Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w 1.6 16V (6bieg) a 1.5 dCi 110 FAP


Kakash

Rekomendowane odpowiedzi

Wykluczaja sie bo lampka przy auto lub soft gasnie ?

Wybranie funkcji AUTO lub SOFT a następnie AC OFF powoduje wyłączenie lampki AUTO lub SOFT, ponowne wybranie jednej z nich wyłącza lampkę AC OFF.

Oczywiście piszemy o lampkach, ale zakładam że chodzi o konkretne działanie systemu.

Thomaskce czy możesz wybrać dwie funkcje naraz SOFT i AC OFF ? (mowa o lampkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomaskce czy możesz wybrać dwie funkcje naraz SOFT i AC OFF ?

Jesli chodzi o same lampki to nie ma takiej mozliwosci.

Jesli chodzi o automatyczna regulacje temperatury to dziala ona tak samo jak przy wybraniu opcji Auto, Soft badz Fast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przyciski Auto Soft i Fast służą do regulacji pracy nawiewu w połączeniu Z klimatyzacją. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie by ręcznie ustawić sobie nawiew pożądany i wyłączyć klimatyzację. Temperatura będzie osiągana niezależnie od AC. Tym samym jeśli dacie sobie Soft/Auto/Fast i wyłączycie klimę układ zapamięta ostatnie ustawienia i będzie pracował na nich bez użycia klimatyzacji. W tym przypadku będzie sterował mocą i nawiewami.

 

Zauważyłem chyba jeden bug tej funkcji. Może raz przypadkowo uzyskany. Otóż na dworze +2, a ja chcę mieć 21 stopni w kabinie. Włączyłem na soft i wyłączyłem klimę. Silnik nie rozgrzany więc zaczął mi wiać zimnym powietrzem oO Na włączonej klimie sytuacja taka nigdy nie miała miejsca, tj. brak nawiewu dopóki powietrze nie było wystarczająco ogrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem chyba jeden bug tej funkcji. Może raz przypadkowo uzyskany. Otóż na dworze +2, a ja chcę mieć 21 stopni w kabinie. Włączyłem na soft i wyłączyłem klimę. Silnik nie rozgrzany więc zaczął mi wiać zimnym powietrzem oO Na włączonej klimie sytuacja taka nigdy nie miała miejsca, tj. brak nawiewu dopóki powietrze nie było wystarczająco ogrzane.

 

dokladnie... klima ma "bugi":) niestety sprezarka pracuje nawet przy +5 lub +10 na auto. Trzeba recznie wylaczyc AC, a wtedy nie dzialaja profile Soft lub Fast. Troche to wkurzajace (niepotrzebna praca sprezarki kosztuje paliwo), ze tak "standardowe" rozwiazanie Renault wymyslilo od nowa i co tu duzo mowic... skopali.

 

a co do wiania zimnym to nie zauwazylem (jezdze na OFF od 2 tygodni, dziala bez zarzutów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było o średnim spalaniu:

1.5dci 85KM/200Nm podbity na 105/240

średnia z 11.500km - 4.85l/100km to było z lata

teraz z zimówek i mrozów mam już 5.4 i resztki jakieś.

Kto nie chce, nie wierzy :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIII 1,6 16V przejechane 24kkm i średnie spalanie waha się od 7,3 do 7,8 l/100km w zależności od tego kto jedzie i czy w trasie czy "wokół komina". Klima najczęściej włączona na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to ladnie pala te wasze autka...

ja w miescie moge osiagnac okolo 9-9,5l /100km,

ale jak narazie srednie mam na poziomie 11l/100km,

uzywam klimy nonstop, podgrzewanie foteli tez codzien rano.

Ekonomicznie tez nie jezdze, czesto wkrecam pod czerwone pole.

To chyba nie najgorszy wynik, mimo wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do wiania zimnym to nie zauwazylem (jezdze na OFF od 2 tygodni, dziala bez zarzutów).

 

1. Podobno nowoczesne systemy regulują pracę sprężarki i mimo, że jest włączona, to wpływ na spalanie ma absolutnie minimalny (takie też powinny być w Renault)

2. Wystarczy włączyć nawiew na szyby i po jakimś czasie wrócić do zwykłego nawiewu :)

 

Sezon zimowy rozpoczęty porządnie, więc moje średnie z włączoną klimą na soft w 100% daje okolice 10l w mieście zakorkowanym. Po zmianie opon na zimowe średnie podaje 13.5l (co oni w tym ASO robili? oO) i teraz spada dość szybko do 12l... Zobaczymy co dalej.

 

Z ogólnych obserwacji uznałbym, że w przypadku 1.6 dla ruchu miejskiego bezpiecznie można założyć te 10l. W trasie spada do 6l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Megane III z silnikiem 1,6 16V 110Km, przejechane 12kkm, średnie spalanie mam pomiędzy 7,4 a 8 l/100km w zależności czy jedzie moja Żona czy ja ;-) Klime mam cały czas na AUTO.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie średnie spalenie z pierwszego 1000 km wg. komputera 8.2 l/100km. Jazda 50/50 trasa/miasto w większości z włączoną klimą.

Teraz w czasie mrozów i śniegów, jazda tylko po mieście spalanie 11.4 l/100km.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy to normalne, że moja Megi (1.6 16V) pali w trasie 7,5/100km? Prędkość: 100-120km/h. Filtry wymieniane 7 tyś km temu. Myślałem, że zima itp, ale przyszła ładna pogoda, a spalanie nie zmalało... Jeśli to nie normalne to od czego powinienem zacząć sprawdzanie? Wiem, że do wymiany mam KZFR, ale czy od tego też to spalanie zależy? Na kompie jeszcze nie byłem. Ostatnio (czyli właśnie te 7 tyś km temu) nic nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że moja Megi (1.6 16V) pali w trasie 7,5/100km? Prędkość: 100-120km/h.

 

Z moich obserwacji, tak. Przy 90km/h mam około 6,5, więc jak widzisz, są to bardzo normalne wskazania. Niestety <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!