Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana filtru oleju - wierzyć mechanikowi?


malowany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie od dzisiaj wiem, że filtr oleju powinno się wymieniać za każdym razem jak olej się wymienia. Byłem u mechanika 3 tygodnie temu i wymienił mi, olej na ELF, rozrząd, filtry itd. niby. Bo dzisiaj robiłem coś przy swoim pojezdzie i zauważyłem, że filtr nie jest pierwszej jakości i nie wygląda na taki co by miał 400 kilometrów przejechane

 

dsc00048bcs.th.jpg

 

 

Jak myślicie, czy mechanik mnie zrobił w balona??? Powiem szczerze, że zakupiłem wszystkie czesci i dałem je mu, ale nie przyglądałem się jak ten nowy filtr wyglądał. Czy spotkaliście się z takimi metodami mechaników, i co w takim wypadku zrobić, bo na 95% filtr oleju mimo ze kupiłem i mu dałem nie został wymieniony w moim Scenic II.

 

Tu też chodzi o sam fakt, bo nie lubie jak ktoś mnie w ten sposób robi mnie w konia, mówiąc, że wymienił itd. Teraz to zaczynam wątpić w wymianę rozrządu itd. Wrrrrr...

 

W poniedzialęk pojade do tego sklepu co kupiłem te filtry i sprawdzę, czy on był inny niż ten co mam zamontowany, co widać na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie coś dziwnie ubrudzony jak na 400 km ale wszystko możliwe bo przecież ostatnio wciąż padało.Może zapomniał wymienić i zostawił stary?Filtr groszowa sprawa i nie podejrzewałbym "oszczędności".Osobiście używam filtrów Mann .Tańsze i chyba lepsze od Purflux'a .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?Filtr groszowa sprawa i nie podejrzewałbym "oszczędności"..

 

Zgadza się, ale mi sie wydaje ze do niego jest ciężki dostęp i nie wymienił i tyle, bo za dużo roboty lub coś, a mnie ściemnił, że wymienił i to mnie boli najwięcej, dałem mu do wymiany rozrząd też, a co w takim wypadku jak tak samo postąpił. Jesli wszystko sie sprawdzi to dosyć , że bedę żądał zwrotu pieniędzy za osatnie wymiany to jeszcze zapłaci mi za 5 litórów oleju i filt oleju jeszcze mi bedzie musiał oddać, który mu dałem nowy .... Wrrrr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego malowany mnie ten filtr wygląda jak by przejechał te 400 km. Filtr po 10.000km czyli po przebiegu jakim sie wymienia olej jest bardziej porysany itp bo to zawsze jakims kamyszkiem oberwie :)Jak ktos juz pisal pogoda ostatnio nas nie rozpieszcza wiec normalnie ze brud do komory silnika sie dostaje.Osobiscie uwazam ze ciezko teraz bedzie ustalic czy ten filtr byl wymieniony czy nie.Generalnie tak czy inaczej gra nie warta jest zachodu bo nawet gdy wyjdzie ze nie jest wymieniony a mechanik sie bedzie upieral ze jest(bo co powie ze przepraszam chcialem pana oszukac no ale nie udało sie <ok> ) to co wezwiesz policje a potem pojedziesz do rzeczoznawcy by uzyskac potwierdzenie i bedziesz sie sadzil o wymiane filtra za kilkadziesiat plnów?Tak to wlasnie jest jak sie nie ma zaufanego mechaniora.Na kazdym forum na ktorym dotychczasowo bylem mozna znalesc podobne tematy.Pozdro i zycze powodzenia Szermloku <ok>

 

Po polsku prosimy- 35 słów w obcym języku w tym poście zamieściłeś. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci dobrze radzę ! Weź sobie piwko, dobrą gazetkę, wyjdź na słoneczko, zrób sobie grila, ciesz się życiem !

Auto przez filtr nie zdechnie. Do tego mechanika już drugi raz jechać nie musisz. Życie jest za krótkie na takie przyziemne problemy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie zdechnie ale sie zaleca zmianę filtra przy zmianie oleju , obicie raczej nie wchodzi w grę przecież jest osłona pod spodem autka,otarci na filtrze moga byc po kluczu jak sie odkręca i zakręca, ale jak ci wymienił to gdzie stary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J

Auto przez filtr nie zdechnie.

 

Na ten temat można dyskutować, ale szkoda czasu.

Masz wątpliwości? Kup filtr i wymień sam, możesz to zrobić bez spuszczania oleju - 10 minut roboty ( z wypiciem piwa, bez piwa 3 minuty ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup filtr i wymień sam, możesz to zrobić bez spuszczania oleju
osobiście nie polecam. Jeżeki to stary filtr to ma tyle syfu, że olej juz jest nie ten tego. Raczej trzeba wymienić razem z oliwą :-/ .

Jeżeli się okaże, że w sklepie, którym kupowałes filtr one inaczej wyglądają i bedziesz miał pewność, że cię oszukał zawsze możesz pojechać do niego i postraszyć.

Możesz powiedzieć, że masz opinię rzeczoznawcy sądowego PZMot i albo ci to poprawi( wymiana łacznie z olejem) albo zgłaszasz sprawę o oszustwo na policji. Może coś da, może nie ale dlaczego nie spróbować dla własnej satysfakcji. I tak pewnie już do niego nie zawitasz.

Poza tym zgadzam się z

Ja Ci dobrze radzę ! Weź sobie piwko, dobrą gazetkę, wyjdź na słoneczko, zrób sobie grila, ciesz się życiem

 

pozdro P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili wymiana samego filtra już nic nie wniesie, trzeba by ponownie wymieniać olej... jeśli udowodnisz mechanikowi, że oszczędził na wymianie filtra (dlaczego nie nazywać rzeczy po imieniu: UKRADŁ!) to powinien ponieść koszt tej ponownej wymiany!

Łącznie ze wszystkimi Twoimi dojazdami w tej sprawie - bo straconego czasu nikt Ci nie wróci. Tylko tym razem nie daj się nabrać, że on to zrobi! Uzgodnij z nim, że przywieziesz rachunek z wymiany, którego wartość będzie musiał pokryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem jest po prostu oznakować sobie krzyżykiem z boczku na filterku i potem sprawa jasna. Mojego znajomego tak chcieli naciąć na filtr oleju w ASO Skody :)

Dzięki temu że miał oznaczony filterek - nie było już żadnej dyskusji.

 

Swoją drogą to straszne draństwo w taki sposób traktować klientów. Na moje szczęście mój mechanik wszystko co robi to robi na moich oczach - przy okazji dowiem się wielu ciekawych rzeczy co i jak się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!