: ) nadmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego tez trzeba albo patrzeć mechanikowi na ręce (ale domyślam się ze zmieniając rozrząd zostawiłeś mechanikowi auto na trochę i nie mogłeś nadzorować jego poczynań)albo zawsze prosić o wymienione części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

klasyczny motyw wyśmiewany od lat przez mechaników ...

gdyby mechanik chciał zarobić to by kręcił z rolkami których nie widać pod osłona rozrządu, dodatkowymi niespodziewanie wymagającymi wymiany elementów itd a nie na filtrze za pare pln...

może mechanik to flejtuch i dokręcał go uwalonymi od roboty łapskami, tymi samymi którymi odkręcał stary filtr i spuszczał olej, co sprzyja osiadaniu brudu? kolega kiedyś mi opowiadał jak podjechał do niego gość na przegląd i wymianę oleju i miał na filtrze za 13 pln kropkeę farbą zrobioną...

co do zaufanych mechaników - są tacy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!