Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w 1.6 16V (6bieg) a 1.5 dCi 110 FAP


Kakash

Rekomendowane odpowiedzi

u benziny mas tez ten problem
u mnie w Scenicu 1,6 16V tak samo, przy klimie delikatne przymulenie czuć tym bardziej w komplecie na pokładzie. Nie wiem czy wiecie ale ponoć (nie sprawdzałem u siebie) w Reni jest tak , że jak obciążysz na max to klima wyłącza się chwilowo i włącza znów jak silnik nie jest dociążony maksymalnie. Mógłbym i to potwierdzić wstępnie, bo kilka razy pod dłuuuugą górę z butem w podłodze przestałą mrozić. :mrgreen:

 

Co do spalania : Scenic w mieście koło 9 w trasie bardzo delikatnie 7 mniej delikatnie czyli (140km/h) też zbliża się w okolice 9L/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest lekke opoznienie przy wlaczone klimie...ale u mnie az 3 sekund to nie ma...ale ja ogolnie zadko wlaczam klime gdyz do pracy mam 20km to czy jest jakis sens..?? mnie troche martwi to ze przy odpalaniu samochodu gdy jest "zimny" to przez ok 5 sekund wbija sie w obroty ,gdy jest "cieply" to wszystko jest ok..nie nie wiem czy to normalne jedni mowie ze nie a drudzy ze tak..macie cos takiego?? pojechalbym do serwisu ale nie chce mi sie sluchac ze ten typ tak ma;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

U mnie spalanie jest jak do tej pory niestety spore - komputer pokazuje w tej chwili 9,9 średnio. To przy tym silniku zdaje się "najlepszy" wynik na forum. Chyba, że inni mają tendencję do zaniżania...

Jeżdżę dość dynamicznie, lecz w większości sytuacji zmieniam biegi niewiele później jak pokazuje podpowiadaczka. Inna rzecz, że kliamatyzator praktycznie zawsze włączony jest w trybie auto soft na 20,5'C, niezależnie od pory roku. No i niestety zdecydowana większość z pokonanych 10000 km to krótkie odcinki w mieście i to w porach szczytu. Wychodzi na to, że w Szczecinie mamy najbardziej zabójcze korki...

Na spalanie jednak nie narzekam. Dopóki nie przekraczam 10 - jest to do zaakceptowania. W końcu to benzyna, a nie mały diesel.

Wkurza mnie jednak fakt, że w służbowym aucie, z którego korzysta codziennie 5 osób z mojej firmy (również w większości po mieście na krótkich odcinkach) komputer pokazuje średnio 8,2. Dodam tylko, że to Honda Civic 1.8 16V 140KM, którą w razie potrzeby można pod sobą zwinąć asfalt w rulon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że kliamatyzator praktycznie zawsze włączony

Nie rozumiem po co. Ja daje na soft albo auto i wciskam AC Off i jest to jedynie taka roznica ze klimatyzator nie chodzi a temperatura i tak jest automatycznie regulowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega thomaskce wystarczy nacisnąć guzik "auto" i następnie "AC off" komputer będzie utrzymywał wybraną temp. oraz zmieniał automatycznie nawiewy jak w przypadku jazdy na "auto" z tą małą różnicą, że bez Klimy. Chociaż przyznam, że jak auto jest zasypane i wcisnę przycisk " Max" to rewelacyjnie odmraża mi przednią szybę :-) Jedak klima to klima.

Mam pytanko bo niby coś tam piszę o tym w książce ale jakoś tak mnie nie przekonuje czy to prawda, że w przypadku opcji " Auto-soft" klimatyzacja jest automatycznie włączana i wyłączana ??? i to samo się tyczy zamykanie obwodu powietrza ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiłem 20 stopni i nawiew na siebie bez funkcji soft albo auto, po rozgrzaniu silnika z nawiewów leciało ciepłe powietrze, gdy w samochodzie zrobiło się ciepło, powietrze leciało zimne, podniosłem temperaturę do 21 i znowu leciało ciepłe. Tak jakby temperatura utrzymywana była niezależnie od funkcji automatycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Mam pytanko bo niby coś tam piszę o tym w książce ale jakoś tak mnie nie przekonuje czy to prawda, że w przypadku opcji " Auto-soft" klimatyzacja jest automatycznie włączana i wyłączana ??? i to samo się tyczy zamykanie obwodu powietrza ? Pozdrawiam

 

jeżeli dobrze pamiatam to opcja "Auto-soft" powoduje tylko delikatniejszy nadmuch powietrza - ale upierał sie nie będę. a przynjamniej chodzi o wysiwetlacz to nie pojawiaja sie zadne objawy właczenia/wyłaczenia klimy, lub zamykanie obiegu powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...cut...

Wkurza mnie jednak fakt, że w służbowym aucie, z którego korzysta codziennie 5 osób z mojej firmy (również w większości po mieście na krótkich odcinkach) komputer pokazuje średnio 8,2. Dodam tylko, że to Honda Civic 1.8 16V 140KM, którą w razie potrzeby można pod sobą zwinąć asfalt w rulon...

 

Ojciec ma takiego Civica.

1. Nie zwija asfaltu w rulon. Jest przeciętnie dynamiczny.

2. Nie schodzi poniżej 10,5 w Gdańskich korkach (które nie są zbyt problematyczne w porownaniu z np. warszawskimi lub Łódzkimi).

 

8,2 to moze na autostradzie + 1/3miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkotek Chodzi o to, że w Megane II w przypadku naciśnięcia guzika " Auto" to klima była włączana tylko jeżeli było to konieczne i oczywiście było to widoczne na wyświetlaczu "AC" natomiast w nowej Megane takowej informacji nie ma :-( :-( i po obrotach wnioskuje, że klima chodzi 24/h :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co. Ja daje na soft albo auto i wciskam AC Off i jest to jedynie taka roznica ze klimatyzator nie chodzi a temperatura i tak jest automatycznie regulowana.

Sprawdzałe dzisiaj u mnie funkcja soft lub auto wykluczają się z AC OFF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkcja soft lub auto wykluczają się z AC OFF

Nie rozumiem co przez to rozumiesz :-/

Wykluczaja sie bo lampka przy auto lub soft gasnie ? :-)

caly czas jezdze z AC Off i temperatura sama sie reguluje, wiem co pisze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!