Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy do samochodu z silnikiem K4M 700 można z


Pawelpipi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Walnął pasek rozrządu w w/w modelu oznaczenie silnika 04 (numer VIN) dokładnego numeru silnika jeszcze nie znam - mechanikma mi go dopiero odczytać. Znalazłem w necie silniki o oznaczeniu

1. K4M 9766, DOL 9224; 950 KM NAKRĘCONE 1800 ZŁ

2. k4M 804, B 721113; 2005rok. fabrycznie nowy 2050 zł

 

Nie wiem czy będą pasować, moglibyście na podstawie danych które podałem powiedzieć jakie silniki są kompatybilne z tym modelem. Silników o jakich oznaczeniach powinienem szukać

Numer VIN VF1BA040521338043

 

Proszę o szybką odpowiedź - za miesiąc jadę na wakacje nad morze!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, że pasek poleciał? Co się dokładnie stało? Jakie są uszkodzenia?

Jak pokrzywiło tylko zawory to do roboty jest głowica, Zamkniesz się w kosztach zakupu innego silnika. Co do zakupu silnika byłbym ostrożny z zakupem silnika niewiadomego pochodzenia, z niewiadomym przebiegiem i tak naprawdę nie wiadomo jak zużytym.

Plakietkę z typem silnika masz pod listwą wtryskiwaczy, z prawej strony, na bloku.

Masz tam wszystko typ silnika i jego numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki za szybką odpowiedź.

Jeden z silników który podałem jest fabrycznie nowy !!! i na taki wygląda na zdjęciu na allegro. Drugi nie wiem w 100% ale też wygląda na nowy. Numery i oznaczenie silnika poda mi mechanik jutro wtedy zapodam na forum możne ktoś podpowie odnośnie kompatybilności. Wymiana silnika wydaje mi się nie głupią sprawą zwłaszcza że robocizna związana z naprawą głowicy czy wymianą zaworów będzie porównywalna z ceną montażu silnika. Nakręcone mam 150 tys w tej chwili więc jakby udało by się wymienić na nowy silnik to myślę że nie było by tak źle.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelpipi, jak masz Meganę z 99 roku, to jest Megane I phII, a nie jak masz w profilu Megane II - to wprowadza w błąd.

Silnik 1.6 w M II to nie ten sam silnik co w M I i pewnie potrzebna będzie wymiana komputera i reszty gratów. P_r_z_e_m_o dobrze radzi, zrobisz sam silnik i będziesz śmigał, a jak chcesz silnik z M II to już będzie większa lub mniejsza rzeźba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[przeniesiono- scalono]

Witam!

 

Czy można włożyć silnik K4M 804 bez osprzętu do starszej Meganki z 1999r 1.6 16V RXE, która miała K4M 700. Znalazłem w necie silnik fabrycznie nowy w dobrej cenie, a nie znam się. I jeśli można takowy założyć to czy trzeba spełnić jakieś dodatkowe warunki np. wymiana komputera sterującego lub elementów innego osprzętu silnika?

 

Dzięki za rzeczowe odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie umiesz czytać ?

Już Ci to napisałem w tym temacie http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=12122...ghlight=#121228 po co zakładasz nowy temat i znowu pytasz o to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Sorry że marudzę, zadałem pytanie w prost j/w.

Nie zapytałem czy naprawiać mój silnik, co sie mogło z nim stać itp. itd. Pytam czy można ewentualnie zamontować inny silnik o takim to a takim symbolu do takiego a akiego modelu. Jeśli ktoś może mi powiedzieć cos w tej kwestii to będę bardzo wdzięczny, jeśli nie to trudno.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz!

Możesz włożyć każdy silnik montowany w renault, pod warunkiem, że będzie miał odpowiednie mocowanie. Sprawdź sobie jakie były montowane silniki w Twoim modelu i roczniku, i taki silnik włożysz do auta bez najmniejszych problemów. Osprzęt mechaniczny jest nieistotny, no może nie do końca, on zawsze będzie działał. Najważniejszy jest komputer, musi być on dobrany do konkretnego silnika. Nie da się dowolnie zamieniać komputera. Prawdopodobnie masz K4M700 i jak taki znajdziesz włożysz bez najmniejszych problemów, podepniesz czujniki i będzie działał. Pomijam zupełnie stan tego "nowego" silnika.

Jeżeli natomiast będziesz chciał włożyć tak jak piszesz K4M8XX pochodzący z MeganeII to

1) nie wiem czy ma takie samo mocowanie

2) nie wiem czy nie trzeba zmienić skrzyni biegów, albo tylko samej osłony koła zamachowego i sprzęgła

3) nie wiem czy nie ma w nim innych czujników, być może trzeba mieć również wiązki kabli do osprzętu silnika.

4) na 100% potrzebny jest komputer, najlepiej żeby był od razu z silnikiem, czyli sparowany.

5) nie wiem co w wydechem, być może trzeba będzie wymienić przynajmniej I-szy odcinek z katalizatorem,

Oczywiście wszystko można to zrobić to jedynie kwestia pieniędzy, wiedzy, doświadczenia i czasu. Spodziewaj się raczej sporych kosztów, mogą one spokojnie przekroczyć wartość Twojego auta.

Dlatego napisałem, żebyś powiedział co się tak naprawdę stało w silniku? W 95% przypadków głównie dochodzi do pogięcia zaworów. W takim przypadku koszt regeneracji głowicy to od 500-1000 zł, w zależności od tego co trzeba wymienić.

Całość naprawy; regeneracja głowicy, nowy pasek rozrządu z rolkami, pompą wody, olejem, robocizną powinien się zamknąć w okolicach 2000 +/- 300 zł.

Teraz jasne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odgrzewam temat....mam następujące konkretne pytanie:

 

Czy do Meganki 1.6 16v RXE z 2000 roku z silnikiem K4M700 podejdzie silnik K4MA700 ???

<><><><><><><><><><>><><><><>

czym różnia sie te silniki???

<><><><><><><><><><>><><><><>

PS. na wielu zagranicznych serwisach aukcyjnych znalazłem aukcje jak np TA AUKCJA przez co wydaje mi sie że ten silnik podejsdzie ale prosiłbym o pewne i fachowe odpowiedzi

<><><><><><><><><><>><><><><>

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :) no i Wesołych Po Świętach ;)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!