Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Buczenie przy 80km/h, Wahacz ociera o tarcz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może od początku opiszę swój problem, otóż miałem wymieniane łożysko koła przód prawa strona i po tej wymianie (tego samego dnia) usłyszałem ocieranie, ale tylko przy max skręcie w prawo. Byłem na reklamacji z tym, ale nic nie znaleźli. Szukałem i znalazłem, skrzywiony wahacz prawego koła i ocieranie właśnie jego o tarczę hamulcową. Dziś wymieniłem ten uszkodzony wahacz, ale jest jedno, ale. A mianowicie odległość wahacza (końca) do tarczy jest mniejsza o ok. 0,5cm. w porównaniu ze stroną lewą, gdzie wszystko jest w porządku. Co prawda ocieranie występuje, ale bardzo sporadycznie i już tylko przy skręcie max w lewo tym razem. Mierzyłem dziś odległość końca zwrotnicy (tam gdzie wchodzi sworzeń w zwrotnicę) do tarczy i wychodzi mi ok 0,5cm. mniejsza w porównaniu ze stroną lewą. Czy mogła uleć uszkodzeniu zwrotnica??? Czy w trakcie wymiany ktoś mógł niewłaściwie podejść do tematu i uszkodzić wahacz (wiem, że przed wymianą łożyska tego nie było), a co za tym idzie i zwrotnicę??? Proszę o pomoc i wszelkie sugestie, POMOCY. Dodatkowo zauważyłem, że przy jeździe prędkość ok 80km/h i skręcie w prawo nawet minimalnym, słychać jakby buczenie (jakby łożysko), sprawdzane były wszystkie łożyska i są dobre. Czy może mieć to też jakieś powiązanie z tą nietypowo małą odległością wahacza o tarczy??? PROSZĘ O POMOC!!! Mam jeszcze małą prośbę, czy mógłby ktoś z kochanych forumowiczów zmierzyć jaka jest u niego odległość wahacza (koniec) do tarczy hamulcowej w linii prostej, oraz odległość zwrotnicy (tam gdzie wchodzi sworzeń) do tarczy hamulcowej, chciałbym mieć jakieś porównanie.

 

Sprawa ocierającego wahacza załatwiona-była to jedynie kwestia małej regulacji 3-4mm. na chwilę obecną jest wszystko w porządku.

Ale pozostaje jeszcze problem z buczeniem przy prędkości ok. 80km/h pojawia się tylko w trakcie skrętu w prawo lub nawet minimalnym ruszeniu kierownicą gdzie ciężar auta przenosi się na lewą stronę. Słyszalne to jest tylko przy tej prędkości, nie jest głośno, ale słychać, a dodatkowo odczuwam małe drgania na pedale gazu. Czyżby to było łożysko??? Zaznaczam przód jeżeli chodzi o łożyska został wymieniony, a tył sprawdzany i jest podobno ok (gdy przenosi się ciężar całego samochodu to lewą stronę to wiadomo, że nacisk na koła jest dużo większy i może to wtedy nie wyjść na diagnostyce łożysk), więc cóż to może być... dźwięk jest raczej słyszalny z tyłu hm??? A może to opony, na chwilę obecną mam założone nowe DUNLOP SP SPORT 01. Pomóżcie lub odradźcie co mogę jeszcze sprawdzić?

 

[ Dodano: 2010-05-24, 23:24 ]

Witam,

 

po długim czasie, mogę raczej może nie do końca jednoznacznie stwierdzić, że problem tkwi w oponach... asymetrycznych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!