Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpie na lpg ale tylko na gorącym silniku.


siwas

Rekomendowane odpowiedzi

Ja podpinałem pod komputer diagnostyczny silnika i wszystkich innych systemów Scenica a nie pod komputer LPG. Kolega zrobił diagnostykę, posprawdzał wszystkie parametry silnika i wyszperał że czujnik temperatury pokazuje +119 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podepnę się pod temat.

Mam podobny problem w megane 1.6e 8v sterownik LPG BRC mod. Blitz. Strzela na gazie przy ruszaniu jak jest ciepły tylko po tym jak silnik pochodzi na wolnych obrotach około 20-30s lub więcej. Przy zimnym silniku nic takiego nie występuje. W czasie jazdy czy w przypadku jak krótko pracuje na wolnych obrotach kilka s. też nic takiego nie występuje. Wymieniłem świece, przewody WN na NGK i problem jest dalej. Cewki też wymienione jedna rok temu druga 2 miesiące temu. Byłem u gazownika ustawił coś na parowniku tylko korzystając z analizatora spalin. Może ktoś spotkał się z tym problemem co to może być. Czy to może gazownik powinien lepiej wyregulować instalację czy może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie na ciepłym silniku podawana jest zbyt wysoka dawka gazu, lub jest podawana w złym momencie.

Gazownik powinien jeszcze raz sprawdzić dobrze instalację.

Niech zwróci uwagę, czy silniczek krokowy się nie zacina i jakie ciśnienie jest na parowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich, ja też miałem problem z gazem w swoim aucie, strasznie go muliło i nie bardzo miał siłę, ale już wszystko jest ok, nie wiem czy w każdym samochodzie z lpg ale u mnie jest emulator, no i on padł, po przełączeniu na gaz odcinało mi tylko 2 wtryski, a w 2 pozostałych spalał i gaz i benzyne, tylko że benzyna zalewała go i zamulała, teraz jest ok, a sprawdzić można odpinając emulator po przełączeniu na gaz i przejechać kilka km. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety okazało się że parownik się kończy i na wolnych obrotach nie pracuje stabilnie. Przy zubożaniu mieszanki przez parownik i gwałtownym dodaniu gazu bardzo zubaża się mieszanka co prowadzi do strzelania w dolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podłączę się pod temat, choć objawy mam nieco inne. Silnik szarpie zarówno na benzynie jak i na gazie. Bardziej jest to odczuwalne na rozgrzanym silniku, choć nie jest to jakaś drastyczna różnica. Szarpanie ma miejsce przy wolnym dodawaniu gazu. Jak wcisnę gaz w podłogę lub jadę ze stałą prędkością Renata nie szarpie. Wystarczy, że lekko nacisnę gaz i zaczyna się szarpanie. Na jałowym biegu silnik chodzi równo, nie mam problemów w obrotami, tzn. nie falują jak w wielu innych przypadkach.

 

Do tej pory zostało zrobione/sprawdzone:

- wymienione świece na Eyquem zgodne z zalecaniami Renault (dodatkowo sprawdzone na drugim komplecie)

- sprawdzone cewki (dodatkowo przełożone od innej Renaty)

- wymieniony filtr powietrza, paliwa

 

Po podłączeniu pod komputer (CLIP) wyskakuje błąd DF052 - obwód wtryskiwacza 1 cylindra. Poszedłem tym tropem i odpiąłem podłączenia gazowników do wtryskiwaczy benzynowych, zostawiając podłączenia tak jak było przez założeniem instalacji gazowej. Skasowałem błąd DF052 i ruszyłem w drogę. Podczas jazdy (ok. 20km) samochód nie szarpał. Po powrocie podłączyłem CLIPa i błędu nie było. Podłączyłem instalację gazową tak jak było wcześniej, znów pojechałem pojeździć i szarpanie oczywiście było i kochany błąd DF052 wrócił. Jak widać coś nie hula z LPG i to ono jest tu chyba winowajcą. Dodam tylko, że instalację mam ok 2 lat - na gazie przejechanie ok 55000km, instalację STAG-300, reduktor Tomasetto, listwę Magic Jet (wymieniona ok 2000km temu), filtry zmieniane regularnie. Czy macie pomysł co sprawdzić i jak sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem instalację gazową tak jak było wcześniej, znów pojechałem pojeździć i szarpanie oczywiście było i kochany błąd DF052 wrócił

Jeździłeś na gazie czy tylko podpiąłeś kable, ale jeździłeś na benzynie ?

Czy macie pomysł co sprawdzić i jak sprawdzić?

Śmignąć do gazownika aby sprawdził ustawienia i sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłeś na gazie czy tylko podpiąłeś kable, ale jeździłeś na benzynie ?

Po ponownym podpięciu kabli od LPG jeździłem i na gazie i na benzynie - objawy te same.

Śmignąć do gazownika aby sprawdził ustawienia i sprzęt.

Wolałbym sam sprawdzić, bo w ostatnim czasie trochę zainwestowałem w Renatę, więc kolejne wydatki wolałbym ograniczać:-D Jak nie dam rady, to będzie to nieuniknione, więc od razu mam kolejne pytanie - zna ktoś dobrego gazownika w okolicach Otwocka?

W załączniku wrzuciłem moje aktualne ustawienia. Komputer był resetowany i nie wiem czy wszystko mam teraz dobrze ustawione. Szczególnie ilość cylindrów na cewkę. Mam silnik K4M, więc 4 cylindry i 4 cewki, ale jak ustawiłem na cewkę pojedynczą, to miałem dwa razy większe obroty w AC Gas Synchro niż rzeczywiste i odcinało mi gaz przy 3000 obrotów, bo komputer traktował to jak 6000. Poza tym, w instrukcji do STAG-300 jest napisane - "W niektórych wersjach Renault Megane próg detekcji obrotów należy ustawić na poziomie 10[V]".

post-10105-1302799931_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cewkę pojedynczą albo 4 cewki, nie powiem teraz bo mówię z pamięci, a auto odstawiłem to nawet z kompem nie pójdę. Ale nie jestem pewien czy nie zależy to od miejsca podpięcia czujnika (kabla) obrotów, ja mam chyba podpięty do cewki (nie pamiętam kurcze :roll: )

Przełączanie cylindra mam na 0ms, ciśnienie ok 1,2bar ale to zależy od dysz wtryskiwacza. Typ wtryskiwacza mam valtek 1 om, ale matrix też jest ok (testowałem oba rodzaje i żadnych różnic).

 

Jak mapa gazu ?

Aaaaaaaaa zrób jeszcze próbę i przełącz 1-szy wtryskiwacz na pb i zobacz czy wtedy będzie ok. MJ mają różne opinie.

 

Aha i masz trochę niskie napięcie ładowania. U mnie stag przekłamuje o 0,1V, więc zakładając u Ciebie taki sam błąd to ładowanie coś słabe.

 

[ Dodano: 2011-04-14, 19:28 ]

Po ponownym podpięciu kabli od LPG jeździłem i na gazie i na benzynie - objawy te same.

Czekaj. Jak podpiąłeś wtryskiwacze benzynowe do instalacji gazowej to od razu zaczęła się szopka na benzynie czy dopiero po jeździe na gazie ?

Jak do razu to może coś jest z kablami lub sterownikiem, a jak po jeździe na gazie to duże prawdopodobieństwo, że jakieś rozstrojenie gazu przestawia komp benzynowy.

Raczej w obu przypadkach gazownik się przyda, bo np. staga sam nie podmienisz (chyba że masz 2-gi pod ręką :-D).

 

[ Dodano: 2011-04-15, 16:33 ]

Podpiąłem dzisiaj kompa i też mam ustawioną cewkę podwójną czyli obaj mamy sygnał obrotów brany z cewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mi też szarpie na ciepłym silniku. Przewody i świece wymieniałem niedawno.Chyba mam padnieta cewkę, bo po zdjęciu przewodów z jednej z nich w odległości około 2cm od cewki z końcowki kabla idzie dluga niebieska iskra, tego nie ma w pierwszej. Chciałem się upewnić czy to właśnie tak objawia się awaria? Czy jak teraz dokupię z innej firmy to nie będą się "gryzły"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskra nie jest na przewodzie tylko między cewka a końcówka kabla Jak podłącze te kabelki do drugiej cewki to teoretycznie powinno dziać sie to samo, wtedy to będzie znaczyło że faktycznie przewody są do niczego. Jutro to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Dnia 17.08.2009 o 11:09, Tazesz napisał:

Nic bardziej mylnego.

Takie działanie opisane przez ciebie to nic innego jak powolne objawienie uszkodzenia cewki zapłonowej.

Moja rada:

1/ zakup nowe cewki - najlepiej denso lub beru(uważaj na hiszpańskie podróby - też bery)

2/ zakup nowe świece zapłonowe (patrz oryginalne kosztują 12 zł a zamiennik 13 zł - przynajmniej w mojej okolicy)

3/ zamontuj wszystkie elementy naraz, a stare używane - oczywiście sprawne, sprzedaj na allegro lub zrób co chcesz. (nie sprzedawaj uszkodzonej cewki)

Uszkodzona cewka działa jeżdżąc na benzynie i to w całym zakresie obrotowym natomiast na gazie największe obciążenie jest przy 2000 obrotów i tu pojawia się problem czego nie odczujesz przekraczając obroty ...

Sprawdzone - POLECAM

Miałem z tym problem już trochę temu - ale dopiero po zmianie na nowe mam spokój od ponad roku.

Nie zamieniaj na jakieś inne zamienniki bo te tanie siadają szybciej niż orginalne części

Zmieniaj świece co 10 - 15 tys. przebiegu - nawet jak są w idealnym stanie - przy jeździe na gaz to tylko złudzenie że wyglądają dobrze. Jak będziesz dbał później o świece i wymieniał filtry w takich samych odstępach to cewki te które ci napisałem będą długo pracowały i bezawaryjnie.

Chcesz więcej informacji - wyślij m@ila.

<ok> POZDRAWIAM :mrgreen:

 

[ Dodano: 2009-11-08, 09:59 ]

siwas,

 

napisz czy pomogło ?!?

Witam. Szukałem rozwiązania dla samochodu renault Espace IV 2003 2.0 16v..zanim wymienię pół instalacji:-)objawy identyczne. Na benzynie ok. Filtry wymienione. Kupiłem świece...po 12 zł zwykle Denso. I! 20 min roboty dla laika i silnik chodzi jak na benzynie niezależnie od wilgoci obciążenia itp. Wielkie dzięki za ten post i polecam wszystkim zacząć od wymiany świec za niecałe 50zł:-)pozdrawiam Jarek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!