Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w 1.6 16V (6bieg) a 1.5 dCi 110 FAP


Kakash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie, ile mniej-więcej pali (w lecie/zimie) Renault Megane III w wersjach silnika 1.6 16V (6bieg) i 1.5 dCi 110 FAP? I który uważacie za lepszy?

Chcialbym żeby auto nie palilo za dużo, ale zachowalo chociaż minimum "kopnięcia", bo troche "nie teges" zeby samochod o takim sportowym wygladzie kaszlal :mrgreen:.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję udać się do salonu na jazdy próbne - zobaczysz, który Ci bardziej przypasuje. Jeśli ma za dużo nie palić przy "kopnięciu" to polecam dCi :mrgreen: , ale bez FAP-a. Miałem okazję testować MIII 1.6 i w porównaniu do mojego GT 1.5 dCi wydawał mi się ociężały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja sie moze wypowiem... w zeszlym tygodniu zrobilem mala traske na zachod :mrgreen:

4tys km

 

1.6 16V

Polska - krajowa, predkosc 90 - 100 kmh - Gdansk - Kolbaskowo (granica) srednie spalanie 6,7l /100km

 

Niemcy - autostrada predkosc 120 - 140 kmh, srednia 7,8 - 8,2 l/100km

przy czym faktycznie predkosc byla prawie stala przez ok 800km,

proby "bicia rekordu predkosci" drastycznie zwiekszaly spalanie

(160km/h - 12l-13l, 180km/h - ~16-17l)

 

O kopnieciu ciezko tu mowic... jak oczekujesz kopniecia to proponuje 2l benzyna albo diesel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie stoisz w korkach i potrafisz jezdzic w miare ekonomicznie to zmiescisz sie w 8,5.

Ja w trybie mieszanym mam ok 7,7 (komputer pokazuje 8,1)

 

na trasie jadac 150-170 zmiescisz sie w 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma się komputer to na chwilowym spalaniu idzie bardzo szybko nauczyć się jeździć oszczędnie :mrgreen:

U mnie średnie spalanie na kompie to 7,1 z czego 80% to po mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zależy jakie ma się priorytety. W sumie wybierając benzynę 110 konną a nie 80 konnego diesla nie robimy tego po to, żeby się wlec przez miasto. Mi spala 8,7-9.2 przy normalnej jeździe w mieście.. Nie muszę chyba dodawać też, że miasto miastu nie równe - Wrocław królem korków. Jeżdżę dość dynamicznie ale staram się też zwracać uwagę na ekonomikę. Często w przypadku jazdy samochodem ekonomika jazdy i dynamika w parze nie idą (często choć nie zawsze) :mrgreen:

Miałem podobny dylemat w wyborze, tylko że w MII. Wybrałem 1.6 16v i ciągle nie wiem czy dobrze zrobiłem. Oba auta fajnie jeżdżą moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ekonomia trochę wzięła górę, wiadomo paliwo drożeje z dnia na dzień. Wmieście raczej 3000 obr. nie przekraczam. W trasie jak jade ok 100-110 km/h to pali mi ok. 4-4,5 l. wg. kompa of koz :mrgreen:

Zastanawiałem się na ropniakiem, ale jakoś warkot klekota do mnie nie przemawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 moze nie, ale ~6l jest osiagalne jadac 80 - 90kmh, po prostej na tempomacie :mrgreen:

 

Aaaaa tak poza tym zauwazylem, ze uzywajac ciagle tempomatu tez mozna znacznie obnizyc spalanie... wyglada, ze jednak komputer lepiej wie ile przepustnice trzeba otworzyc...

ja staram sie uzywac go gdy tylko sie da.

 

Mi w Gdansku bierze 9 - 9,5l przy normalniej jezdzie,

moze jak by korki omijac to mniej by wyszlo...

Przewaznie przemieszczam sie gdy ruch jest spory dlatego tez ponizej 9l nie idzie zejsc.

Wieczorne przeloty przez trojmiasto, gdy jest maly ruch daje spalanie ~8- 8,5ll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 1.5 dCI 78kW, bez FAP

autostrada, rovna droga, zadne gurky, na 6-tke:

90km/h 4-4,5l

110km/h 5,5l

140km/h 7-7,5l

170km/h 10-11l

 

jazdy mimo miasto, nie po autostrade , 55-60km/h( viosky)/100-120km/h, srednie spalanie 5,5l

 

10km trasa bez statia, start s zimnym silniko, ekonomicne, caly cas 60km/h na 4-tke, srednie spalanie v lete 5/ a zimom 6-6,5l.

 

autostrada, silny viatrz, srednia predkost dla PP(tak samo dla GPS) 123km/h, srednie spalanie 8l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ssp, Mirec_Slovakia, wlasnie chyba kupie w koncu ten 85 konny 1.6 cdi. Chociaz powaznie rozwazam 105 konny. Zobacze roznice w cenie :mrgreen:.

Bardzo dziekuje wszystkim za odpowiedzi, mam nadzieje ze dolacze do waszego grona posiadaczy renualt!

Swoja droga, jak ma sie sprawa w podstawowej wersji wyposazenia auta z radiem tym zwyklym, i tym odplatnym? Bo nie wiem na ile oplaca sie kupno tego odplatnego, czy nie lepiej zrobic sobie za ten tysiac porzadnego naglosnienia w serwisie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!